- One mobilszolgáltatások
- Redmi Note 7 - nota bene
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Fotók, videók mobillal
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Google Pixel topik
- MediaTek lapka köré épülne a Galaxy S25 FE?
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
Albigator
őstag
Sziasztok!
Gondoltam frissítem a BIOS-om. (Asus Prime B450-Plus)
Reseteltem a beállításaimat pár perces elem kivéttel. (Az az igazság h mivel nem veszíthettem semmit, újból próbáltam a negítívba offsetelést amivel korábban is megszívtam és nem bootolt a gép, most is ezt történt pedig csak 3 lépcsőig jutottam: -0.01875V)
Utána nem is állítottam semmit a BIOS-ban, még a RAM-ok is 2400-on ketyegtek pedig szépen be voltak lőve előtte Ryzen DRAM calculátor segítségével 3266-ra szorosabb időzítéssel mint a 3200-as DOCP (XMP) profil. Ventivezérlés is visszállt alapértelmezettre természetesen.Ugyebár erősen ajánlott friss chipset driver az új BIOS-hoz, ezért ellátogattam az AMD oldalára ahol csak régi van fennt. Láttam írta itt valaki, hogy az alaplapgyártó oldaláról is le lehet szedni, azaz az Asuséról.
Letöltöttem, telepítette a sok "szarjait" az Asusnak (Al Suite 3, Ez updater, java updater) majd újraindítást javasolt. Oké.
Megintcsak nem bootolt a gép.... Amit itt már nem értettem. Kikapcs majd megint be és megint bejött az a töltőkép ami akkor szokott mikor kiveszem az elemet és resetelem az egészet (hw-eket lehet látni, F1-el lehet tovább lépni)Na ami a legérdekesebb, hogy visszaállt az ezelőtti beállításaimnak egy része : -0.01875 V offset, egyéni RAM profil, venti vezérlés de valami maradt a reset utáni alapállapotban pl: 3 mp-es post time (amit én 1-re állítottam régen) Launch CSM bekapcsolva (ki volt kapcsolva) PBO auton (amit én bekapcsoltam)
Úgy néz ki valami nagyon elcsesződött és azt se tudom sikerült-e akkor ténylegesen a chipset driver frissítés. Ennek is próbáltam utána nézni gyorsan, hol lehet megnézni de nem találtam meg eszközkezelőben, Aida és hwinfoba sem a verziószámot. Csak az Everesttel lehet?
Szóval még itt vagyok a régi BIOS-on (0403) és az eddigi beállításaim összekuszálódtak legalább.
Mit csesztem el? Tanácsok?
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ! MSI PRO Z690 i7 14700K 64GB DDR4 2TB SSD RTX 3070Ti 8GB Fractal Design Meshify C CM 750W
- ÁRGARANCIA! Beszámítás, 27% áfa, összesen 5db RTX 5060 Ti 16GB 3 ventilátoros készletről BOMBA ÁRON!
- Apple iPhone 13 Mini 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Black & Decker töltőt keresek
- Országos! KÉSZPÉNZES - UTALÁSOS VIDEOKÁRTYA FELVÁSÁRLÁS! Korrekt áron! AMD!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest