- Milyen okostelefont vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- Külföldi SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Mobilhasználat külföldön
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
-
Mobilarena
Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
crok
Topikgazda
Smart lock-al működő lock screen-el megtrükközték (úgy emlékszem) hogy a smart lock mindig trusted legyen és mindig oldja is fel és ne kérje a PIN-t / mintát, de ez halvány emlék Marshmallow és Pie-ról.. egyébként framework szinten kell kikapcsolni, nyilván custom ROM-on ez egyén kérdése hogy meghagyja-e, gyári ROM-ban benne lesz.. kivéve ha OnePlus mert az indiai, abban alapból nincs bennehagyva ha jól emlékszem.
Magisk modul amúgy megy? -
crok
Topikgazda
Egyedi Magisk modullal magic mount-al (egy bind-el gyak.) egyszerűen "lecseréled" a file-t futás közben egy nullás file-ra - ezt pl. tudod tenni. Bár ehhez ugye kell a nyitott BL (ami amúgy is kéne) meg Magisk.. míg régen erre egy custom recovery is elég lehetett simán, még ha csak bebootolva volt is csak. A modult szivesen összedobom, pofon egyszerű egyébként.
-
Erre nem tudok válaszolni neked mert lassan 3. éve GAPPS mentesen élek.
Elég sok Google appot használok, nem kevés munkámba telt míg megtaláltam azokat az utolsó verziókat amik még elfutnak a Google Services nélkül, pl. Maps és hasonlók.
e-mail meg külső klienssel megy, Viber az utolsó reklám mentessel, FB. Messengert gyalultam már fél éve a fentebb leírtak miatt, a Lite még megy, olyan játékot azonnal törlök ami net elérés nélkül nem hajlandó elindulni stb.
Valamint sajnos lassan a hozzám hasonló mohikánoknak leáldozóba van ez a módszer mert a nem Google appok közül is egyre több nem működik a PlayService nélkül.
Most épp az Icsekk lesz a következő amitől lassan meg kell válnom úgy látom, nemrég volt 2 frissítése és már nyekereg hogy nem talál google servicest.
A következő frissítésnél valószínűleg el sem fog indulni.Pl. egy iránytűnek mi a francért kell a Google..?
Tudom a fenntiek hülyén hangzanak de én már öreg vagyok ahhoz a hercehurcához és "felhasználói élmény növeléshez" amivel pl. a nejem telefonja "kedveskedik", frissít 3 naponta az Atyaúristen is, a MIUI, az android, az appok, állandóan 15-20 értesítés figyel fennt a sávba, 1 óra alatt 10 reklámot néz végig ha valamit csinál a telefonnal stb. stb. Ebből én már köszönöm nem kérek.
Milyen megoldás már az hogy pl. a Telekom saját appja, aminek az lenne a dolga hogy ezen lehessen lekérdezni az egyenleget, mobilnetet tölteni és ilyenek, az teleszar....ja az értesítési sávot a saját promóval meg ajánlatokkal..??
Ha ez eljön és már nem lehet kikerülni akkor én visszateszem a simet a butatelefonomba mert engem ez halálra irritál.
-
mizoli
addikt
Ezért tettem idézőjelbe a "szolgáltatás" szót 😁
Elvileg az a célja, hogy véletlenül se felejtse el valaki a jelszavát. Én sem felejtem el, de tuti vannak olyanok is, akik elfelejtenék, ha sosem kellene használni.
Aztán ha pl. megsérült az ujja, ujjai valakinek, akkor ott a probléma, hogy ki van zárva a telefonjából.
Ezt oldja meg .Egyébként engem zavar, beírom, azt' kész.
-
crok
Topikgazda
Android 6..7 es felette (alatta nem) a Google is tudna SMS-t felhobe menteni, de mivel az eredeti leiras szerint "nem működik a wifi, bluetooth, mobilnet" es a backup managerbol (bmgr) is kigyalultak reges reg a regi lokalis transport megoldast (mentest) igy nem sok lehetoseg marad amugy ha a HiSuite is felejtos. ADB + SQLite db mentese es onnan kivakarni ami kell (mert a db file 1:1 nem lesz kompatibilis).. szoval nem annyira trivialis mint MTP-n egy AKP-t felmasolni, telepiteni, menteni, mentest visszamasolni PC-re es onnam ahova csak akarja.. majd visszaallitani. Ez azert mellette szol a modszernek.
-
Fr@nkieWilde
senior tag
Köszönöm, azt elfelejtettem írni, hogy Motorola One Action a telefon, akin Nova launchert használok. Már régen én is néztem ezt a videót, de az alapján nem tudom osztani a képernyőt.
Nincs 3 pötty az alkalmazásoknál. Megnézem a gyári launcherrel, hátha.Beállítások menüben nincs ilyen frissítés leállítás opció, így behoztam a fejlesztői beállításokat, ott kikapcsoltam az automatikus rendszerfrissítéseket, de tegnap este mégis frissített. Igaz az van az opcióhoz írva, hogy frissítések alkalmazása újraindítás után. Akkor lehet mindig frissít, csak nem fogja őket alkalmazni?
A gyári kamera app nagyon jó, csak nagyon lassú, nem is értem miért. Tud olyanokat, hogy raw mentés, fényerő szabályozás, ISO érzékenység, fehér egyensúly. Van egy széles, egy ultraszéles és egy mélység kamera. Nem tudom hogy pl mikor használja az ultraszéles kamerát, a mélységet portrénál. Csak nem értem, ha oly sok mindent be lehet állítani manuálisan, akkor a kamera használatot miért nem.
Olyan app van (fizetős akár), ami engedi raw mentés, fényerő szabályozás, ISO érzékenység, fehér egyensúly állítást és esetleg a kamera váltást? -
.Macc.
csendes tag
A Helium csak kártyára vagy a felhőbe enged menteni. A kártyán csak a saját mentését látja, amikor átrakom az újba, ott nem kínálja fel. A felhős megoldás egyáltalán nem működik.
Samsung saját varázslója csak a programokat másolja át, az alkalmazások adatait nem.Szóval, még mindig reménykedem, hogy valakinek van bevált tippje.
-
Nem hinném hogy megutálna a kérdező, szegényt csak behúzták a csőbe, sok sorstársával egyetemben.
Ezeket valami nemzetközi fogyasztóvédelmi vagy ilyesmi szervezetnek be kéne tiltani hogy gyártsák mert csak ipari hulladék lesz belőlük hamar. Az nem elég indok erre hogy gyakorlatilag használhatatlan a vadiúj készülék?
Vagy akkor árulják gyári roottal hogy a felesleges csicsa....picsa appokat amik csak foglalják a datát, legalább le lehetne gyalulni a Google 90%-át amit az életbe nem használnak sokan és így lenne +8-900Mb ....
És ezeken dinamikusan növekvő a data. Persze, dinamikusan megnő 1 hét alatt a tárhelyméretig.
Haverom egy ilyen telefonnal eljutott addig 1 hét alatt hogy nem tudott se fényképezni, se lementeni a Fészről egy 2 mb méretű képet.
Pozitív hozadéka a dolognak hogy a sok Google app se tud frissíteni -
Hát én pont most gondoltam bele, hogy karácsonyra vettem egy ismerősnek 16 GB belső tárhelyes tabot, de az is írja, hogy tele van, pedig a nem használt appokat letiltva adtam át, csak Fb és Messenger megy rajta. Asszem a Lite verziók.
Szóval nem tudom, mekkora tárhely lenne elég.
-
-
Ricardo128
senior tag
Az az érdekes különben, hogy csak a gmailen belül volt a képen levő hiba, illetve, hogy a screenshottal együtt lekapta. PC-n, ha videókártya hiba van, pl. reballozni kell és én csinálok egy printscreent, akkor azt úgy menti el, ahogy én látom? Na mindegy.
Újra nem indult tegnap óta a telefon, most mintha már magához tért volna, de azért a tanácsodat megfogadom. ROM frissítésről van valami valid leírás, akár angol nyelven? Legutóbb még 8 évvel ezelőtt rootolgattam, meg csináltam ilyen androidos okosságokat a Zopo C2 telefonom.Azóta felejtettem már, egyet s mást.
-
crok
Topikgazda
Legjobb tudomásom szerint kernel wakelock-ot csak kernel wakelock blocker-el lehet blokkolni, ahhoz meg a kernelben kell támogatottnak lennie a wakelock blokkolásnak (pl. implementálva legyen benne a Boeffla wakelock blocker vagy hasonló megoldás). Akkor kb. bármelyik mai kernel manager-el lehet blokkolni (root így is kell). De simán userspace-ből még root-al se lehet, kell a kernel oldali támogatás rá, erre nem jó a WakeBlock, az csak userspace/system wakelock-ra működik, kernelre nem tud.
Alternatíva magára a WakeBlock-ra az Amplify van (Xposed..) pl. ha az játszik nálad.
-
crok
Topikgazda
Root nélkül macerás, tulajdonképp annyi lehetőséged van hogy kvázi service-ként indítod mondjuk az Autostart and StaY!-el, annak van egy funkciója miszerint "* Make an app always stay in the foreground (persistent mode)" és ha jól értem pont erre volna szükséged de nem tudom ez mennyire megy majd Android 10-en pl.
Root-al ezt úgy lehet talán megoldani a legegyszerűbben, hogy.. szóval induljunk a kályhától: az appok automatikus kilőhetőségét három dologhoz igazítja az Android ActivityManager: OOM Adj, az LMK és a memória kihasználtság aktuális (m)értékei. Az LMK meg maga a memóriakihasználtság most mindegy mert a lényeg most itt az, hogy azt hogy melyik app melyik "app kategóriába" esik éppen és taszkváltáskor melyik mibe essen (meg hogy melyik lesz service és melyik lesz pl. a home, melyik foreground amihez nagyon nem kellene nyúlni) azt az ActivityManager határozza meg, persze az alapján ahogy a dev. az appot megírta.. (nem kell seniornak lenni hogy a dokumentációt elolvasva a megfelelőképp írja meg az appot a dev. csak nyilván ez neki vagy nem volt lényeg vagy le-se-s.*rta) Minden process-nek lesz egy oom_adj értéke (Out-Of-Memory Adjacency) és OOM score adj. értéke az újabb rendszerekben de visszafelé kompatibilis ezt fogja változtatgatni az ActivityManager multitasking közben. Ezt befolyásolni úgy lehet, hogy kikeresed az appod PID-jét és a /proc/[PID]/oom_adj -t átírod (-17-el kikapcsolod hogy az ActivityManager egyáltalán hozzányúljon) vagy a oom_score_adj -t átírod -1000-re. Megtehetnéd azt is hogy egy script-el végtelen ciklussal rövid időnként 0-ra írod (az a "Foreground app" értéke) csak ez ugye nem akadályozza meg az ActivityManager-t hogy megváltoztassa.. azt meg nem tudom hogy ha a file jogosultságokkal játszol azt felülírja-e (pl. write jogot elvenni, de mivel amúgy is csak root által írható de az AM meg 0 user ID-s userként fut simán átírhatja..). Ezt a dolgot meg lehet tenni ugye kézzel, script-el.. vagy pl. a Memory Locker app-al (@Play @XDA) vagy a TeMeFI app-al (@XDA - Too Much F????? Info) a Főmenü - State - OOM - OOM an app to.. menüben állítsd az appod Superman-re (-17) és nem nyúl hozzá az AM. Én a TeMeFI-t egyébként is ajánlanám ha már úgyis van root a készüléken (Magsik + BusyBox + SQLite kell, mindkettőre van úgyis Magisk modul), eszméletlen mennyi infot kinyerhetsz vele a készülékből, erősen közelít a Battery Historian-hoz, vagyis pontosabban még sokkan többet is tud mert on-the-fly meg is változtathatsz dolgokat (doze paramétereket pl..).
-
brd
nagyúr
Annyival még azért kiegészíteném, hogy azért nem árt támogatás hozzá, mert bevezettek pl. egy új hívást is, amivel azt tudatják az appokkal, hogy változott az éppen aktív és ezt azoknak nem árt kezelniük, mert pl. ha kamerát/mikrofont használna több is, akkor lehetnek "furcsaságok"
.
crok: köszönöm, előre is! A root-os megoldás miben állna? Az mindig is volt és lesz is, mert nem vagyok hajlandó anélkül használni Androidot, ameddig legalább lokális rendszer- és appszintű backup/restore nem lesz (meg asszem' van pár dolog, de most nem akarom végigondolni).
-
ksanc
őstag
Módosítottam az előbbi válaszomat
Még annyi röviden, hogy hagyományos módon, ha nem volt superuser alkalmazás, akkor a su binárist bármi meghívhatta és meg is kapta a root jogot. Ha volt, akkor az adta az engedélyt.
A Magisknál tulajdonképpen tök ugyanez van, csak a su bináris kicsit több, új kérésnél meghívja a Magisk Managert és az foglalkozik a jogok kezelésével. Ha eltávolítod a Managert, akkor új program nem kaphat root jogot, de azok, amiknek már megadtad, továbbra is root jogosultsággal rendelkeznek.
Egyébként én is szívesen tanulok és nem szégyellek kérdezni.
Adott esetben bocsánatot kérni sem... -
ksanc
őstag
Oké, bocsesz
Mondjuk úgy, hogy a rootolási technikák nem mindegyike telepít fel superuser, a root jogok kezelését végző alkalmazást, ami azt jelenti, hogy ilyenkor automatikusan megkapja minden külön értesítés nélkül minden app, ami kéri. Ha eléred, hogy ez a progi eltűnjön, akkor nem fogsz róla tudni, hogy egy alkalmazás root jogot kapott.
Próbáld csak ki
Egyébként sehogy. -
ksanc
őstag
Ki mondta, hogy tudsz arról, hogy valójában mi történik a telódon?
Hidd el, nem figyelsz mindenre a nap 24 órájában 100%-osan. És egy átlagember online szokásait nem nagy ügy feltérképezni. Azután már el lehet dönteni, melyik "push" módszert kapja be legvalószínűbben.
A Play protect sem mindenható.
Az, hogy ilyenek nemigen történnek, az az oka, hogy egyszerűen nem éri meg a fáradságot és a kockázatot.
Egyrészt sokkal egyszerűbb pl. kamuoldalakat létrehozni, ezrével mennek az emberek ilyenekre, és maguktól adják meg a személyes adataikat. Durvább esetben bármit. És ma már olyan kamuoldalak vannak, amit BÁRKI beszívhat. Már aki aktívan használja az internetet.
Nem véletlenül tették kötelezővé a kétlépcsős azonosítást pl. banki alkalmazásoknál.
Másrészt ugyan mi érdekes lehet egy átlagember telóján (és bankszámláján), amiért megéri a kockázatot? Ez a "szomorú" valóság: senkit nem érdekelsz ilyen téren
Persze rokoni, munkhelyi ellentéteknél, szar párkapcsolatoknál milliók keresnek ilyesmire megoldásokat, de szerencsére ez olyan terület, amihez kell ész és tudás is, nem megy csak úgy, hogy feltelepítesz valamit oszt' mán kémkedsz is bárki telóján. Bár az ilyen kamu csodaprogramok eladásából is szépen lehet kaszálni -
Root nélkül?
Némelyik telefon semmi nem enged, a systemet sem, a data az megközelíthetetlen.
Root,
az én telefonom ha megvonom a superuser jogot akkor semmit nem enged, be sem tudok lépni a fájlrendszer gyökérbe.Root, engedély,
Android 4xx, ott bármit tudtam,
felette nem tudok a data alatt szabadon kotorászni, van amit így sem enged, pl. a wpa_supplicant.conf fájlt megnyitni sem lehet. -
-
-
Piftuka
veterán
Nagyon köszönöm!
Hosszú évek óta ez az egyik legkorrektebb segítség, amit itt a fórumon kaptam.
- A 2. pontot kifejtenéd kérlek? Én szívesen áttérek megbízhatóbb launcher-re, de azt sem tudtam eddig, hogy van ilyen. (Én tényleg távoltartom magamat a telefon "okos" funckióitól. Csak azért van ilyen telefonom, mert a Nokia, vagy a Blackberry már nem gyárt szép, exkluzív, fémházas, hagyományos nyomógombos készülékeket.)
- Ami a 3. pontot illeti... én is ezeken gondolkodtam, de elméletben nem látok hibát. A gyári visszaállítást megelőzően (mivel az mindent töröl) az SD kártyára mentettem el a telefonkönyvet.
A duplikációkat mindezek előtt gondosan töröltem is. (Amit a fentebb említett ellenőrző funkció akkor még remekül meg is oldott.)
A visszaállítást követően valamiért mégis kétszer másolta fel.
Szívem szerint az egészet törölném, leformáznám, csak ahhoz pedig szükségem volna valami szoftverre, amivel a telefonkönyvet (annak egy példányát) a számítógépemre lementhetem, és később a telefonra visszamásolhatom.
Anno a Nokia-nak volt ilyen szoftvere. Nem tudom... Android-ra is létezik ilyen? -
Doky586
félisten
De mindez csak elterelés, térjünk vissza az eredeti kérdésre (#35539).
Hány évig kapunk biztonsági frissítést a telefonhoz ?
Most mindegy hogy kitől. Eszerint <ahogy mondjátok> először a Google készíti el a biztonsági frissítéseket, amit eljuttat a gyártókhoz (pl LG, Huawei, stb) akik azt a sajátjukhoz igazítják és kiküldik OTA-n a telefonunkra. Nade meddig? (gondolom imei szerint a tel.típus megjelenése után X ideig), Lenti kép (#35540) szerint ezt a Google 3 évig készíti el (???) és a gyártók (pl LG, Huawei, stb) meddig adják tovább..?
-
Doky586
félisten
"..csak nagyon kevés készülék működik eredeti Androiddal"
Mint ahogy nagyon kevés OEM gyártó (HP, Lenovo stb) árulja gépét módosítatlan Windowsal. Mindig modifikálnak rajta laptopjaikon: tesznek rá ilyen-olyan programot, kinézetét modifikálják stb. Mégis a MS küldi rá a biztonsági frissítéseket.. -
#77646080
törölt tag
másik az (és a mai kedves világunkban erre mernék többet tenni), hogy az utolsó 10-15%-ot (itt még mindig a valóst értem alatta, ekkor sok telefon már 100%-ot mutathat, de még látni, hogy a töltéshez vesz fel áramot és valóban hosszabb üzemidőt is jelent ez a merüléskor) aprólékosan lehet csak az akku-t kímélve beletölteni egy Li-Ion-ba, simán tarthat addig, mint az addigi (3%-tól 80%-ig mondjuk) töltés,
Bingó.
Ezt nevezik csepptöltésnek, jó néhány leírás tartalmazza is. 😉
Ennek okára még nem jöttem rá,
De bizony, rájöttél és le is írtad. 👍
-
-
Geller72
veterán
Már menüből letiltottam minden progit, amit előre betölt(ött) a tab. Aliexpressre gyanakodtam, mert párszor feldobta mindkét eszköz, hogy zabálja az áramot, de csökkentett módban ennek nem lenne jelentősége. Lehet, hogy egy gyári beállítások visszaállítása lesz a vége a dolognak.
-
Geller72
veterán
Nagyrészt hasonló appok vannak mindkét eszközön, de 90%-ban biztosan.
A wake részt tudom törölni Asusnál menüből.
Ráadásul látnám az akkuhasználatnál, ha valami kiemelkedően pörgetné a procit.
Plusz a legnagyobb gondom az, hogy nem tudom lock screenből kihozni egyiket sem, vagy csak fél-egy perc után reagál valamire egyáltalán. Utána már megy szépen. Attól tartok, hogy hiába nyomnék egy resetet backupot követően, ha a backuppal visszajönne a hiba is..
-
Krill77
őstag
-
-
Képzeld, válaszolt a program készítője.
Kifejezte sajnálatát, majd kérdezte, hogy van e ADB hozzáférésem és írta, hogy ha van;su
wm size reset
wm density resetHa nem jön be, akkor sajnos wipe/date reset, de mindenképpen jelezzek vissza.
Ergo ami jött az nem más, mint amit itt is írtatok nekem. És nem maradandó a módosítása, de azt nem írta, hogy mit módosít, pedig szépen kérdeztem tőle... Adtam neki mégegy esélyt, beírtam, hogy adb su, adb wm size reset, adb wm density reset, végül adb reboot, de változatlan. Az utolsó parancs kivételével szerintem nem csinált semmit, mert mindhárom műveletre az Android Debug Bridge Version... kezdetű kétoldalas sallangot hozta ki, ráadásul megnéztem, akkor is ugyanez az eredmény, ha akkor írom be a parancsok bármelyikét, ha nincs csatlakoztatva semmi.
Mindebből arra tudok következtetni, hogy ÉN rontok el valamit, mert nem a most említett módokon kell a parancsokat bevinni. De ha én tévedek és erre megvan minden esély, hogyan kell ezeket beírni?
A Shell kimaradt... Na mégegy próba... -
-
Silious
tag
Nincs root-olva, full gyári minden.
kb. 1,5 év használat után vettem észre, hogy ennyire zabálja az aksit, kb egyik napról a másikra. A gps is már le lett tiltva, hogy a play használja stb.
Egyszerűen már mindent kipróbáltam, de semmi. Jelenleg 59%-on van az aksi, amiből a Play-szolgáltatások 11%-ot zabált le, míg a kijelző csak 1%, face+messenger 3-3% tehát összességében még ezek a mondhatni „nagy” aksi zabálók se fogyasztottak annyit, mint maga a Play-szolgáltatások. -
Keeperv85
nagyúr
"igen, ez soha nem is volt kérdés. Csak amikor megpróbálja, akkor nem lehet megmondani, hogy csak a telefon->felhő irányt csinálja."
Szükségtelen is lenne.
"Nem, rosszul tudod. Az fog történni, hogy a felhőből leszedi a csak ott lévő névjegyeket a telefonra, a csak a telefonon lévő névjegyeket pedig feltölti a felhőbe."
Kiemeltem, amit te írtál magad. Igen, ami CSAK a telefonon volt, azt majd az után fel fogja szinkronizálni, miután a felhőből leszedte, ami ott már megvan.
"A kérdés az, hogy az azonos tartalmú névjegyekkel mit tesz."
Pontosan erről beszéltem eddig.
Az időbélyeges elmélet helytálló... is lehetne. Csakhogy exportáld a névjegyeket bármilyen támogatott formátumba, vagy nyisd meg a contacts.db-t adatbáziskezelővel, nincs benne időbeliségre utaló mező! Tehát a rendszernek az az újabb, amit éppen "most ment". Tehát ha lefelé szinkronizál a kérelem miatt, akkor a címtárban lévőt húzza a telón már meglévőre, ha felfelé, mert a telóban kéred a módosítást, akkor fordítva. Egy időben a kettő nem történhet. Tehát egyszerre csak egy irányba szinkronizál: ha a telefonon kezdeményezed a szinkront, akkor felhő > teló iránnyal indít, mivel kvázi azt kéred, még ha nem is tűnik logikusnak. Ha névjegy ütközések vannak, akkor érvényesnek a felhőt veszi.
Az már más kérdés, hogy amit te írsz, hogy kidobta az egész adatbázist (feltételezem az új névjegyeket is), az teljesen abnormális. Azokat a rekordokat rendben van, hogy lefrissített, amik között ütközést talál, de a többit nem kéne bántania. Normális esetben nem is teszi. Tehát az alapvető működése nem ilyen.
"Nincs érvénytelen változat"
"Igen, érvénytelen volt, de nem azért,"
Amikor nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal...
"ha a Contact app-on belül, akkor igen, ki fogja törölni"
vcf-ről beszéltem, nem a contact app.-ról... Te magad idézted.... Legalább ne róttad volna fel előtte, hogy nem olvasok figyelmesen...
"ha viszont törlöd a helyi DB file-t, majd újat hozol létre"
Soha sem törlöd, akkor sem, ha egyetlen rekord sincs benne. Ellenkező esetbe FC-vel kiszáll a phone.apk...
Szerintem zárjuk el a témát annyival, hogy:
a, nálad lehet komoly rendszerhiba volt, ami nem általános jellemzője a rendszernek, csak egyedi eset
b, ha nem rendszerhiba, akkor valami fatális tévedés -
Keeperv85
nagyúr
"Kérlek, mutass rá a képeden a szinkronizációs beállításokra! Én ott csak azt látom, hogy egy névjegyet hová mentsen"
Szerinted ha az van a képen, hogy a Google acc.-ba menti a névjegyeket, akkor az helyileg hol lesz mentve? Megpróbálja a Google felhőbe, ahová kéred? Persze hogy megpróbálja!
Vegyük végig a példádban mitől tér el attól, ami én mondtam:
"Kérlek, gondold végig a következő esetet: User-nek van egy sikeres szinkronja a felhővel, emiatt a telefon-felhő megegyezik."
Eddig stimmel.
"Ott user átírja Kis Jóska contactot, ill. felveszi Teszt Elek contactot. A telefon ekkor nem tud szinkronizálni, mert nem éri el a Google felhőt. Újraindítja a telefont, csak, hogy biztosan újraolvassa a Contact DB-t, mert Windows-on nevelkedett...."
Igen, pontosan az történik amit írsz. A készüléken egy ideiglenes adatbázisban elmenti a változásokat, majd az időbélyeg miatt felszinkronizálja azokat ha netet kap.
Csakhogy nálad nem ez a folyamat történt, hanem ez:
A usernek van egy offline névjegyzéke, amibe beállította ugyan, hogy szinkronizálni kéne majd..egyszer... Lehet, hogy csak másfél év múlva. Ezen felül a usernek nincs hozzáférése a felhőhöz, hisz az ki van kapcsolva. (Szinkron off, acc. nincs beállítva) Mivel nincsen hozzáférés, a user új névjegyeinek nincsen -Windowson szocializálódottak kedvéért- biztonsági mentése. Ott vannak az ideglenes adatbázisban, majdani szinkronra nem előkészítve.
...és akkor a user beállítja a Google fiókját, amit másfél éve nem. Mit tesz a készülék? Megnézi van-e valami a felhőben: erre írtam, hogy a saját tárhelyét veszi másodlagosnak, amit már sikeresen szinkronizált, azt tartja érvényesnek, amit még nem azt nem. Mivel az előző adatbázis rekordokhoz még mindig nincsen hozzáférése, mivel azt soha sem kapott, azokat érvénytelennek fogja minősíteni és kidobja, mondván "megvan az érvényesített párja".
"A baj ott volt esetemben, hogy a kliensoldali program nálam valószínűleg valamiért üresnek érezte a telefonon lévő változatot, ezért onnan semmit nem akart szinkronizálni, hanem lehúzta az egyetlen elérhető forrást: a felhős változatot."
Nem üresnek, hanem érvénytelennek vette. Nem volt az adott esetben hozzáférése, amit szintén helyreállított: törölte az érvénytelen, felhőbe soha sem mentett adatbázist és helyreállította a rekordokat onnan, ahonnan volt biztonsági mentése. A felhőből...
Sokkal egyszerűbben reprodukálom neked ezt a "hibát":
Van egy 7000+ névjegyet tartalmazó adatbázis egyik telón: kimentem VCF-be is, de fent van felhőben is. Elveszem a felhő felőli hozzáférést, várok egy hetet, majd csak 3000+ névjegyet visszarakok a VCF-ből: létrejött egy adatbázis, ami a felhő számára sérült, hisz nem egyezik az integritása, hiányos, módosult, jogosultság kezelése nem történt. Most úgy döntök, hogy nekem mégis kéne, amit a felhőbe tettem. Be fogom kapcsolni a szinkront. Mit tesz a rendszer?! Elkezdi a felhőben kitörölni a maradék 4000+ névjegyet az adatbázisból?! Hogyne! Szerencsére nem! Mivel az offline módosításoknak nem volt megfelelő jogosultsági szintje, érvényesnek a felhő rekordokat veszi és helyreállítja azt az állapotot. Most ebben a pillanatban, ha sikeres a szinkron, megadja az adatbázishoz szükséges összes engedélyt: ha most törölsz 3000+ névjegyet, követi a felhőben is. Menti, hogy az az új, helyes állapot. Akkor is azt teszi, ha szerinted az új VCF a helyes.
Ezért nem lehet így helyreállítani érvényes felhő mellett.
Windows példa:
Fogom a rendszerem, belakom, beállítok egy frankó hátteret, egy rakás programot. A fenének van ezt kedve mindig: hát lementem pl. Ghost-tal lemezképbe. Ráírom, hogy 2015.06.21 dátum mentése.
Használom tovább a rendszerem, majd 2016.07.11-én eszembe jut, hogy nekem nagyon tetszik az a háttér, ami korábban volt... Van is mentésem! Ott van a lemezképbe. Gyorsan állítsuk vissza! Közben a 240 db Corel rajzom a C-n mentettem el ügyesen. Rányomom az előző mentést... Meglesz, ami akkor volt? Hát persze... És közben bukom, amit nem mentettem el az eltelt időben...
-
beg
veterán
#28289-t nem sikerült elolvasni ezek szerint.
Ahányan vagytok annyifélét beszéltek. Vanak cloud szinkronizálásban részt vevő és abban egyáltalán nem résztvevő névjegyek. Az offline-ba tartozik a sim és/vagy tel. memória. De ettől függetlenül nincs kizárva, hogy a fiókhoz kötött szinkron contact-ban is szerepel ugyan az a név.
Viszonylag egyszerű leírást találtam a fentebb említett hsz-ben, ott elég jól le van követve ki merre hogyan hányszor és miért.
Szinkron fióknál ha végrehajtasz egy törlést, akkor az küld az api-n keresztül egy push-t a szervernek. Hogy az a túlélőtábor után hány nappal/héttel/évvel hajtódik végre, irreleváns. Az első online alkalomkor a push csomag szerint végrehajtódik a szinkron (módosítás/törlés). De csak! a fiókhoz tartozó kontaktnál. A sim/mem bejegyzés érintetlen marad.Tovább lehet tetézni, hogy a 3 féle kontaktlistát egymástól függetlenül meg lehet jeleníteni a tárcsázóban is, ezáltal még jobban össze lehet zavarodni és jönnek a hasonló félreértések. Én ezért már ezer éve nem tárolok semmit sim-en és telefon memórián, csak a felhőben. Soha semmi problémám nem volt ezzel kapcsolatban.
Szerintem jól ki van ez találva, követhető, logikus. Csak rá kell szánni az időt a megértésére és a helyes használatára.
A babettát sem gyújtottam fel, mikor legelőször nem találtam a féket és nyélgázzal bementem a fenyőerdőbe.
-
air
nagyúr
"Ezért írtam, hogy kettő komoly hiányossága van a Google szinkronnak (kötelezően és ami az igazi baj, ott még kikapcsolhatatlanul bekapcsolódik a profil beállításakor, ill. nem állítható be egyirányú fix irány, legalább ideiglenesen)."
Ha nem úgy működik, ahogy te szeretnéd, akkor NE HASZNÁLD! Vége. Pont. Ennyi.
De nagyon szépen kérlek,fejezd már be a "gitt rágását"!
-
Keeperv85
nagyúr
"- hová: no' ez már bonyolult lesz, figyelj: 2 alapeset van, telefon->felhő, felhő->telefon. Az a probléma a Google-féle megoldással, hogy ez automatikusan kerül meghatározásra, nincs módod megadni"
Neked valóban az volt, ugyanis nem, nem ennyi lehetőség van:
"Ami nem volt probléma tulajdonképpen, csak akaratom ellenére történt. A rendszer azért szar, mert nem kérdezi meg, hogy akarom-e,...."
Bla-bla-bal... bla-bla-bla--- az sok baromság megint... Szerinted mit kérdez a fenti képen?! Segítek én megfejteni, bár nem valami bonyolult, még a magunkfajta analfabétáknak is sikerült... Igen, ha azt az opciót választod, akkor a felhőbe fog menteni, amit erre adandó alkalma lesz. A készülék lesz a másodlagos. Ha a telóra mented vagy a sim-re, soha sem fogja szinkronizálni, visszafelé sem....
"Nem volt üres a telefon, és használhatatlanul sérült sem a Contact DB"
Google felhőbe volt állítva, de nem volt MENTETT. Nem kell, hogy sérült legyen. A szinkronizálás nem cseréli ki az adatbázist, csak frissíti. Mivel a telódban lévő névjegyeket vette érvénytelennek, mivel azokat nem tudta a MEGFELELŐ helyre menteni (nem ment a szinkron akkor) így kicserélte azokat arra, ami jó volt, ami megfelelően mentett tárhelyen volt. A felhőben, ahová TE állítottad be!
"Az idézgetés helyett inkább a figyelmes olvasást javaslom, ha már hozzászólsz. "
Én pedig azt, hogy záros határidőn belül befejezd a személyeskedést, vagy úgy kivágnak innen, mint a macskát... Csak a miheztartás végett...
-
-
Keeperv85
nagyúr
"Én állíthattam be, hogy mit, mikor, hová szinkronizáljon?"
Nem, az szomszéd néni... vagy az atyúristen... Mégis ki adta hozzá az összes névjegyet Google contactként? Jé... de IGEN! Te!
"Tegnap leírtam, hogyan történt. Másfél éve nem szinkronizáltattam Google accountot (akkor sem azért, mert akartam, hanem mert mondjuk, hogy óvatlan voltam),"
Szóval te voltál figyelmetlen, de a rendszer szar... oké...
"Ez nem ez a helyzet volt, mint írtam. Nem volt üres a készülék."
Nem volt üres, csak nem mentett adatok voltak rajta. TE magad kérted vissza, ami mentve volt: ő tette a dolgát. Megkereste neked, ami másfél éve TE mentettél el, TE magad szinkronizáltad.
Amúgy van szinkron irány: alapvetően érvényes, hogy a felhőben lévő élvez prioritást biztonsági okokból: ha üres vagy érvénytelen a készülékben lévő adatbázis, akkor alap, hogy a felhőben lévővel szinkronizál, miUTÁN TE bekapcsolod! Ugyanis alapesetben ki van kapcsolva a szinkronizálás: mivel nincsen alapon Google profilod beállítva...
Arról már nem is beszélve, hogy online a névjegyzék VISSZAÁLLÍTHATÓ... Telón nem... Szóval ez a történet durván tele van user errorral. Ha sértő ez, ha nem. Hogy idézzek egy klasszikust:
"Attól mert a kacsa nem tud úszni, nem a víz lesz hülye alatta!"
-
#79335424
törölt tag
Érdekes, hogy a Foldersync -be olyan "fölösleges" funkciókat építettek be, mint a szinkronizálási irány, a mappapárok, a felülírási opciók, vagy a dátumos mappák. A Titanium -ban szintén lehet több verziót tárolni. A Google -féle mentés esetén mik a lehetőségei egy user -nek, ha egy fejlesztő (akár a Google) elszúr valamit egy frissítésnél? Hogy tudja az alkalmazás adatait visszaállítani az előző verzióra?
-
air
nagyúr
Nem vitatkozom tovább.
Aki tudja, hogy miként működnek a folyamatok a készülékben, tisztában van a lehetőségekkel pro és kontra, azzal nem történik ilyesmi.
Aki pedig ezen ismereteknek hiányában van, az mindig megpróbálja más hibájának beállítani a történteket.
Részemről lezártam. -
air
nagyúr
Nincsenek semmiféle motivációim, és nem akartam kihegyezni a dolgot semmire.
De, ha neked nincs szükséged a felhőbe történő szinkronizációra, akkor a névjegyeket miért a Google fiókodhoz kapcsolva mented? Miért nem kizárólag a készülékbe? Így soha nem történne meg veled az, ami most megtörtént.
Tehát igazából az a júzer error - de akkor mostantól hívjuk tájékozatlanságnak, ha így nem annyira sértő - hogy nem tudod, hogy miért és hogyan kellene a névjegyeket menteni, és mi és hogyan történhet velük.
Ha a névjegyeid csak a telefonba lettek volna mentve, akkor a szinkron lefutása után semmi sem történt volna velük. -
air
nagyúr
Most már értem. Pontosan az történt, amit az előbb leírtam.
Másfél éve egyszer felszinkronizáltad az adataidat a felhőbe, és onnantól kezdve nem is használtad a szinkront. De a készülékeden lévő kapcsolatokat továbbra is úgy kezelted, hogy azok a Google fiókodhoz voltak kapcsolva. Ha most a készülékeden valami miatt eltűntek a kapcsolatok - most hagyjuk, hogy miért - és most újra végrehajtottál egy szinkront, akkor lehúzta a másfél évvel ezelőtti állapotot a szerverről.
És ez szerinted nem júzer error.(#28226) Mr.C
Nem dob fel semmit, mert rendszeralkalmazásnak nem tudod az engedélyeit módosítani.
-
air
nagyúr
"Google accounthoz kötve volt elmentve az összes, amit kérés nélkül törölt"
Aha. Hogyan?
"a telefonon (nem a Google accounthoz kötve) tároltakat miért is érintené a Google account szinkronja?"
Természetesen nem érinti, de ilyet nem is állított senki.
"Mint látod, sajnos nem egészen, a felhőben tárolt esetemben erősebb volt, hiába volt régebbi. (Pontosabban te nem látod, mert számodra ez nem létezik, de én láttam megtörténni.)"
Ez úgy történhet meg, hogy kikapcsolod az automatikus szinkronizációt. Módosítod a névjegyeket a készüléken, és/vagy törlöd az összes névjegyet a készülékből a szinkronizáció visszakapcsolása nélkül, majd visszakapcsolod a szinkronizációt. Ekkor, mivel a készüléken nincs semmi, egyértelműen a felhőben lévő adatok az érvényesek, tehát azokat tölti vissza.
De szerinted mindezt a készülék (a Google) önállóan hajtotta végre. Így van? -
Bozek
nagyúr
Akkor valami más oka volt, de nem indult el a telepítő a DVD-ről, csak azután, hogy a Vista indítót beraktam a W7-es helyett. Szóval megbuherálva működött, előtte hibaüzenettel leállt. Úgy emlékszem, hogy a kiírásban szerepelt az UEFI, de már elég régen volt, úgyhogy lehet, hogy keverem mással.
-
Bozek
nagyúr
"Nem kell P1-en W7-nek futnia (egyébként fut"
Próbáltad? Itt most nem a felhekkelt rendszerre gondolok, mert ilyen alapon lesz CM alapú 7.0 úgyis a legtöbb telefonra. A P1-es alaplapok nem tudják az UEFI-t, márpedig anélkül nehezen telepítesz W7-et, kivéve, ha egy Vista indítót raksz be a W7-be. Tudom, mert próbáltam már korábban egy régi alaplapos gépre W7-et rakni.
""Ability to display color calibration". Ezen azért felröhögtem"
Ez meg a részedről csúsztatás. Igen, a Google most tette hivatalossá, a Sony meg már régóta alkalmazza. Van egy Z1 Compact-om, azon is ott ez a lehetőség 5.1.1 alatt is. De ha jól emlékszem, már a KK alatt is tudta.
-
air
nagyúr
Ezzel a kontakt lista hazavágós történettel már többen próbálták a Google alá tenni. Érdekes módon a legtöbb esetben az derül ki, hogy júzer error.
Soha sem pont úgy történtek a dolgok, ahogy a felhasználó elsőre tálalta.
Szóval én azt mondom, hogy ez esti mese, nem érv a Google ellen.
Persze vannak dolgok, amik nem mindig úgy működnek, ahogyan kellene, pl. Google Play Services beragadása, de ezt a szinkronizációs témát már nem lehet eladni. -
Bozek
nagyúr
Minden főverzió hozott szerintem bőven újítást. Azt azért ne felejtsük el, hogy attól, mert a neve más lett, még az ICS, a JB és a KK ugyanaz a 4-es főverzió maradt. Ennek ellenére még azonos kódnév alatt futó rendszerek közt is sok fejlesztés történt. Attól, mert ezek nem feltétlenül látványos dolgok, még ott vannak.
Persze az is egy felfogás, amit te képviselsz, hogy fusson minden hardveren, de akkor megmaradunk a kőkorszakban. A Windows 98 is elfutott egy P1-esen, de próbálj meg arra felrakni egy Win7-et mondjuk...
Én meg amúgy ezt ajánlom figyelmedbe.
-
-
Keeperv85
nagyúr
"Elég baj az, hogy a gyártók így gondolkoznak, gyakorlatilag az ő szaraik miatt nem igazán tudok energiatakarékosabb/gyorsabb felbontást használni a telefonomon.
"
Maradjunk annyiban, hogy sem nem gyorsabb, sem nem takarékosabb az, ha ugyan annyi képpontot, ugyan abban a frissítési gyakoriságban rajzolsz ki...
-
Dehogynem.
Hány olyan helyzetet tudsz elképzelni, amikor a gyártó/szoftverkészítő azt a helyzetet is figyelembe kell vegye, hogy egy készüléken, egy rendszeren belül a felbontás változik?
Főleg úgy, hogy ha jól sejtem, a felbontás módosítása roothoz kötött, és a root alapból nem elérhető a készülékek jelentős részén.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Sok embernek van kérdése az Android rendszerrel kapcsolatban, mely igazán nem köthető gyártóhoz. Ebben a topikban lehet feltenni a szakmai kérdéseket, amelyek telefon/tábla függetlenek.
A Factory Reset Protection (FRP) megkerülésében nem nyújtunk segítséget!
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen program, ami...?
- 5:4 képarányú SXGA monitor jön ősszel az EIZO berkeiből
- Milyen okostelefont vegyek?
- Suzuki topik
- One mobilszolgáltatások
- Spórolós topik
- Külföldi SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- További aktív témák...
- Eladó Vagy Csere SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4
- iPhone 15 Pro MAX 256 Gb vadonatúj állapotban 2027.02.07-ig hazai garanciával
- IPhone 16 Pro max Pitaka és gyári Apple tok
- Land Rover Explore R 4/64GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- IPhone 12 128GB gyári független új programozott akkuval
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch SE/Apple Watch SE 2 (2022)
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- Olcsó Laptop! Új akkumulátor! Dell Latitude E6540 : I7 4600M / AMD HD8790M / 8GB DDR3 / 128GB SSD
- Zebra ZP505 EPL - Hőpapíros címkenyomtató
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest