Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz mikk2000 #5517 üzenetére

    Látom azért sok kérdés merült fel benned. Ez jó. :)

    Data partíciót azt nem feltétlen kell menteni, az csak a felhasználói adatokat tartalmazza (ez törlődik factory reset esetén). De meg lehet próbálni lementeni adott kezdőcím és a dumchar_info-ból kapott mérettel (aminek egyeznie kell a partitions mérettel. Mivel a gyári rom tartalmaz egy userdata.img-t, ezt felesleges menteni. Ez gyakorlatilag egy üres data partíció, simg típusú image fájlban.

    A boot, recovery esetén a partícióméret nagyobb, mint a tényleges boot méret, ez mindenképp jó, mert így "ráfér" egy esetleges módosított boot is.
    Igen, a felesleges részt FF-fel tölti fel.

    Én a mentés esetén mindent lementek – data és bmtpool kivételével. A preloader és az nvram két különösen érzékeny partíció.

    A preloader ráadásul megint egy furmányos dolog, mert amit lementesz, azt nem lehet 1:1-ben visszarakni, az elején van egy feljéc rész, azt le kell vágni (hex editorral...)
    Az nvram pedig olyan adatokat tartalmaz, mint imei szám, tehát telefononként egyedi.

    Ami a system métereltérést okozhatja az az, hogy a system partíció mérete az meghatározott, amit rá akar(sz) tenni, az pedig vagy ugyanakkora (img esetén), vagy kisebb (simg esetén)

    Flashtool-lal mindenképp az egész partíciót kell menteni.
    (Leginkább ext4-es partíciók esetén kellemes, hogy azonnal bele lehet nézni... Linuxon legalábbis)

    Este megpróbálom majd megnézni alinkelt fájlokat, addig a mentést érdemes megcsinálni úgy, hogy a mentett fájl mérete megegyezzen a beírt partíciómérettel (talán page only mód). Ha az megvan, akkor már egészen jó a helyzet.

    Alapvetően szerintem a root megoldható lesz, ha másnem így: [link]
    Erre ráment pár órám. :D

    [ Szerkesztve ]

    B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Új hozzászólás Aktív témák