Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tilla311

    tag

    válasz tilla311 #11126 üzenetére

    De nem szeretném ezzel offolni a topicot, mert nem ide tartozik, csak valaszkent irtam. Szoval, ha vannak tovabbi valaszok a temaban, az erdekel, de mehet privatban is vagy masik topicban. En az irasomban igazabol csak azokra a hozzaszolasokra szerettem volna reagalni, amik azt firtatták, hogy az Intel strategiavaltasa miatt majd biztos megszunnek az x86 tabletek, es ez mekkora nagy ternyeres lesz az ARM-nek. Valamint ennek vonatkozásában milyen új utak, lehetoségek allhatnak az x86 tablet vonal előtt.

  • tilla311

    tag

    válasz tlac #11125 üzenetére

    Szia!

    Koszonom szepen valaszodat!
    A cél az volt, amit fontebb leirtam, hogy szabvany mini-itx alaplap legyen, nem integralt cuccok, peldaul ahogy a dimm kontra so-dimm memoriara is kitertem, hogy fontos volt. Nem 2 GB integrált gagyi, hanem 16 GB dimm, dual chanel, 1866 MHz CL7. Ha a fogyasztas lett volna a cél, akkor biztos nem ezt veszem, de ahogy leirtam, hogy mi volt a cél, a teljesen passziv mukodes, rugalmassag, teljesitmeny, kis meretben, annak ez felelt meg legjobban. Amugy ez az AMD APU erosebb, mint egy 3,2 GHz-es Core 2 Duo, és az mar ugy jo. Az integralt Radeon HD-t szinen emlitettem.

    Igen, amugy ismerem a kinai tablet tudasu dobozokat, a nagyobbakat, meg a hdmi-stick felépitesueket is, de nem erre volt szukseg. Az is kellett, hogy bovitheto legyen, mert szerver, es legyen tobb sata port, ne csak az integralt emmc, usb, microsd. Amugy azok is arik. :)

    Nem ismersz veletlenul ilyen integralt cuccot, ami szabvany alaplap es vannak sata portok is? Az ugy erdekes lenne.

  • tilla311

    tag

    válasz tlac #11122 üzenetére

    Egyébként még ide tartozik, de bocsi, nem tablet, úgyhogy szürkébe teszem, hogy én most vettem passzív hűtésű mini-itx integrált alaplapot, amiben a már említett 15 W-os kabini dolgozik. Az Intel konkurens példányaiban ezek a Celeron J1900, N3150 és társaik dolgoznak. Rendszerint jóval alacsonyabb a memória-sávszélességük, vagy eleve csak SO-DIMM modulokat kezelnek, míg az AMD-be bele tudtam tenni a nagy sebességű DDR3 DIMM modulokat dual chanelben. Ezenkívül megnéztem pár benchmark tesztet, ami összehasonlítja az A4-5000-et az Intel megoldásaival, és előbbinek lényegesen nagyobb előnye volt. Na most a piacon van kb. 10 féle Intel, mind ugyanabban a kiépítésben, és 1 féle AMD, a már említett A4-5000-rel és Radeon HD 8330-cal. Az AMD-nek most egyszerűen rosszabb a neve. Ez van, kérem. Ezért van kevés laptop, meg kevés minden. Rosszul megy nekik. De az volt a jobb vétel. Mondom, majd kíváncsi leszek az új magokra az új gyártástechnológiával, mit hoznak ki belőle. Kb. ez az utolsó dobásuk, úgyhogy szurkoljunk nekik. :-)

  • tilla311

    tag

    válasz tlac #11122 üzenetére

    Persze, mert most az Intel jobb. Hatékonyabb a mag, fejlettebb a gyártástechnológia. Az AMD jelentősen lemaradt. A CPU architektúra zsákutcának bizonyult. Az AMD csíkszélességben több generációval le van maradva. Ezek a Zenek azért erősebbek lesznek, hatékonyabbak, és amíg az Intel épp most hagyott fel a fejlettebb gyártástechnológiára állás ütemével, és amit a Broadwellnél is már alig tudott bevezetni a rossz kihozatali arány miatt, addig a TSMC már a 7 nm-t tervezgeti 2-3 éven belül. Ezek azért takarékosabb és hatékonyabb chipeket eredményeznek majd vélhetően. Ha lesz elég kapacitás, reméljük, jut majd az AMD-nek is, és akkor láthatunk ilyen laptopokat. :-)

  • tilla311

    tag

    válasz tjb007 #11037 üzenetére

    Hát igen.

    Egyébként, ahogy így a hozzászólásokat olvasom e témában, szerintem kár pánikolni, hogy majd kihal a teljes x86 tablet vonal. Ezeknek eddig sem volt konkurencia az ARM, mert aki ilyet vett, jól tudta, hogy mért ezt veszi, és mért akar desktop Windowst. Az Intel meg csak az ARM-mel nem akar konkurálni, ez meg elsősorban a mobiltelefonokat jelenti, és az x86-os Androidot futtató készülékeket. Az Intel korábban meg akarta mutatni, hogy egy Atom is van olyan jó és hatékony egy telefonban vagy egy androidos táblában, mint egy ARM, és ezt nem kellett volna, erre jöttek rá. Ezt én sem értettem, mért akarták, amikor a kettő két tök más világ, ahelyett, hogy az Intel is csinált volna egy saját Androidra alkalmas APU-t, vagy licencelte volna az ARM-et, mindenáron az x86-ot akarta oda benyomni, ami nem oda való. Most felébredtek.

    Az x86 Windows egészen más tészta, nem fog megszűnni, fejlődni fog.

    És amikor majd az AMD is hozza nem sokára a maga megoldásait, akkor az Intel majd szépen észbe kap és felzárkózik.

    Egyébként csak zárójelben jegyzem meg, hogy nem volt olyan régen, amikor az AMD vezetett az Intellel szemben az ultraalacsony fogyasztású APU-k szegmensében. Úgy hívták, Brazos, és az Intel az akkori Atomokkal éveken át nem tudta behozni azt a teljesítményelőnyt, amit az AMD tudott. Ezek persze még 45 nm-en voltak, és közben az Intel jelentős fejlődést ért el a gyártástechnológiában, ami ebben a szegmensben kulcsfontosságú a fogyasztás miatt, és az iGPU is szépen felzárkózott az integrált Radeon HD-khez.

    Egyébként meg most is van olyan szegmens, amiben az AMD jobban teljesít, méghozzá a 15 W-os kategóriában, ahol az új Kabini nagyon ráver teljesítményben az Intel konkurens megoldásaira, a technológiai hátrányuk ellenére.

    Ahogy beérik majd az új Zen, és a bérgyártóknál alkalmazott 14-10-7 nm-es gyártástechnológia, fogunk majd látni ilyen táblában 1-2 W-os bombajó AMD APU-t, amihez sehol nem lesz az Atom. Na akkor majd az Intel megint jól megrázza magát, az Apollo Lake közben kifut, és jön valami jó ütőképes dolog helyette.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés