Hirdetés
- iPhone topik
- Nem lesz olcsó a Realme GT 8 Pro Európában
- 8000 nit, maradhat? A szaúdiaknál kezd a Honor 600 Pro
- Mától Huawei okosórákkal is lehet érintésmentesen fizetni
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- One mobilszolgáltatások
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#68216320
törölt tag
bambano: Sajnos a BIOS-ban semmi VGA kikapcsolási lehetőség nincs. Kizárólag az IGP Fix RAM méretét lehet állítani.
Nem az a gond, hogy nem tudom feltenni az Ubuntu-t. Felraktam billentyűzettel navigálva a telepítőben. Elindul, belépek, de ugyanez az anomália van. Felrakom vele a zárt Nvidia-375 driver-t a hivatalos repo-ból, hogy nem az xorg-os legyen, de semmi változás.
Véletlenül vettem észre, hogy amikor a settings-ben vagyok és ott bármire kattintok a megnyitott új ablak azért inaktív, mert az alattalévő ikonjait kattintgatom.
Példa: Settings/Updates - próbálnám a füleket az ablakban váltani, de az alatta lévő ablakban a Display ikonra kattintok.Billentyűzettel viszont a felső, megnyitott ablakban navigálok. Ezt az ablakot kizárólag Alt+F4-el tudom bezárni.
Az alsó ablakot (Settings) akkor be tudom zárni kattintással, ha előtte a TopBar-on a jobb felső sarokban a kilépésre megyek. A legördülő menüsor valahogy helyreteszi picit a dolgot. Viszont ez is max 2-3 alkalommal működik, utána csak a billentyűzet marad.Viszont az a durva, hogy nem csak Ubuntu-val jön elő a probléma. Mint és Elementary hasonlóan viselkedik.
Van a gépben egy Asus I2C Tapipad. Gondoltam hátha ez okoz problémát, debug módban indítva valamelyik distro erre jelzett problémát, ezt véletlenül a BIOS-ban le lehet tiltani. Tiltva van, de nem javult a helyzet így sem. Mondjuk lehet ez a tiltás sem fullos.
Ezen a gépen a W7 telepítő is ACPI error-t dob, kizárólag W8-10 megy rajta. Előbbin a tapipad 95%-os csak, utóbbira van rendesen driver, de a hideg ráz ezektől az OS-ektől.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone topik
- Nem lesz olcsó a Realme GT 8 Pro Európában
- Akciókamerák
- OLED monitor topic
- Hálózati / IP kamera
- 8000 nit, maradhat? A szaúdiaknál kezd a Honor 600 Pro
- Renault, Dacia topik
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Mától Huawei okosórákkal is lehet érintésmentesen fizetni
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- PC Game Pass előfizetés
- PC Szervizeket, Gépépítőket keresek B2B szoftver partnerségre (E-számlával)
- Game Pass Ultimate előfizetések 3 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- AKCIÓ! MSI Claw A1M 512GB SSD kézikonzol garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 13 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:85%
- Bontatlan Moleskine Smart Writing Set Ellipse digitális e papír füzet / 12 hó jótállás
- HIBÁTLAN iPhone 15 Plus 256GB-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4529
- 27% - Corsair Elgato Stream Deck Mini
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

