Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz zacsibá' #12571 üzenetére

    Örülök erősen zöld, hogy egy kissé visszafogottabb lettél...
    Engem nem érdekel a korán, ha valaki akar, majd idéz neked belőle. Egy szót sem mondtam a muzulmánokról a jelenleg folyó vitánkban, és vsz nem is fogok.
    A kereszténységet a Biblia határozza meg, sőt hangsúlyozottan Jézus személye. Így innen fog kiindulni az én érvelésem, gondolatmenetem. Ha Jézus tanításában találsz ölésre értelmezhető passzusokat, gyere elő vele, ha nem, akkor ne replikálj, hogy a keresztény a hite miatt gyilkol...
    Ha pedig nem Jézus alapján hozod meg, még félreérthető módon sem, akkor nincs miről beszélnünk. Keresztény szó jelentése: Krisztus követő... aki nem követi őt, nem keresztény. Ilyen hihetetlen egyszerű a definíció... még egy kisgyermek is megérti.
    Ja, hogy ekkor már nem lehet köpködni azoknak a rémtettei miatt, akik a keresztény szót a saját gyarlóságuk leplezésére használták fel, de Jézust nem ismerték? Hát igen, akkor sok muníciót elvesztesz... de van haszna is megismered azt, amit ismeretlenül indulatosan kritizálsz....

    www.refujvaros.hu

  • hallari

    tag

    válasz zacsibá' #12571 üzenetére

    "Akármikor fel lehet azt hozni, mert már minden a múltban történt.."

    Ez igaz, csak te a JELENBEN ÉLŐ KERESZTÉNYEK BUNKÓZÁSÁRA használod fel érvanyagként, ami viszont erős csúsztatás, hiszen ezen az alapon téged is felelőssé lehetne tenni, mint ateistát Sztálin vallásellenes indíttatású tömeggyilkosságaiért. Ezen is gondolkodj el, mielőtt kettős mércéről beszélsz (mint tetted egy korábbi kommentedben).

    Az állításomat pedig fenntartom: ugyanazzal az érvanyaggal dolgozol, mint "erősen zöld", kettős a mércéd, nem vagy hajlandó SEMMILYEN ellenérvet elfogadni, sőt, megfontolás tárgyává tenni, egyfolytában HIBÁZTATOD az oldalon kommentelő keresztényeket olyasmikért, amikhez semmi közük, ELSŐ kommentedben Marxot idézed, aki szinte "kedvence" a kitiltottnak, úgyhogy megismétlem:

    TE "ERŐSEN ZÖLD" VAGY ÚJRAREGELVE.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák