Hirdetés
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Android szakmai topik
- Google Pixel topik
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Yettel topik
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Realme GT Master Edition - mestermunka
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
Továbbra is azt magyarázod, hogy a teszt formailag helyes, a szabványoknak megfelel, nem csal, stb. Csak épp nem mér semmit.
Az nyilvánvaló, hogy futhat egymás mellett akármennyi compute futószalag. De szerintem ebből nem lett volna se teszt, se technológia, de technika, se hype. Az egy teljesen természetes dolog, hogy feladatokat lehet párhuzamosan futtatni a végrehajtó egységen.
Ahogy te is mondod ezzel a technikávak akkor lehet legtöbbet nyerni, ha heterogén futószalagok tudnak párhuzamosan futni a megfelelő végrehajtó egységen. És ezt meg a teszt nem méri. Pont azt, amivel a legnagyobbat lehet nyerni. Azzal, hogy akkor futtatunk compute feladatokat, amikor egyébként máskülönben malmoznának. Annak nincs semmi értelme, hogy azt mérjük, hogy vajon mennyivel tud többet az architektúra, ha compute feladatokat futtatunk, amikor a shaderek amúgy is dolgoznak. Ez így azt méri, milyen gyengesége van az ütemezőnek ( nem tud feladatot osztani a kihasználatlan végrehajtóra), vagy hogy mennyire drága a context switch több (compute) futószalag futtatása közben.
Ezt bármennyire is megfelel a definíciónak félrevezető "async compute" tesztnek hívni. Akkor lenne nem félrevezető, ha csinálnának egy olyan tesztet is emellé, amelyik grafikus futószalag mellett futtat aszinkron compute -t.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Építő/felújító topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Amazon Fire TV stick/box
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Apple asztali gépek
- Elektromos cigaretta 🔞
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- További aktív témák...
- AMD Radeon RX 480 8GB Garanciával!
- NVIDIA Quadro T400 GDDR6 4GB OEM
- AMD Radeon RX 5700 8GB Garanciával!
- ASUS GeForce RTX 5080 NOCTUA OC // ÚJ BONTATLAN // Számlás + 3-év GARI + Adásvét // Magánszemély
- GIGABYTE GeForce RTX 5080 AORUS MASTER ICE / ÚJ BONTATLAN // Számlás + 3-év GARI + Adásvét / Magánsz
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


