Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrisms

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tabletet szeretnék venni, ehhez kérném a tanácsotokat. Sokat gondolkoztam, de nem tudok dönteni. Egy Ativ tabot cserélnék le.

    Ami szempont lenne:
    -minimum 10"
    -új, bruttó 160e Ft-ig bezárólag, 27%-os ÁFÁval, vagy használtan 115e-ig, de az is garanciás legyen
    -gyári garancia, megbízható, itthoni boltból, lehetőleg személyes átvétellel
    -elsősorban netezésre, filmnézésre, nagyon ritkán wordre használnám, játékok maximum nagyon alapok.
    -tudom hogy ez androidos tablet topic, de ha ötlet lenne akkor windows 8 is lehet, win RT és iOS semmiképp
    -dokkolós billentyűzet, tudom, ez eléggé leszűkíti a kört
    -átlagnál jobb üzemidő, dokkolóval 10 óra felett
    -minimum FullHD (windowsnál 1366-> )
    -erős(ebb) wifi

    Amiket eddig néztem:
    droid: Asus TF700T,TF700KL,TF701T(legszebb, papíron erős is); HP Slatebook X2

    win: ASUS TF810c(bár ha jól néztem, ehhez talán nem jár billentyűzet ekkora keretösszegbe? ez a legszimpatikusabb amúgy, csak kellene ennyibe a dokk is), T100(itt anyaghasználati problémák merültek fel); iconia w510, samsung XE500(ez is érdekes, csak akkuba elvileg nincs a topon)

    Ma néztem MM-ban egy TF701-et, gyönyörű kívülről, de a teljesítményével valami gond volt. Feloldógomb lenyomása után vagy 3 másodpercet várni kellett hogy egyáltalán legyen kép, képnézegetőbe egy kép megnyitásakor először homályosan jelent meg a kép, majd lassan elkezdte kiélesíteni- tényleg lassan és nem egyszerre, hanem 4cm-es sorokban, érdekes volt. (Nem tudom hogy ezek egyedi problémák-e, esetleg programhiba, vagy alapból ilyen lenne?) Egy Tegra 4től nem ezt várná az ember...
    Emellett a maximális fényerőt is nagyon alacsonynak éreztem.

    Fontos lenne a folyamatos működés, ha nem szaggatna, lassulna be állandóan.
    A TF700 és 701 közti árkülönbséggel megkapnám azt a többletet is, vagy túlárazott, nem érdemes belefektetni a plusz pénzt? (tudom, nagyobb felbontás, több RAM, erősebb proci, nagyobb üzemidő, de megéri a felárat?) Tegra 3 megállja még a helyét manapság? A közeljövőben a szempontjaimat nézve jön valami értelmesebb tab?

    Próbáltam olvasgatni visszafele, sajnos nem jutottam sokáig, ha tudnátok segíteni, megköszönném. :)
    :R

  • andrisms

    aktív tag

    válasz tjb007 #48857 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Így akkor a TF701T és SlateBook x2 táblák maradtak, illetve a T100. Kijelzőnél -nekem- 10"-on elég a fullHD, nagyon nem vágyok többre. Fényerőben mi a különbség a kettő közt, azt esetleg tudod? Akku tényleg majdnem ugyanolyan mindkettőben? Mert Asusnál 14 órákat olvasok dokkolóval, HP-nál pedig 9-10 óra alatti eredmények jönnek, szintén dokkolóval.(notebookcheck.net, engadget.com)

    A HP és az Asus közt 40e Ft árdifferencia van (HP: 110e, Asus: 150e), még így is megéri a felárat(kijelző felbontást figyelmen kívül hagyva)?

    XE500 ma kiesett, rendkívül igénytelen műanyagból építkezik, emellett a dokkoló minősége sem az igazi, lötyög benne a tábla. TF810c és Acer akkor a proci miatt esik ki.

    Marad még a T100, ami elvileg már Bay Trail-T platformos, ez érdekes ajánlat lehet, 136e Ft-ba kerül a 64GB+500GB-os változat. Elvileg 10 óra körüli üzemidőt írnak. Mennyire kényelmes 10"-on windowst kezelni hosszabb távon? Ma nyomkodtam egy T100-at, de nyilván 5 perc alatt nem szűrtem le a dolgot.

    Így a 3 táblára esetleg kaphatnék pro és kontra érveket? Nem szeretném elkapkodni, elszórni sem a pénzt, a legjobb ár/értékű ajánlatú gépet szeretném megvenni.

    1-2 évre tervezek vele, nagyrészt internet, néha film, skype lenne, esetleg ritkán szövegszerkesztés, játék nem nagyon.

  • andrisms

    aktív tag

    válasz tjb007 #48889 üzenetére

    Köszönöm a válaszaid, sokat segítettél vele!

    Ma végül megvettem a TF701-et, eddig baromira tetszik, gyönyörű tábla, hibátlan anyagminőség, jó fizikai billenytűzet, minőségi dokkoló, gyors, nem akad (MM-ban be volt kapcsolva az energiatakarékos mód, az zavart be neki szerintem, mint utólag kiderült), akku nyilván később derül ki, de eddig bírja, tetszik. Kijelző szép, fényerő is rendben, bár az asztalon lévő widget és ikonelrendezés nem tetszik, túl nagy margót hagy, természetesen ez launcherrel orvosolható. A hibák meg amúgy is később derülnek ki, ez egy gyors áttekintés volt csak.

    Egyedüli problémám az, hogy nincs osztott képernyős mód, vagyis nem jöttem még rá, csak ezek a kis ablakos megoldások vannak, de ez nem üti meg a Note szintjét sem... Az ativ tabét meg főleg...

    No mindegy, még egyszer köszönök mindent, meggyőzetetek :)

    :R

  • andrisms

    aktív tag

    válasz kovacs65 #48895 üzenetére

    Köszönöm, te is segítségemre voltál a végső döntésben ;)

  • andrisms

    aktív tag

    Sziasztok.
    Nem tudom hova írhatok még, saját topicjába írtam, de ez jobban pörög, így idézném a problémám.:

    "Adott egy TF701-es táblagép. Olyan jó tulajdonsága van, hogy kb 4-5 percenként ledobál a wifi hálózatról, majd egy idő után visszacsatlakozik. Kicsit idegesítő...

    A router egy TP-Link wr4300, 2,4 és 5GHZ-en megy, olyan sávokon, amit az égvilágon körülöttem senki sem használ. Laptopok, másik tábla, telefonok, Note 2 tökéletesen üzemel, soha semmi bajuk nem volt, pláne ilyen.
    Router természetesen újraindítva, többféle beállítást próbáltam, semmi sem segített.
    Gyári visszaállítást, wifi fixert is megpróbáltam, nem volt már más ötletem, gondoltam hátha, de természetesen az sem segített. Térerő erős, router 5m-re, semmi ötletem...

    "Drága, kiváló" Asus szerviz alaplapot is cserélt elmondásuk szerint, de ez sem oldotta meg a problémát.
    Nem csak itthon, mindenhol ezt csinálja, de nyilván itthon tudom a pontos wifi paramétereket.

    Nincs valami jó tanácsotok ezzel kapcsolatban? Ti tapasztaltatok már ilyen hibát?
    Szerviz kilőve, menthetetlenek, 2,5 hét alatt kétszer volt náluk, nem sikerült a problémát orvosolni, na őket nem kívánom senkinek...
    Hova tudnék még írni, segítségkérés ügyében?

    Köszi
    :R "

Új hozzászólás Aktív témák