Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Napster01

    tag

    válasz (Kolombusz) #358 üzenetére

    jó, nem azért mondtam :DDD csak azért biztos ami biztos megkérdeztem....

    szal ha megvan a progi, akkor

    - létrehozol egy új gépet (File>New>Virtual Machine)

    - célszerű a typical telepítést választani

    - ezután meg kell adni, hogy milyen oprendszeren fog futni a virtuális géped

    - megadhatod, hogy milyen néven mentse el a gépet a program, és hogy hol tárolja a winyóját, stb. (én hagytam az alap beállításokon)

    - ezután jön a hálókártyád beállításai, nálam a legelsőn van kiválasztva (Bridged) ami azt jelenti, hogy a vistát használja hálózati hídnak, azon keresztül használja a netet (van routerem és a virtuális gép külön IP-t kap ezzel a beállítással)

    - a következő résznél kell megadni, hogy hány GB-os winyót használjon a virtuális gép: a gép nevén a megadott mappában létrehoz egy file-t, amit winchesternek használ, ha bepipálod az allocate all disk space now checkboxot, akkor a file mérete nem fog változni, alap 8 GB lesz pl. így nem kell idő közben törölgetni mondjuk a rendszervinyódról, hogy elég legyen a virtuális gépnek, egyébként később több winyót is hozzáadhatsz a géphez.

    ha megvagy ezekkel (remélem elég érthetően magyaráztam el) akkor létrehozza a virtuális gépet a program, és ha kijelölöd, jobb oldalt kilistázza a hardvereit, dupla kattintással behhozza a beállításaikat amiket változtathatsz.

    - a floppynál célszerű az a connect at power on-t kikapcsolni, gondolom nem akarsz floppyval szórakozni :)

    nálam a hang vmiért nem megy, csak akkor ad ki hangot a virtuális gép, ha távoli asztallal csatlakozok rá...

    - a cd-romnál add meg a dvd meghajtód betűjelét, és rakd be az xp telepítő lemezedet (Use Physical drive, pipáld ki a Legacy emulation), vagy
    ha ISO fileban van meg az xp telepítő, akkor Use ISO image és tallózással megadod az ISO file-t

    a többi beállítást én auto detect-en hagytam, nem foglalkoztam vele, annyi, hogy a memóriát felhúztam 512-re, de nekem 2 giga van alapból a gépemen, nálad sztem tökéletes a 256 (nem tudom mennyi van a notidban)

    Nah ha készen vagy mindennel, akkor elindíthatod a gépet, ami először még teljesen szűz, és ha felpörgette az xp lemezt, akkor onnastól kezdve egy sima oprendszer telepítés, CTRL + G-vel a virtuális gép használja az egeret + bill.-t, CTRL + ALT-al pedig a vista, szal az elején nyomsz 1 CTRL + G-t és mehet az XP telepítő, a winyót alapból felismeri, én a gyors ntfs formázást választottam, mert nem láttam értelmét egy sima formázásnak, aztán ha megvan az xp-d, akkor ajánlott felrakni a VMware tools-t ami kicsit tuningolja a virtuális géped, pl. 1Gbps hálókártya, USB2.0 stb.... pár hsz.-el ezelőtt asszem leírtam hogyan kell felrakni... ha túl érthetetlen voltam, vagy vmi nem világos írj bátran, megsértődök de kibírom :DDD
    egyébként msn/skype/xfire-ön is felvehetsz, ott azért egyszerűbb kérdezni

    mod: úristen de sokat írtam :U

    [ Szerkesztve ]

    _.(-.-)._

Új hozzászólás Aktív témák