Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz borg25 #22771 üzenetére

    "Tudományos csoportnak megfelelés kényszere..."
    Muszáj ennyire a saját narratívád erőltetni? Most mondtam el:
    az érzékszerveinkkel nem az igazságot (a valóságot) érzékeljük.
    Ami eljut a tudatunkig az feldolgozott adat, nem a nyers bemenet. Arra meg számtalan példát tudnál te is hozni, hogyan csapnak be minket az érzékeink.
    Ha találkoznál az utcán Tapsi Hapsival és megkínálna egy répával, elhinnéd? Egy igazi élő, beszélő antropomorf nyúl, akivel kezet foghatsz....gondolkodj ezen.

    "...volt egy elképzelése ami szembement az Euklideszi geometriával."
    Nem igazán. Olvasgass egy kicsit az "Eukleidész ötödik posztulátuma" témában.
    És jellemzően a tudósok nem nulláról építenek fel egy új elméletet és nem azért, mert "hisznek a saját igazukban".
    Talán rémlik Newton híres idézete: "Én távolabbra láthattam, de csak azért, mert óriások vállán álltam."

    "Vallás mikor mondta, hogy az én Istenem tudományosan bizonyítottan létezik?"
    Nem, helyette azt mondja hogy így van és kész. Jó okunk van elhinni? Szerintem nincs.
    (Tudom, az apológia mindjárt beindul, és megpróbálja megmagyarázni hogy ez a jó ok miért nem érvényes a vallásra. Ha egy pár ilyet meghallgatsz, akkor megtalálod a fenti kijelentést is.)
    Szóval egy végtelenül bölcs Istennek tényleg olyan követőkre van szüksége, akik puszira elhisznek mindent? Akik kénytelenek a hit kedvéért irracionálisan viselkedni?
    Nekem gyanús, hogy egy másik kor emberének készült szellemi termékkel állunk szemben...

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák