Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75501312

    törölt tag

    Sziasztok,

    Szeretnék egy egyszerű appot, ami elsőre mondjuk úgy nézne ki, hogy kiírja egy háttérképre, hogy "hello világ" és max egy oldalnyi lenne.
    Ez később oda fejlődne, hogy (akár user által) megadott időközönként feldobja ezt a szöveget értesítésként és megnyitáskor a háttér változna, esetleg app megnyitásakor egy rövid animációt játszana hanggal.
    A helló világ szövegek pedig listaszerűen választhatóak lennének magában az appban.
    Tudom ez így zavaros, de legyen mondjuk egy viccgyűjtemény az alap, amit bővítenék folyamatosan.

    Megnéztem az Android Developer oldalt és letöltöttem az Android Studio programot.
    Próbáltam létrehozni egy full screen appot egy leírás alapján, de a behelyezett szöveget nem tudom módosítani, illetve van több text mező is, amik felülírják egymást és a háttérképet sem találtam. Illetve hiába volt szöveges és képes leírás, néhány dolog egyszerűen nem volt ott.
    Lánykoromban programoztam régi alapnyelveken még DOS alatt :DDD de ez most kínai.
    Illetve már abban sem voltam biztos, hogy kotlin vagy java nyelvet válasszak.
    Kellene kis útmutatás, hogy merre induljak ebben a modern világban. :DDD
    Tudok guglizni meg youtubeot használni, de hátha van valami elérhető egyszerű leírás, hogyan kezdjek neki először a tudásom, utána pedig az app építésének.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák