Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JoinR

    senior tag

    válasz csyo #15361 üzenetére

    Az a baj, hogy a hangtechnika fejlődése nem olyan ütemű, mint más műszaki területeké, ezért a használtcucc nem úgy dobja az árát, mint mondjuk egy TV, mobil, akármi más. Ennek több oka is van, de főleg, hogy már 30-40 éve is voltak brutál cuccok, amik ma is simán megállják a helyüket (ugyanezt egy TV-ről, telefonról nehéz elmondani). Pár éves eszköznél nyilván fokozottan igaz, azonos árkategóriában nem nőtt (számottevően) a minőség az évek alatt, csak a design változott (hát nyilván, annak a költsége a töredéke az érdemi előrelépésnek). Ezért nincs nagyon mit használtban ajánlani, mert ami régen jó volt, annak most is megvan az ára. Az más kérdés, hogy 10-20 ezer körül valszeg sose árultak rendes 2.1-et.
    Az általad felsorolt 2.1-ek jó része szeritnem nem is volt itthon forgalmazva, így nehéz róluk véleményt olvasni. Mindenesetre kerüld el az olyanokat, ahol a szatelitekben oldalanként 3 utas acsarkodó van (pl. Logi Z4, Creative I-Trigue 3200, 3300 (lol legutóbb ilyesmit felnőttfilmekben láttam, de azokból nem jött hang :DDD ) meg amik kb. 2 dimenzióban helyezkednek el, pl ADVENT ADE-210F.

    Számomra a listában az ajánlott Edifier C2-n kívül egyedül a Microlab FineCone FC360 az, amiről elhiszem, hogy tud értékelhető középtartományt produkálni. Viszonylag nagy térfogatú szatelitek, van majdnem 10 kg az egész, annak lehet adnék esélyt, bár én nem vagyok egy kísérletező típus.
    A listából egyébként személyesen csak az X-240-eset és Z4-et hallottam, az előbbi nem volt igazán csalódás, mert tudtam mire számítsak, az utóbbi meg simán szar volt, bár 1-2 filmet végignézni megtette.

  • harry

    veterán

    válasz csyo #15361 üzenetére

    Miért jó millió hangfalról kideríteni, hogy vajon miért nem jó, sem mint inkább megvenni egy ajánlottat? :U Ott vannak tippek az első hozzászólásban, azok kipróbált, bizonyított hangfalak, különböző árkategóriákban, találhatsz újat és használtat is. Ezekhez még hozzájön pár Modecom hangfal is ajánlottként.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák