Keresés

Hirdetés

  • BYD Dolphin menetpróba

    ma Sokkal kisebbnek tűnik, mint amekkora valójában, ezért aztán nem tűnik elég olcsónak. Pedig ez a hatótáv és felszereltség ennyiért elég gáláns.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • krisztian7

    tag

    Próbálok belekóstolni a vakuk világába a Milc-emmel is (Olympus M10), vettem is egy Godox TT350-t, pont jól passzol hozzá méretileg. Illetve szereztem egy Godox Bowens fejet állvánnyal, meg egy kisebb derítő ernyőt is 80cm. Szeretném a vakut távolról is vezérelni, erre keresek megoldást.
    Amit nézegettem az a Godox X1T és XPRO ( és ami még nem jött ki X2T). Van-e bármi gyakorlati haszna a mostani rendszernél az xpro felárának kifizetésében? Csak amatőr otthoni vakuzásra használnám, nem hiszem, hogy nagy bővülés lenne, ráadásul tetszik az X1T, hogy tudok is rá tenni vakut esetleg később, plusz eddig is TTL-ben fotóztam, nem volt még időm-kedvem jobban belemenni a dolgokba.
    Még egy opció lehetséges bővítésre, hogy használom az ernyőhöz a nagyobb kulcsszámú Nissin speedlight DI622-t valahogy, de ezt igazából inkább eladni szeretném, mert a régi Nikon rendszeremből maradt meg.

  • krisztian7

    tag

    válasz Soká #8562 üzenetére

    Elég sok videót megnéztem, és tényleg kényelmesebb az xpro-t használni, de jó hogy ajánlottad a manuális TT600-t, mert ha azt megveszem akkor tudom vezérelni a TT350-ről, akár a vakut is le tudom tiltani a 350-en addig.
    Persze lehet ez a legkényelmetlenebb megoldás, de cserébe már most két vakum lenne, ráadásul a nagyobb kulcsszám előnyt is jelenthet pl egy nagyob softboxnál. Ráadásul hordozásnál megmaradna a TT350 könnyűsége a TTL-el. De a TT600-t használva levéve a TTL úgyse sokkal jobb mint a M mód. Így csak egy 10-essel többet költöttem, de több lehetőségem van azonnal. Később max veszek egy x2t ha megjelenik végre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák