-
Mobilarena
Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hobbbyt
őstag
válasz
jety91 #13624 üzenetére
A gyári msi hűtéssel, tuning nélkül is ennyi volt. De amúgy ez nem 24/7-es beállítás, csak tesztelem a rendszert. (amúgy +10 es nyári hőfokkal számolva is csak 97 miközben a fém lemez mostani hőfoka 47 (lézeres hőmérővel). Inkább a GPU átag fogyasztása a tuti, ~250 watt.
(#13625) Kvg Igen.
-
weborgon
csendes tag
válasz
jety91 #13471 üzenetére
+1, egyetértek, az ár/teljesítményt nézve nem rossz kártya ez az Asus RX 470, de az Achilles-sarka a memóriák és a MOSFET -ek gyenge hűtése, itt erről egy hőtérkép:
http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-470,4703-7.html
Szóval érdemes alaposan kiszellőztetni a házat, és én - függetlenül attól, hogy az aktuális probléma az új HDMI kábellel megoldódik-e - mindenképpen a gyárinál magasabb fordulatszámon járatnám a ventiket (pláne majd nyáron kánikulaidőszakban, ha nem 20-22 fok lesz a szobában, hanem 30 körül, erre ennél a típusnál oda kell figyelni). Inkább legyen picit zajosabb (az egy fülvédővel simán kivédhető, idle meg úgyis néma) mintsem majd idő előtt kipurcanjon. Én annyira nem vagyok szaki - majd mások esetleg kijavítanak - de úgy rémlik, mintha anno azt olvastam volna, hogy a 85 fok fölötti hőmérsékletet már nem igazán komálják a vramok, bár gondolom azért a mérnökök tudják mit csinálnak, remélhetőleg ők jobban tudják, mi mennyit bír.
-
M4XP4YN3
tag
-
-
mcwolf79
veterán
Nálam eddig annyi bibi van az MSI RX480 Gaming X 8 GB-ossal, hogy:
- 3D Mark Timespy bench demo részét valamiért átugorja
- néha Alt+Tab használatakor mikor váltanék játékból desktop-ra meghülyül a desktop háttere -
Nonner
tag
Nálam még a táp és a ház nincs kiválasztva. Első körben leszedett oldallapnál használnám a gépet, ahogy a jelenlegi réginél is van (pedig csak egy régi Asus 4770-em van), ez sokat számít ventifordulat és hőfok szempontjából, a nagyobb porosodást pedig lehet kezelni egy kis sűritett levegővel.
-
olymind1
senior tag
XFX 450W P1-450S-X2B9 tápegység és nem azért mert a vga is xfx
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Hozzászólás előtt olvasd el!
- Xbox Series X|S
- Tőzsde és gazdaság
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- LG LCD és LED TV-k
- Melyik tápegységet vegyem?
- Horgász topik
- Call of Duty: Black Ops 6
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40A9 docking station
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 7950X 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Iphone 16E 128GB Fekete Bontatlan 24 Hónap Garancia
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest