Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thon73

    tag

    válasz Karma #1571 üzenetére

    Igen, ez egy szótár, pontosabban szótár keretprogram. ITT elkezdtem irogatni egy-két dolgot, csak nem volt időm még befejezni. Viszont a program működik, sőt V.Attila is ezt használja. (csak az ő verziója fapadosan bővíthető) (((Vannak más szóanyagok is, de legalitásuk kétséges.)))

    Ha röviden akarok arra válaszolni, hogy miért kell még egy szótár: mert elég könnyűnek tűnt megcsinálni, olyan functionalitást tartalmaz, amit máshol nem találtam, és úgy tudom beállítani, hogy a kezem alá dolgozzon. ((Aki szótárazott hosszú szöveget képernyőn, az tudja miről beszélek.))

    "Az indexet desktopon kéne megcsinálni" - ez teljesen igaz, az androidos indexelés kísérlet volt, pont azt felmérni, hogy mennyi időbe telik. Aztán így maradt. Megjegyzem, ez egy külön app, amit csak én használok, nekem viszont fontos volt (utazás alatti fejlesztés miatt), hogy desktoptól független legyen.

    A "háromféle" módból kettőről fent már írtam, de kell még egy. Nézzünk két bejegyzést: "adatbázis" és "adat-bázis".
    (1) Ha ki akarod keresni, nem biztos, hogy lesz ékezetes billentyűd stb., tehát mindkettoben kell egy "ADATBAZIS"-t tartalmazó mező.
    (2) Ha sorba akarod rendezni, akkor kell az ékezet, de a két bejegyzés megfelelő mezője egyforma lesz: "ADATBÁZIS", vagyis eltűnik a kötőjel.
    (3) Kell az eredeti, átalakítatlan szó is, többek között azért, mert Attila szópárokat ír be, én viszont szeretném az azonos szavakat egyetlen bejegyzésba sűríteni, és ekkor az "adatbázis" és az "adat-bázis" két külön szóként szerepel.

    Ehhez sqlite-ban (mivel csak a standard sorbarakó lehetőségeket használhatom (((Megj: az UNICODE NEM alkalmas szótáras sorrend kialakítására, mert az pl. németben és magyarban más lesz, bár ettől még használható)))), szóval, három mezőben kell tárolnom ugyanazt a szót. Egyébként pont a kipróbálás végett készítettem egy sqlite keretet is. (A keret közel kész, de teljes anyaggal még nem töltöttem fel.)

    Bocs, nem akartam ennyire eltérni a témától, bár szívesen és örömmel megvitatom az egész szótár-projektet. Eddig úgyis csak a saját elgondolásaimra támaszkodhattam, ill. most már a tapasztalatra is, mert két platformon is jól működik. ((Na jó, az egyik halott...))Sőt, ha van itt profi fejlesztő, én én annak is örülnék, ha valaki az ötleteimet megvalósítja; a költségen felül ráadásnak az ötlet is az övé lehet. De az egész onnan indult, hogy (még a Palm OS időkben) nem vállalta senki, hogy ilyesmiket fejlesszen...

    P.S: ha valaki egyébként tudja az eredeti kérdésre a választ: vagyis milyen értéket érdemes BufferReader-ben puffernek megadni rövid beolvasásoknál, azt továbbra is köszönöm! :))

Új hozzászólás Aktív témák