- Netfone
- iPhone topik
- Apple iPhone 17 - alap
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Megérkeztek a Xiaomi 15T sorozatának telefonjai Magyarországra
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Milyen okostelefont vegyek?
- Fotók, videók mobillal
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Sub-ZeRo #31263 üzenetére
Xfce4 desktop is jó mint kulcsrakész megoldás, viszonylag szolid memória fogasztása van.
Persze próbálkozhatsz pehelysúlyú ablakkezelővel, pl openbox, de konfig fájlokat kell túrnod és alapból tálcád sem leszDe cserébe kevesebb memóriát kér egy ilyen "pálcika" wm.
Gtk vs Qt arra számítsál hogy mindkettőre szükséged lesz, valamelyik proginak Qt valamelyiknek Gtk kell, nem próbálnék egyik mellett sem lándzsát törni, használd azokat az alkalmazásokat amelyek a legjobbat tetszenek, esetleg törekedhetsz arra hogy olyan progikat használj amelyeknek viszonylag kevés függőségük van, azaz nem bloatok. -
Frawly
veterán
válasz
Sub-ZeRo #31263 üzenetére
A legtöbb grafikus linuxos program és grafikus felület Gtk-s, LibreOffice, Firefox, Chrome (és azon alapuló megoldások, Opera, Vivaldi, Brave, FB Messenger, Skype, Visual Studio Code, stb.), Audacious, gedit, notepadqq, stb. De vannak Qt-sek is, VLC, qBittorrent, Clementine, Krusader, stb..
Ez a Gtk, Qt grafikus függvénytár, amit az alkalmazások használnak az ablakaik leprogramozására, témázására, stb..
Igazából, ha az Elementary vagy Clear bevált, azt is felrakhatod, hacsak nem a kalandvágy hajt, felesleges bonyolítani, meg újítani. Garuda is érdekes, bár az szerintem a haladóbbakat célozza. Zorint nem ajánlom, bloat, és túlwindowsosított, félig fizetős megoldás felé terelnek, akkor már ebben a műfajban jobb a Mint, Elementary. De ha csak a pénzbeli spórolás hajt, akkor a Win10 kulcs se drága azért a néhány ezresért, csak azért nem szoktam ajánlani a Linuxot, hogy az ember azt a kevés ezrest lespórolja. Pedig jobb a Linux, de csak akkor érdemes feltenni, ha tényleg eleged van a Windowsból, vagy szakmailag is akarsz fejlődni, érdekelnek ezek a szoftveres, informatikai dolgok. Tehát a meggyőződés hajtson, ne az a kevés ezresen spórolás.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Keresem az alábbi PC játékokat! (Teljes lista a leírásban!)
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Plus E-SIM 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3355, 100% Akksi
- Samsung Galaxy S23 Plus / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12 Hó Garancia
- Apple iPhone 14 Pro 128 GB Graphite 12 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 7000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Samsung Galaxy S25 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest