- iPhone topik
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Yettel topik
- Fotók, videók mobillal
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- VoLTE/VoWiFi
- Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
- Műbőr kötésben, feltűnőbb dizájnnal is elérhető lesz a Redmi Turbo 4
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Okosóra és okoskiegészítő topik
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz #61392896 #26953 üzenetére
Mi az, hogy úgy marad fél napig? Ilyenkor, ha még használja valami, akkor normál esetben ki szokta írni a leválasztásnál, hogy a kötet foglalt. Terminálban az
udisksctl
ilyenkor működik, vagy azt nem is próbáltad? Az utóbbi azunmount
+power-off
parancsokkal amúgy teljes leválasztást csinál, nem szimplán csak a kötetet csatolja le. Ha 2,5"-os külső HDD-t használsz, annál pont hasznos is, mert ezáltal rendesen leáll az eszköz és benne a merevlemez, nem működés közben rántod ki alóla a tápot a kábel kihúzásával. De rendszerint grafikus felületen is megoldható ugyanez a megfelelő leválasztási opcióval.[ Szerkesztve ]
-
Frawly
veterán
válasz #61392896 #26953 üzenetére
Valószínű azért nem tudod leválasztani, mert valamelyik folyamat használja a felírás után is. Próbáld egyesével bezárni a futó progikat, és minden egyes bezárt alkalmazás után megpróbálni a kiadást. Ha akkor sem veszi be, akkor előszeded a terminált és elkezded gépelgetni azokat a parancsokat, amit írtak, sync, ha ezután sem adja ki, akkor dmesg.
Esetleg ha már sehogy nem engedi kiadni, akkor se húzd ki, ideiglenes megoldásként indítsd újra a gépet. Úgy biztosan szabályosan leválasztja, és nem lesz gond a fájlrendszerrel.
-
Frawly
veterán
válasz #61392896 #26921 üzenetére
Ezt ugye csak viccből kérdezted? Pláne a haladós topikban. Ezt még a legkezdőbb windowsos ECDL Mancikák is tudják, hogy pendrive-ot csak úgy nem húzogatunk ki semmilyen OS alól, le kell előtte választani Windows, Linux, FranctudjamilyenBSD meg MacOS alatt is. Még akkor sem szabad kihúzni, ha már a visszajelző ledje nem villog, és ténylegesen rámásolt a rendszer mindent, mert a fájlrendszer még akkor sem lesz lezárva. Egyébként meg ha már véletlenül kihúztad, és hiba keletkezik a fájlrendszeren, akkor sem kell újraformázni, Win alatt chkdsk kötet: /f parancsot kell ráküldeni, Linux alatt az ntfsfix /dev/sdb1-et kell ráküldeni (lehet nálad más az eszközjele), nem kell mindig újraformázni.
(#26930) Lenry: ugyanezeket tudja a sima dd is, ha conv=fsync status=progress paraméterekkel hívod meg. Nem hallottam amúgy még erről a dcfldd-ről, lehet végül is van olyan szolgáltatása, ami a sima dd-ben nincs meg. A sync parancsot meg elég csak egyszer kiadni.
-
nagyúr
válasz #61392896 #26796 üzenetére
Ez a szakszerű megoldás:
Olvasd el a Téma összefoglalót, értelmezd és hagyd el a Haladó Linuxos topikot!
A kérdéseid és te sem vagytok haladó szintűek, gyakorlatilag érthetetlen, mit és miért így akarod, az a szerencse, hogy nem is akarja senki érteni, miért Linuxon akarod használni a Windowsos programjaidat, ha van mellette Windowsod is.
Ott a Kezdő Linuxos topik, ha a Linux-szal kapcsolatos kezdő szintű kérdésed lenne, ha majd haladó szinten jársz, akkor kérdezz itt.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Frawly
veterán
válasz #61392896 #26796 üzenetére
Pont azt próbálom írni, hogy a problémádon nagyon valószínű, hogy lehet segíteni. Ha van Windowsod is, akkor ezeket a progikat futtasd azon.
Egyébként írtam segítséget, az elező hsz.-em utolsó bekezdése. Majd jelentkezel, ha azt kipróbáltad. Ha nem megy, nem azzal jössz vissza, hogy nem megy, hanem pontos hibaüzenet írsz, ha nem ír ki semmit, akkor próbálod terminálban indítani wine windowsosprogineve.exe módon, ott fogja írni, hogy mi a hasfájása.
Rufus nem megy, csak szólok, azt próbáltam 3.7-en is, mikor Windowst to Go telepítést akartam tesztelni. Elindul, de nem látja az USB-s meghajtókat. a winehq.org is ezt erősíti meg. Ugyanez a helyzet a MinTool-lal is. Egyedül az ImgBurn megy rendesen, de abból sem használhatsz újabb verziót, mint 2.5.0.0.
-
Frawly
veterán
válasz #61392896 #26794 üzenetére
Igen, a Linuxnak az a lényege, hogy nem csak az OS más, de a rá írt programok is mások. Sokszor másmilyen a felületük, amit elsőre kényelmetlennek érezhetsz, meg eltéveszthetőnek. Olyan is van sokszor, hogy egy windowsos progi funkcionalitását csak két másik linuxos progival együtt tudod kiváltani, ami szintén kényelmetlen lehet. Szokni kell. Ha tényleg sok windowsos szoftvert használsz, az tényleg annak a jelzése, hogy Windowsra van szükséged. A Linux sose akart ilyen szinten a Windows alternatívája lenni, de még csak a Wine-nek sem volt célkitűzése, hogy valaki arra használja, hogy teljesen windowsosítsa vele a Linuxot, aminek pont az az egyik legfőbb előnye, hogy nem Windows, és a Win-en szokásos baromságok sose kerülnek bele. Ha csak azért próbálsz linuxozni, mert nincs pénzed Windows-licencre, akkor eBayről vegyél működő Windows-kulcsot, valami 1 ezer forint környékén mérik, a Windows azt is eredetinek látja, beaktiválódik vele, mennek a frissítések, stb..
Segíteni nem fog más sem, mert aki ebbe a topikba jár, még ha kezdő is, komolyan linuxozik, és linuxos programokat használ. Wine-ben max. csak 1-2 progit, játékot és kifújt. Ilyen hardverbirizgáló lemezes tooloknak a futtatása eleve nem is volt soha a Wine célkitűzése.
Egyébként meg a Wine 3.0 is régi már, jelenleg 3.8-as az aktuális verzió. Esetleg meg lehetne próbálni a ~/.wine mappát átnevezni, úgy a Wine tiszta lappal csinál másik profilt, és úgy megpróbálni benne a nevezett progikat futtatni.
[ Szerkesztve ]
-
Frawly
veterán
válasz #61392896 #26788 üzenetére
Gparted, KDE Partition manager tudja a wipe-olást. Ezt az elemi cellás bullshitet nem tudom értelmezni, ilyen nincs.
A cellákból arra következtetek, hogy SSD-hez vagy más Flash tárolókhoz kéne, de akkor sem tudod az elemi cellákat ellenőrizni, olyan nincs. Azoknak a tartalmához nem férsz hozzá közvetlenül. Ha azt akarod ellenőrizni, hogy tényleg wipe-olódott-e vagy jól íródott-e ki a lemezkép, olvass vissza róla új lemezképet. SSD-n wipe-olást amúgy sem csinálunk, arra a security erase funkció való, ami végigtrimmeli a meghajtót.
Kézi tervezésű védett akármikről sem hallottam még. Linux alatt csak az robottervezésű védetlen szoftvereket tudod kiírni DRM korlátozás miatt Egy CD/DVD/BD-író proginak azt kell tudnia, hogy lemezképet írjál ki, és esetleg tudj ellenőrizni. A K3b egyébként sokkal többet tud, mint az ImgBurn vagy a Nero.
Abban igazad van, hogy ha előtte ment, most meg nem, az visszafejlődés. Jelentsd a Wine fejlesztőinek. Ettől függetlenül ezeket a progikat nem érdemes használni Linux alatt. A Wine arra való, mikor tényleg olyan progit kell futtatnod, aminek semminemű linuxos alternatívája nem létezik.
-
Frawly
veterán
válasz #61392896 #26781 üzenetére
Na, ezeket marha sürgősen felejtsd el. Ezek mind olyan progik, amikre van jobb linuxos alternatíva (K3b, Brasero, Xfburn - Gparted - Etcher, WoeUSB). Ha meg annyira ragaszkodsz hozzá, hogy neked csak a windowsos program jó, akkor használj Windowst. Nem csesztetésből írom, hanem komolyan.
Egyedül a windowsos particionálókat tudod megtartani, azokból általában van bootolható iso, így nem kell őket Wine-ben futtatni, de ha komolyan gondolod a linuxozást a jövőben, akkor erősen hagyagolod ezeket is. A Linux nyújt mindenféle olyan szoftvert, amire szükséges lesz alatta. Most az ilyen AutoCAD, Photoshop, Lightroom, stb. spéci kreatív szoftvercsomagoktól tekintsünk el, meg a legújabb Windows only játékoktól. Minden másnak van alternatívája Linuxra.
-
Domonkos
Ármester
válasz #61392896 #26788 üzenetére
>Egyébként nem jó nyomon vagy.
Megsem en probalok egy teljesen mas operacios rendszerre irt szoftvert raeroszakolni egy foleg revesingen alapulo emulatorral egy masikra...
Amugy ebben a kozegben siman elofordul olyan, hogy egy szoftvernek kifut a tamogatasa es a kesobbi hasznalata bizonytalanna valik. Ezzel nem nagyon lehet mit tenni.Amugy meg az elso ket problemadra ott van a shred es a badblocks.
Az imgburn-os dolgot nem teljesen ertem.Gender of electrical connectors is defined by the pins.
-
Domonkos
Ármester
válasz #61392896 #26783 üzenetére
Bar a problemadat direktbe ez sem fogja megoldani, de en meg mindig amondo vagyok, hogy olyan rendszereket kell hasznalni, amin mukodnek a dolgok.
2 ertelmesebb alternativat amit latok:
-vagy keress megfelelo linuxos megoldasokat a most wine-os dolgaidra (mert kizartnak tartom hogy ne lennenek) - meg a kesobbiekben ezeknek sokkal kevesebb karbantartasi koltsege is lesz.
-vagy tenyleg hasznalj olyan rendszert ami mukodik. Amugy a 14.04 meg vagy egy teljes evig szupportalt.Ha konkretan elmondod hogy mik azok a funkcionalitasok ami miatt wine-t kell hasznalj, akkor lehet hogy tudni fogok alternativakat is mondani.
Gender of electrical connectors is defined by the pins.
-
Lenry
félisten
válasz #61392896 #26777 üzenetére
mi ment?
mi nem ment?
milyen wine verzió volt akkor?
milyen wine verzió van most?
mi történik?
mi nem történik?
mit próbáltál már?hangyányit lehet specifikusabb a kérdésfeltevésben
Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
Frawly
veterán
válasz #61392896 #26445 üzenetére
Vannak erre converterek, amik fizikai gép Windows-telepítéséből virtuális gépet konvertálnak. Elvileg működhet, ha be tudod aktiválni, mert a hardverváltozásokat észre fogja venni. Már nem emlékszem, hogy Virtualboxnál hogy hívják ezt a megoldást, de van ilyen VMware-re is. Plusz már régóta csak KVM QEMU-s megoldást használok Linux alatt, és arra szerintem nincs ilyen.
Igazából a virtuális gép semmiben nem más, mint a fizikai gép. Semmi köze a linuxhoz, még akkor sem, ha linuxon virtualizálsz. Valamelyik windowsos vagy virtuális gépes topikot javaslom a téma mélyebb megvitatásához.
-
#73749248
törölt tag
válasz #61392896 #26442 üzenetére
Az a baj, hogy a kérdésed független a linuxtól, bármennyire is linuxon hostolnád.
Belülről egy virtualbox guest (elvben) egyforma akár linuxon, akár Mac-en, akár Windows-on futtatod, így a windows-od számára is mindegy kellene, hogy legyen.
Nekem tavaly a MS support telefonon azt mondták, hogy a fizikai vasra aktivált Windows-t nem lehet virtualizált környezetben újra aktiválni. Nem próbáltam ki, mert végül a gépet és a windows-t is kukáztam. -
bambano
titán
válasz #61392896 #26440 üzenetére
elsősorban a biosban található uuid-et figyeli.
sose virtualizáltam virtualboxban se windowst, se semmit, de ha ott van olyan beállítás, hogy uuid, és az mindig fix, akkor működni fog.
persze ha másik topicban kérdezted volna, ott azt válaszolnák, hogy az újabb w10-es buildek már elfogadják a w7-es serialokat is...Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Lenry
félisten
Új hozzászólás Aktív témák
- Indiana Jones and the Great Circle - Digital Premium Edition - beváltás: 2025.1.30 - RTX 40XX
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- EREDETI JÁTÉK KULCSOK - STEAM, EA, UBISOFT, EPIC GAMES - LEGJOBB ÁRON
- AKCIÓ! Microsoft szoftverek, vírusírtó szoftverek, egyéb szoftverek széles választéka!
- Adobe Creative Cloud - 2024. 04. 05 - 2025. 04. 05-ig
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest