Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #381 üzenetére

    Figyelj, ha belső hálón mindig felébred, akkor valószínűleg a routerrel van baj, attól a UPC-s Intel Puma 6 chipsetes szartól amúgy sem kell csodát várni, sokan panaszkodnak rá, ezért mondtam hogy én kapásból mögé raknék egy normálisabb routert, legyen az akár TP-Link vagy ASUS, mondjuk én TP-LINK-ről váltottam Mikrotik RB3011-re, azóta nincs semmi bajom, a hálózattal, kivéve az internettel ha szokás szerint túlterhelt a szolgáltató helyi hálózata.
    Viszont visszatérve, ha belső hálón se ébred fel minden alkalommal, akkor viszont érdemes egy Windows újratelepítést csinálni, azt meg nem tudom, hogy UEFI vagy Legacy módban használod most a géped, de ha újrateszed, mindenféleképpen UEFI-be rakd majd újra, persze a BIOS átállításával és ha mindez megvan, biztos hogy működnie kell.
    Ja még annyi amit megpróbálhatsz és hátha javít valamit, hogy van olyan az eszközkezelőben a hálókártyánál ha rámész hogy tulajdonság, speciális fül, ott tekerj az aljára és 2-3 (attól függ milyen hálókártya, illetve driver van) Wake on ... beállításnak kell lennie mind a 2-3 beállításnak enabled-en kell lennie, illetve a 3 van, az egyiken csak disabled és forced opció van, ott a forced-et állítsd be, nekem ez egy Intel adapter esetében van a HP-nál és kívülről belülről működik, pedig most csak egy olyan SSD-t raktam bele, ami egy másik gépből van és azon volt egy stabil Windows 10, de úgy látszik a driverek átállítása/frissítése után tökéletesen működik, a BIOS UEFI módban van persze, ahogy a rendszer is, bár nálam a hálózat is más, viszont egy újratelepítéssel, illetve router cserével/plusz routerrel biztos megoldódna szerintem nálad is ez a probléma, nekem is azért kellet a normális router, hogy gond nélkül működjön a WoL, a Távoli asztal, a VPN és egyéb fontosabb dolgok.

Új hozzászólás Aktív témák