- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- iPhone topik
- Huami Amazfit Bip okosóra
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Fotók, videók mobillal
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Magisk
- Honor Play - játék az árakkal
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
Új hozzászólás Aktív témák
-
hunnylander
őstag
Örülök, hogy sikerült. Egy kis angol tudással a mestere lehetsz akármelyik audiószoftvernek, a Reaper-t egyébkét a Winamp atyja Justin Frankel készíti és elképesztő módon fejlődik szinte hétről hétre. Egy-két éven belül a legnagyobb nevű szekvenszerek/DAW szoftverek között fogják emlegetni.
A felvétel hangerejét elsődlegesen a Windows keverőjén is be kellene állítani. Dupla klikk a hangerő ikonon, és a Beállításoknál meg kell jeleníteni a mikrofon bemenetet, ha alaphelyzetben nem lenne elérhető. Plusz sok hangkártya ad egy boost opciót is, hogy hangosabb legyen a felvétel.
Ha a felvételek így sem elég jók, azon valószínűleg csak egy jobb, érzékenyebb mikrofon vagy egy mikrofon előerősítős profibb hangkártya segítene, pl. egy ilyen.
Sajnos a zenélgetés, hangfelvétel készítés, még számítógéppel sem olyan olcsó mulatság, ha az ember valami rendesebb minőséget akar elérni. De persze lehet találni nagyon olcsó és jó megoldásokat is.
-
hunnylander
őstag
Saját hangfelvételeid egyberakása is zeneszerkesztés.
A Reaper valószínűleg tud olyat is, hogy minden egyes újabb felvett loop-ot külön sávra tesz. A szóköz billentyű meg start/stop-ként használható.
De legyen egy alacsony késésű (latency) hangkártyád is, különben nem várt bonyodalmak fognak adódni a realtime performance-hez.
De, ha mindent 'one-take'-re akarsz felvenni ahhoz rengeteg gyakorlás kell. A videón látható srácnak is már előre meg van írva a szám a fejében és be is gyakorolta, különben csak bakiparádé lenne az egész előadás.
-
hunnylander
őstag
Ha ugyanazt akarod megcsinálni, mint a videón, ahhoz nem szoftver kell, hanem loop pedal, pl. ilyen.
Rengeteg looper szoftver van, de élőben nem igen lehet őket így használni.
Ha csak a végeredményben akarnál valami hasonlót elérni, mint a videóban, de nem egy performance keretében, hanem lassabban és precízebben, azt minden zeneszerkesztő szoftver lehetővé teszi. Magix Music Maker (pl. MediaMarkt-ban is olcsón kapható), Sony Acid híresen loop alapú szoftverek, de a többi is megcsinálja amit akarsz, csak meg kell őket tanulni használni.
Megjegyzem a performance nagyon ott van, a zenéje pedig attól válik érdekessé és különlegessé, mert élőben (bakik nélkül) hozza létre, de pusztán a zenei végeredmény (az alkotói folyamat ismerete, a live performance nélkül) már nem lenne különleges.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 9600X 32/64GB RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 13600K 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Zalman S2 TG Seasonic 650W
- Keresünk dokkolókat
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest