Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kusztax #359 üzenetére

    Nem csak a Windows-al lehet probléma, először is a BIOS-ban is aktívvak kell lennie annak a beállításnak, hogy a PCIe eszközök felébreszthessék a számítógépet, ugyanis maga a hálózati kártya PCIe sávokon van, függetlenül attól hogy integrált, vagy bővítőkártya.
    Ha ez a beállítás aktív (valahol egyébként külön lehet csak a hálókártya ébresztését aktiválni), akkor már csak megfelelő driveres támogatás kell hozzá és minden gond nélkül működik, persze ha maga a hálózati kártya megfelelő és támogatja, de az a Z170-es alaplap, illetve az alaplapi kártya támogatja, szóval ha nincs BIOS probléma (nálam egyszer előfordult, hogy frissíteni kellett az alaplap BIOS-t ugyan arra egy G41-es ASRock alaplapnál, mert az Istenért sem akart működni), és a beállítások is megfelelőek és nincs az operációs rendszerrel sem probléma és a driverek is megfelelően telepítve vannak és nem az alap Windows-os szar van telepítve, akkor gond nélkül kell működnie.

    (#360) SzabóTamàs90:
    Neked is először azt tudom javasolni, hogy először arról győződj meg, hogy hálózaton belül felébreszthető-e a számítógép, vagyis a hálózati kártya a kikapcsolás után is aktív marad, ha aktív marad, akkor utána jön a könnyebb rész, mert a 7-es vagy a 9-es portot kell ráirányítani az adott számítógépre (egy IP és MAC összerendelés után, bár melyik router hogy támogatja, lehet elég csak egy fix IP a routerben) és működni fog.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #362 üzenetére

    Igazából ennél egyszerűbben nem lehet egy fórumon keresztül, akkor tudnám szájbarágósabban, ha ott állnék melletted és látnám milyen géped van és tudnám mondani, hogy most akkor hova menj, mit csinálj, mit állíts be, mert se a géped nem ismerem, se a connect box felületét nem, így nem tudok neked látatlanba többet segíteni, bármennyire is szeretnék, csak az alap dolgokat tudom elmondani, ami alapján a saját környezetedben ki tudsz indulni, ha kicsit szétnézel.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #365 üzenetére

    Először is olvasd el a fenti hozzászólásom nem rád vonatkozó részét is, ott írom hogy a BIOS-ban mit kell megnézni és átállítani, ha ez megvan, akkor a drivert ellenőrizd le, lehetőleg a legújabb gyártói driver legyen a hálókártyához feltelepítve (gyártói alatt a hálókártya gyártóját értem és nem az alaplapét), aztán ha mindez megvan, akkor tölts le mondjuk egy Wake On Lan-os alkalmazást a telefonodra, vannak kurva egyszerűek, amikbe csak a hálókártya MAC címét kell beírni, meg esetleg az IP címet és fel tudod ébreszteni, én a Fing nevű alkalmazást szoktam használni, mert az ilyen szempontból univerzális szerintem, bár ha gépek, illetve hálózatok terén nem ismered ki magad, akkor inkább valami egyszerűbbet keress.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #367 üzenetére

    Miért ne tudnád a router külső IP címét, ne bosszants már fel.
    Vagy a router felületén ki tudod nézni az összesítésnél (nem tudom UPC-nél ez hogy van az ilyen modem/router kombóknál), vagy böngészőbe beírod, hogy https://www.ipchicken.com/, https://whatismyipaddress.com/, https://ipcim.com/hu/ és így tovább, nem egy nagy etwas és mindegyik kiírja az e-mail címed, egyébként google-ba kb. angolul annyit kell beírnod, hogy mi a te IP címed (magyarul is működik már) azt 100 oldal kijön rá, ha nem tudod belülről megnézni.
    Egyébként nem mindegyik alkalmazás működik kívülről, nem tudom milyet szedtél le, de ez régen működött kívülről is:
    https://www.depicus.com/wake-on-lan/woli

    Azért mondom hogy régen, mert én már nem nyitogatok portokat a routeren, vpn-el lépek be és úgy ébresztem fel a gépet vagy alkalmazással, vagy a router segítségével, ugye így csökkentem a hálózati betörés esélyét és így tovább.
    Azt viszont ne felejtsd el, hogy a gépnek adj fix IP-t, meg ha van valami olyasmi menüpont, mint TP-Link és ASUS routereknél, hogy IP & MAC binding, akkor ott is rendeld össze a gép IP és MAC címét, egyébként nem biztos, hogy működni fog, bár nem tudom a UPC-s routernél hogy van, én ezért is pl. modem módba raknám és raknék mögé egy normális routert, persze ha működik akkor nem kell, bár én az ilyen tákolmány modemeket amúgy sem szeretem.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #369 üzenetére

    Én olvasok, te nem tudsz írni/fogalmazni, na meg még nem érted:
    "A router mögött a gép belső MAC címét gondolom hiába adom meg, a router külső címét viszont nem tudom."

    Én infós vagyok és mivel értem hogy működik, egyből az IP-re gondoltam, mivel az kell, nem a MAC cím, na meg a végén nem konkretizáltál :DDD
    A MAC cím a fizikai azonosító, az IP réteg meg amin keresztül megy az egész a gépedig, most te hiába adod meg a modem MAC címét, nem azt akarod felébreszteni, tetszik érteni? Ez olyan mintha a Gábort akarnád megszólítani, de azért azt mondod, hogy Jakab, szóval érted, hálózaton kívül is annak az eszköznek a MAC címe kell, amit fel akarsz ébreszteni, ezt kell a modemnek célozni IP alapján, a modem meg a táblájában található összerendelés alapján tudja, hogy jé az a MAC cím az ő hálózatán van, akkor neki küldi tovább a felébresztő csomagot, azt ennyi, de egyébként a modem MAC címét is ki lehet deríteni, ha mégis azzal próbálkoznál :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #371 üzenetére

    De most mondtam el, hogy mit kell cisnálni, csak te fent akadtál a "stíluson" és gondolom tovább sem olvastad és nem, nem lekezelő vagyok inkább mérges, az más tészta, de ha későbbre teszem, akkor elfelejtek válaszolni, kérlek nézd el.
    Próbáld ki az oldalt amit linkeltem, a gép MAC címét (egyébként ezt vezettem le egy példán keresztül) írd be, a kinyitott portot, meg a router IP címét és ha minden összerendelést jól csináltál a routerben, akkor működni fog.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #373 üzenetére

    Előfordulhat, hogy az oldal nem működik megfelelően, viszont ha van egy rendes telefonos alkalmazásod, amiben meg tudsz adni portot, MAC címet és IP címet, akkor mindig fog működni.
    Egyébként alvó állapotból persze hogy lehet, mivel ugye akkor gyakorlatilag készenléti állapotban van, a hibernált az más, azt én elengedném, viszont a kikapcsolt az érdekes, mert működnie kellene. A BIOS beállítások rendben vannak, illetve az eszközkezelőben a hálókártyánál be van pipálva, hogy az eszköz felébresztheti a számítógépet?
    Mert igazából ha ezek megvannak, akkor kikapcsolt állapotból is fel kell hogy ébredjen, elvégre ez a WoL lényege, nem az alvó vagy hibernált állapot, mert ugye kikapcsolva nincs szinte fogyasztása a gépnek, meg az az alap állapot úgymond ha nem használjunk, szóval muszáj működnie, főleg ha a beállítások és a driverek is rendben vannak, bár annyit hozzáfűznék amit az előző kollégához is, hogy találkoztam már olyannal, hogy az alaplap BIOS-a szarakodhat és amíg nincs lefrissítve legalább ugyan arra, addig nem akarja az igazat, illetve ugyan így érvényes Windows-ra is, ha instabil, akkor nem biztos hogy készenlétbe állítja az adaptert kikapcsolásnál, hanem szimplán kikapcsolja, így ugye nem tudja bekapcsolni a számítógépet, nálam eddig Win7, 8.1 esetén is előfordult, hogy mondjuk frissítés után nem működött a funkció, úgy hogy újra kellett telepíteni, Windows 10-nél még nem, bár csak 2 hónapja váltottam 8.1-ről, mikor meguntam hogy az erőforrás kezelés egyszerű hibáját még mindig nem sikerült a Microsoftnak kijavítani a 8.1 esetén, bár szerintem már szarnak rá, csak akkor azt nem tudom ilyen meg olyan frissítések minek érkeznek rá, na mindegy.
    Amúgy milyen géped van (pl. alaplap)? Mert van amelyik kikapcsolt állapotban nem támogatja, sajnos a WoL sem alap minden gép és hálókártya esetén, illetve egyes gyártók gépei esetén, mint pl. HP a WoL-t csak alaplapi kártyával tudod használni és bővítőkártyával már nem, illetve van hogy ezzel találkoztam már fordított esetben is.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #375 üzenetére

    Mivel van nekem is egy hasonló Elitedesk 600 G1 itthon, ezért már csak ránéztem, főleg hogy HTPC-t akarok csinálni belőle, aminél ugye fontos a WoL főleg ha olyan helyre kerül, de jó hír hogy működik a WoL, bár egyenlőre csak routerből.
    Az alkalmazás elméletileg jó még kívülre is így a képeket elnézve, mondjuk én másik alkalmazást néztem ki, csak ugye belső hálóra.
    Amúgy én a sajátomban legfrissebb BIOS mellett gyors átfutásban nem találtam ilyen opciót, mondjuk ennek ellenére működik, így igazából nem zavar, lényeg hogy ilyen gépeknél működnie is kell gyári adapter mellett, most viszont nem tiszta, hogy akkor kikapcsolva működik neked belső hálóról? Mert akkor kívülről is működnie kellene kikapcsolt állapotban, próbáld meg ezzel az alkalmazással kívülről is, ha meg csak alvóból megy, akkor Windowst lehet érdemes lenne újrarakni.
    Vagy egy másik kérdés, az energiagazdálkodásnál a gyorsindítás be van kapcsolva? Mert ha igen, akkor azt kapcsold ki, az ilyenkor szokott szart keverni, csak nálam ugye alap, hogy Windows telepítésnél kikapcsolom, mondjuk igazából nem tudom milyen Windowsod van, de ez azt hiszem 8.1-től elérhető a gépekben, bár már meg nem mondom, 10-nél biztos benne van a beállításokban és érdemes kikapcsolni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #377 üzenetére

    Ja igen, annyi hogy BIOS frissítés előtt lehet célszerű a default BIOS és utána újra beállítani mindent, legalább is én mindig így szoktam biztos ami biztos alapon, de kíváncsian várom mi lesz, de elméletileg a gyorsindítás kikapcsolásának is meg kellett volna oldania a problémát, mert az is egyfajta hibernált állapotba rakja a gépet.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #379 üzenetére

    De belső hálón mindig felébred normál kikapcsolás után? Mert ha igen, akkor onnantól kezdve lehet a router baszakodik, mondjuk nem tudom, hogy ilyenkor többször próbálgatod? Mert érdemes pár alkalommal, illetve kívülről nem tudom hogy próbálod, pl. hogy telóról és alkalmazással, mert akkor mobilnettel próbáld, azon meg használj rendes APN-t, mert pl. Vodafone-nál az internet..... APN-el sok dolog nem működik, viszont a standartnet-es APN-el elég sok, ráadásul ott publikus IP-t is kapsz, persze nem tudom hogy más szolgáltatónál ez hogy van, de Vodafone-nál így van.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #381 üzenetére

    Figyelj, ha belső hálón mindig felébred, akkor valószínűleg a routerrel van baj, attól a UPC-s Intel Puma 6 chipsetes szartól amúgy sem kell csodát várni, sokan panaszkodnak rá, ezért mondtam hogy én kapásból mögé raknék egy normálisabb routert, legyen az akár TP-Link vagy ASUS, mondjuk én TP-LINK-ről váltottam Mikrotik RB3011-re, azóta nincs semmi bajom, a hálózattal, kivéve az internettel ha szokás szerint túlterhelt a szolgáltató helyi hálózata.
    Viszont visszatérve, ha belső hálón se ébred fel minden alkalommal, akkor viszont érdemes egy Windows újratelepítést csinálni, azt meg nem tudom, hogy UEFI vagy Legacy módban használod most a géped, de ha újrateszed, mindenféleképpen UEFI-be rakd majd újra, persze a BIOS átállításával és ha mindez megvan, biztos hogy működnie kell.
    Ja még annyi amit megpróbálhatsz és hátha javít valamit, hogy van olyan az eszközkezelőben a hálókártyánál ha rámész hogy tulajdonság, speciális fül, ott tekerj az aljára és 2-3 (attól függ milyen hálókártya, illetve driver van) Wake on ... beállításnak kell lennie mind a 2-3 beállításnak enabled-en kell lennie, illetve a 3 van, az egyiken csak disabled és forced opció van, ott a forced-et állítsd be, nekem ez egy Intel adapter esetében van a HP-nál és kívülről belülről működik, pedig most csak egy olyan SSD-t raktam bele, ami egy másik gépből van és azon volt egy stabil Windows 10, de úgy látszik a driverek átállítása/frissítése után tökéletesen működik, a BIOS UEFI módban van persze, ahogy a rendszer is, bár nálam a hálózat is más, viszont egy újratelepítéssel, illetve router cserével/plusz routerrel biztos megoldódna szerintem nálad is ez a probléma, nekem is azért kellet a normális router, hogy gond nélkül működjön a WoL, a Távoli asztal, a VPN és egyéb fontosabb dolgok.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #383 üzenetére

    Nem is csak ezért érdemes, hanem alapvetően a stabil kapcsolatért, főleg UPC-nél, mondjuk ha meg vagy elégedve a modem+router kombójukkal, akkor nem kell.
    Amúgy Windowst bizonyos időnként amúgy is érdemes, főleg ha Windows 10, mert egy platformfrissítéssel képesek elbaszni, na meg nem egy nagy etwas maga a telepítés, inkább az adatmentés és a finomhangolás ami kicsit nehezebb, finomhangolás alatt ugye olyanra is gondolok, mint a gyorsindítás kikapcsolása, az meg még jó pár beállítás olyan, amit újratelepítés után rögtön ki kell kapcsolni, ha nem, akkor hamar instabillá válik a Windows.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #385 üzenetére

    Hát figyelj csak, nálam általában 1-2 évet bír egy Windows, mondjuk én nyúzom is rendesen, na meg ugye ami nálam probléma, hogy én már nem tudom átlag user szemmel nézni a gépet, illetve Windowst, engem több probléma is zavarhat, ami miatt nálam érik a Windows újratelepítés, egy átlag felhasználónak viszont fel sem tűnik, mert elindul a Windows, böngészőt el tudja indítani, facebook bejön és kész, nálam azért nem teljesen ilyen a napi munkamenet meg a nézőpont sem :DDD

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SzabóTamàs90 #387 üzenetére

    Én nem azért mondom, mert nagyzolok vele, ez a szakmám és igazából az lenne a szégyen, ha ennek ellenére nem értenék hozzá ennyire, vagy ne lenne egy bizonyos elvárás/színvonal, amit megkövetelek :DDD
    Szerintem ebben az esetben ez az alap, ami persze kívülre máshogy tükröződik, de bizonyára te is mondjuk a saját szakmádban ugyan így vagy, vagy legalább a munkáddal, mindenesetre én így vagyok vele.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Doky586 #406 üzenetére

    Azt is érdemes lenne hozzátenni, hogy az újabb Windows 10 kiadások alatt a beépített driver esetén hogy lehet előhívni ezt a funkciót, ugyanis pl. számos régebbi Intel kártya van (pl. 82576, ami nekem is van, mégis csak jobb hardveres kártya, mint egy Realtek), amik ugyan támogatják a WOL-t, de külön driver már nincs hozzá Windows 10 alá, csak a rendszerbe integrált, amivel trükközni kell, különben hiába állítod be hogy felébresztheti a gép, nem fog működni, mert kikapcsolja a kártyát.
    Apropó, annak a beállításnak a megléte nem szükséges, hogy "Csak magic-csomag ébresztheti fel a számítógépet", enélkül is működik.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Doky586 #408 üzenetére

    Az más miatt van, hogy kikapcsolás után újra bekapcsol a gép, az a hálózati kártyák hibás adaptációja miatt van, az ASRock-os Intel-es alaplapi, ami jóval újabb annál amit használok, az egyik port ugyan ezt csinálja, de úgy, hogy volt hogy egy hónapig semmi baj sem volt vele, aztán minden kikapcsolás után bekapcsolta a gépet, de volt hogy véletlenszerűen, ezzel a régebbi Intel hardveres kártyával viszont ez eddig nem fordult elő úgy, hogy nincs bepipával a csak magic csomagos rész, szóval ez inkább hardver függő.

    Illetve a driveres részt azért mondtam, mert alapértelmezetten a Windows-os drivernél is ott van a felébresztési rész, de ott bármit pipálsz, vagy éppen kiszeded a pipát, akkor is kikapcsolja a kártyát, mert a buzi Intelnek van valami szerződése a Microsoft-al, hogy a régebbi kártyákhoz csak Windows-os driver legyen már, azzal meg ne lehessen használni a WOL-t, de mint mondtam, ez kijátszható egy kis ügyeskedéssel, mert sokaknak van régebbi WOL képes kártyájuk, főleg Intel, azonban a Windows miatt nem tudják használni a WOL funkciót és van hogy ezért nem is foglalkoznak a dologgal tovább, már múltkor én is majdnem így voltam vele, aztán úgy felbosszantott, hogy csak addig szórakoztam vele, amíg sikerült visszahozni :DDD

Új hozzászólás Aktív témák