Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    Üdv!

    RAID1 beállítással kínlódok Debian alatt. A vasban van 4 egyforma típusú, méretű HDD amiből az sdb és sdc párost szeretném összefűzni. Alapból mindkettőn volt egy GPT tábla, illetve egy 512 MB méretű EFI partíció. Ezeket fdisk-kel töröltem, majd adtam neki egy mdadm --create --verbose --raid-devices=2 --level=1 /dev/md0 /dev/sd{b,c} parancsot, hagy' szóljon! mdadm szólt, hogy vigyázzak, ugyanis nem üres a diszk, ennek ellenére y-nal megerősítettem a kérelmet.

    Majd egy mkfs.ext4 /dev/md0, illetve egy csatolás utáni meggyőződés során meggyőződtem róla, hogy a tömb működik.

    Adtam neki egy mdadm --detail --scan | tee -a /etc/mdadm/mdadm.conf és egy update-initramfs -u parancsot is, fstabba beleírtam a csatolási pontot és rebootoltam. Reboot után kötet sehol, journalctl szerint a csatolás timeoutolt, s mdadm verbose kimenetre azzal bombáz, hogy Expected magic <uuid>, got 00000000. Nagyon régen csináltam RAID kötetet, de ilyesmi anomáliára nem emlékszem.

    Mit csinálok rosszul?

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák