- Foreo FAQ 202 – LED it be!
- Okos (AI) szemüveget mutatott be a Meta
- Apple iPhone Air - almacsutka
- iPhone topik
- One mobilszolgáltatások
- Google Pixel 10 Pro XL – tíz kicsi Pixel
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Apple Watch
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy S10 és S10+ duplateszt
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
FixY67
senior tag
válasz
D4rkAv3ng3r #9112 üzenetére
A testing, az testing. Arra is van esély (konkrét, személyes tapasztalat
), hogy egy dist-upgrade úgy agyonvágja a rendszert, hogy többé bebootolni sem tud.
A jelenlegi stabil viszont használható, ha szervert akarsz. Desktopra bármi mást, ami debian alapú... -
Nagytalp
senior tag
válasz
D4rkAv3ng3r #9101 üzenetére
Na én raktam fel Debiant mostanság puszta nosztalgiából. Olyan volt mintha fényéveket mentem volna vissza az időben. Egy órányi heggesztés után pedig rájöttem, hogy ennyire nem is vagyok perverz.
-
Nagytalp
senior tag
válasz
D4rkAv3ng3r #9108 üzenetére
Szerinted van erre megoldás?
-
FixY67
senior tag
válasz
D4rkAv3ng3r #9101 üzenetére
Amiért értetlenkedtem: ha jól tudom/értem, biztonság szempontjából nincs jelentősége, írásról meg szó sem volt az eredeti kérdésben. Ellenben amennyire tudom, a hagyományos ntfs driver benne van a legtöbb linux disztribúcióban, az ntfs-3g-vel még nem nagyon találkoztam (bár ez semmit sem jelent).
Ami az fstab két numerikus paraméterét illeti: én még nem láttam élő embert, aki a dump-ot használta volna (hogy az ssh hogy keveredett bele, azt végképp nem értem - mondhatni, ebben a szövegkörnyezetben irreleváns).
A másik pedig pusztán annyi (emlékeimre támaszkodva írom), hogy milyen sorrendben futtassa a rendszer bootoláskor az fsck-t. Ezt pl. ntfs esetében azért kell 0-ra állítani, hogy ne akarja ellenőrizni, mert (tudtommal) nincs mivel.
Egyébként hogy kötekedjek, nem azt ellenőrzi, hogy a bootoláskor történt-e hiba, hanem bootoláskor ellenőrzi, hogy korábban nem sérült-e meg - pl. az előző rendszerleállítás során megtörtént-e az umount. -
D4rkAv3ng3r
senior tag
válasz
D4rkAv3ng3r #9101 üzenetére
Bocs látszik, hogy este van, nem magyar frissítésű hanem magyar fejlesztésű driver az NTFS-3G.
-
D4rkAv3ng3r
senior tag
válasz
D4rkAv3ng3r #9073 üzenetére
Lejárt az idő limit.
Egyébként egy 500 GB-os HDDm van NTFS-ben fullra az a /dev/sdb1 meg a másik HDD-n egy 120 GB körüli patríció az meg a /dev/sda2.
Van még egy NTFS amin a Vista SP2 van de azt nem akarom mountolni mivel azon még Win-en sem bóklászom.szerk. Köszi most látom idő közben a válaszodat, akkor meglesz.
-
Lenry
félisten
válasz
D4rkAv3ng3r #9073 üzenetére
uuid helyett használhatod simán a /dev/sdXy-t
-
Lenry
félisten
válasz
D4rkAv3ng3r #9069 üzenetére
ntfs-nél a partíció típusához ntfs-3g-t kell írni
-
FixY67
senior tag
válasz
D4rkAv3ng3r #9069 üzenetére
/etc/fstab - ebbe kell beírni. Ennél konkrétabban csak azért nem írom le, mert nem tudom pontosan a file szerkezetét és nem akarok hülyeséget írni. Egyébként ugyanúgy kell, ahogy a linuxos partíciók fel vannak sorolva, annyi eltéréssel, hogy a file-rendszer típusa ext3/jfs/reiserfs helyett ntfs kell, hogy legyen és célszerű a sorban lévő két, többnyire egyjegyű számot két darab 0-ra cserélni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Antivírus szoftverek, VPN
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- MacBook Pro 13, 14, 15, 16, MacBook Air M1, M2 M3 M4 bill magyarosítás lézerrel / sapkacserével
- Logitech G513 Carbon Tactile DE (3) (ELKELT)
- Targus Universal USB 3.0 DV1K-2K Compact docking station (DisplayLink)
- MEGA AKCIÓ!Hibátlan Prémium felsőkategóriás LGA 1700 Alaplap! Asus Rog Strix Maximus Hero Z790 Wi-Fi
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 3000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest