Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fritz Teufel

    addikt

    válasz n00n #15316 üzenetére

    Most, hogy kérdezed: korábban, amikor elkezdtem átírni az fstab-ot és a grub-ot, akkor mindig jelezte, hogy először talán telepítenem kellene. Most egyik alkalommal sem problémázott rajta, azonnal megnyitotta a gedit-et, és mellé dobta a hibaüzeneteket terminálban. A grub szerkesztése sikerülhetett ennek ellenére, mert van DRM. Ellenben hiába csatoltam fel az NTFS partíciót, a qBittorrent arénázik a jogosultságok miatt, nem tudom visszaállítani. Olyan, mint amikor (visszatértem Linuxra és tapasztalat híján) nem írtam be az fstab-ba az NTFS partíciót, csak a lemezkezelőben csatoltam. Az meg csak akkor csatolt automatikusan, ha manuálisan beléptem a partícióra. Most fel van csatolva, de valami nem kerek és ez a gksu hiba már az előző telepítés után is előjött. Hozzáteszem, telepítés befejeződött, futtattam a feldobott telepítéseket és utána szerkesztettem volna az fstab-ot és a grubot tehát ezekkel kezdtem volna. Így nem én cseszek el valamit, maga a rendszer ilyen hektikus, vagyis a stabil verzió instabil...

    Azért tettem fel, mert azt hittem, hogy stabil verzió, már nem lehet túl sok averziója... a kernellel meg segíteni szerettem volna a fejlesztést. Igaz, már elegem van abból, hogy mióta Linux-ra váltottam, mást sem csinálok csak telepítek. A gyári előtelepített Winfos Vista 5 évig ment a laptopon és soha nem látott kék halált. Én cseréltem Winfos 7-re, aminél egyszer fordult elő az egyik driver telepítése alkalmával (vagy 30 drivert kell telepíteni ehhez a hülye laptophoz). A laptop meg még szép, hogy futtatja a legújabb kerneleket, ez a gép még így 6 év távlatában, most is bivaly erős napi használatra.

    [ Szerkesztve ]

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Új hozzászólás Aktív témák