- Netfone
- Mobil flották
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- One mobilszolgáltatások
- Yettel topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
-
Mobilarena
▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. március
Új hozzászólás Aktív témák
-
tragiQss
tag
Hm.
Anno volt a kezemben rövid ideig egy Concorde 7015. Az tetszett.
A szervizes srác szerint a One Tab és a 7015 két dologban tér el: előbbin nincs HDMI kimenet és nincsenek rajta gombok, csak a ki/bekapcs.
Lehet, hogy csak az volt a gond, hogy egymás mellett néztem a samsung p3110-esét és a concorde-ot, de azóta is csorog a nyálam a samsung után. Pedig valójában semmi szükségem ilyen kütyüre, csak játék lenne (már úgy értem: nem feltétlenül játékprogramokat futtatnék rajta, hanem maga a készülék, az op.rendszer stb. lenne a játék... mint egy kisgyerek.)
-
tragiQss
tag
válasz
b0bcat #27003 üzenetére
Én is úgy saccoltam, hogy kb. az új gép árának a fele... Bár ha belegondolok, hogy kb. 5 perces melónak tippelném... Ha forrasztva van, akkor 10.
Dehát a srác ezt mondta, írásos infót meg nem sikerült szereznem.
Ja! Ami külön szép ezekben a prestigiokban, hogy azt írják, a prestigio.com/service oldalon találni a lokális szervizek elérhetőségét. Van egy budapesti, meg egy... nem is tudom, tán miskolci szerviz. Ők közölték, hogy a tablet gépekhez semmi közük, forduljak bizalommal az asbis.hu-hoz.
Fordultam, infók tőlük. -
tragiQss
tag
-
tragiQss
tag
Ha jól láttam, eredetileg egy edigitalos hirdetést linkelt valaki, innen indult az egész, ergo nem kell visszaküldeni a ferdeszeműekhez, elég csak bevinni a legközelebbi boltba.
És ettől kezdve már érdekes a téma.
Pláne, ha hozzászámolom, hogy a dell notebook akksik milyen ütemben vesztik a tölthetőségüket, gyanítom, a noname tabletekbe pakolt akkuk sem jobbak. Ergo esélyes, hogy ha valaki sokat használja a gépét, annak hamar gondjai lesznek a hálózatfüggetlen üzemidővel.(lusta vagyok előszedni, de szvsz a Nokia E51-ben is Li-Polimer van, mégis cserélhető - tévedés joga fenntartva - szóval ez inkább marketing dolognak tűnik)
-
tragiQss
tag
Csak az a gáz vele, hogy
1. Nem ért mindenki a forrasztáshoz és ezek általában - szervizes szerint - bele vannak forrasztva a gépbe (számomra érthetetlen, hogy miért nem jó a mobiltelefonos megoldás)
2. Ha lejár a garancia és nekiállsz sajátkezűleg akksit cserélni, azzal elveszted a gépre kapott két évet is. Biztos, hogy megéri?
3. Honnan szerzel olyat, ami jó a gépedbe? Elég esélytelennek tűnik, hogy a gyártó adjon egyet. -
tragiQss
tag
Ebben biztos vagy? Akkor mi értelme az SD kártyás bővítőhelynek?
Márcsak azért sem tűnik kereknek a történet, mert a Nokia E51-em is képes rá, hogy ne a saját flash memóriájába telepítse a programokat, hanem az SD kártyára.
(nem állítom, hogy nincs igazad, nem igazán ismerem az androidos gépeket, csak kicsit furcsának találom) -
tragiQss
tag
válasz
afgk2012 #26100 üzenetére
Nem javasolnám a közvetlen vásárlást!
Ha így vásárolsz, akkor elesel a nyolc napos elállási jogodtól!
Ha neten megrendeled, akkor nyolc napon belül meggondolhatod magad és indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól (ami a kereskedőkkel szemben jókora kib*****, viszont a vásárlónak kifejezetten jó, mert ha kiderül, hogy a marketing jobb, mint maga a termék, akkor még menthető a pénzed) -
tragiQss
tag
válasz
z0d1AK #21258 üzenetére
Hol voltak tíz éve tablet PC-k? ;-)
Merthogy a tegnap visszaadott gép leírásában is az állt, hogy első alkalommal 10 órán át töltsem. Nem tettem meg, mert biztos voltam benne, hogy semmi értelme, csak a supportos állítása, miszerint a max. kapacitást csak akkor éri el, ha... elbizonytalanított.
(de lásd fentebb, ahogy valaki írta: nem az akku kapacitása változik, csak az android számol vele másképp) -
tragiQss
tag
válasz
Oldman2 #21257 üzenetére
" A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn."
Idézet innen.
Szóval hülyeség. De lelkesen szajkózzák sok esetben a szervizesek is. :-((Vadonatúj Dell gép, eleve 92%-os kapacitással érkezett. Ciklusonként 1-2%-ot vesztett a kapacitásából. Mikor meséltem a szervizesnek, az egyik első kérdése az volt, hogy ugye első töltéskor legalább nyolc órán át töltöttem? Holott már a két generációval korábbi laptopjaik is lítiumos akksival jöttek)
-
tragiQss
tag
válasz
Oldman2 #21248 üzenetére
Köszi (a többieknek is)!
Akkor már csak egy kérdés: mi értelme egy lítiumos akkut tíz órán át a töltőn hagyni első töltéskor? (a tablet leírásában volt)
Mert ez megint egy olyan infó, hogy bárhol keresgéltem, mindenhol azt olvastam, hogy értelmetlen, de ehhez hasonlókat láttam már laptop leírásban, fényképezőgép doksiban stb.
Valamennyi lítiumos (Li-ion v. li-polymer) volt. -
tragiQss
tag
Van itt valaki, aki (valóban)ért az akkukhoz?
Tegnap hallottam valamit, amit kapitális ökörségnek tartok, de hátha én tudom rosszul: állítólag a li-polymer akkut néhány napig használni kell (feltölt, lemerít, feltölt, lemerít ...) ahhoz, hogy elérje a max. kapacitását.
A régi, nikkeles akksikról tudom, hogy formázni kellett őket, ott valóban létezett ez a dolog.
De lítiumosnál... Valóban így van?(Mindezt válaszként arra, hogy elpanaszoltam: bekapcsolt wifi mellett a frissen vásárolt tablet akkumulátora percenként 1%-ot veszít a töltéséből)
-
tragiQss
tag
válasz
Osynho #21132 üzenetére
Feladtam, megy vissza a feladóhoz.
A töltővel vagy a géppel eleve gázos valami, ez biztosan nem szoftveres hiba.
De ezen felül, akkuról működtetve is egy nagy rakás... mert kb. tíz perc használat után szó nélkül resetelte magát.
Számítottam rá, hogy nem lesz tökéletes, de ez így már túlzás.
Ráadásul azt sem tudom, honnan a fenéből került rá 4.0.4-es Android, mikor a gyártónál 4.0.3 az utolsó, amit emlegettek.
Na mindegy, PDF olvasásra akkor is alkalmatlan lenne, ha úgy egyébként működőképes volna, mert nagyon kicsit a kijelző felbontása. (nem gondoltam volna, hogy ennyire, a boltban meg nem tudták megmutatni, mielőtt elhoztam)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Mielőtt kérdeznél, olvasd el a téma összefoglalót!
- A warez minden formában tiltott!
- Alkalmazást keresel? Ide kattints!
- Külföldi csomagszállítás Packeta csomagpontokon keresztül!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Dell Optiplex 5060 TWR számítógép - i5 8500 16GB DDR4 256GB SSD 500GB HDD UHD630 WIN10
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest