Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Major Major

    őstag

    válasz mzx #22526 üzenetére

    zenelejátszó:
    moc
    terminálból kell indítani, ncurses felület

    autostart mappa, ha mzx a user neved is:
    /home/mzx/.config/autostart

    (#22515) CHIPman
    tedd fel az 1.6-ot abban már ezt a bugot is javították :)

    [ Szerkesztve ]

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz mzx #22526 üzenetére

    Én Audacioust használok zenelejátszásra, azt tudom ajánlani kipróbálásra maximum.
    A "http://ubuntu.hbr1.com:19800/trance.ogg" rádió lejátszásakor 3%-nyi procihasználatot produkál folyamatosan, ezt egy 1.6 GHz-es 3 magos proci 1 magjára kell érteni.
    Bár ez 80 KBPS-es folyam, sokkal terhelőbb a 128-as sem lehet.
    Ettől függetlenül lehet nálad nem lesz olyan jó, de egy próbát megér azért talán.

    Persze a terminálosnál nincs kímélőbb. :)
    Csak tudjon netes rádiót játszani...

    [ Szerkesztve ]

    <-ƘƘ->

  • Vladi

    nagyúr

    válasz mzx #22526 üzenetére

    /home/userneved/.config stb.
    Itt tárolja a felhasználói beállításokat, ez a user mappád. Egyébként így szokás rá hivatkozni:
    ~
    próbáld ki:
    cd ~

    mp3: próbáld ki az xmms-t, vagy az mpd-hez tartozó valamilyen felületet, esetleg lxmusic ez már xmms2-höz való felület.

    (#22529) mzx:

    A csomagkezelésről szóló doksit ugye olvastad? Mindent csomagkezelővel telepítünk, ami itt a konzolos apt-get.

    (#22532) mzx:

    Működik minden más ablakkezelőn is, csak betölti hozzá a szükséges könyvtárakat. Ami a te esetedben nem szerencsés, mert sok erőforrást emészt.
    Érdemes kevés erőforrást igénylő alkalmazásokat választanod. lxde-re is van pár.

    (#22536) mzx:

    Ez akkor történik, ha a csomagadatbázist egy másik alkalmazás már használja/zárolta. Egyszerre csak egy csomagkezelő fusson. Tipikusan az auto update szokott bezavarni.

    (#22551) mzx:

    Nem kell kodek. Tedd fel az mplayert valami felülettel vagy a vlc-t. Ezek minden lejátszanak.

    (#22567) mzx:

    Nézd már meg, hogy mi is kéri a procit. htop progit ha felteszed, az megmutatja jól. Nekem gyanús a pulseaudio partizántevékenyésge. :U

    (#22573) mzx:

    Az mplayert tudod használni terminálban:
    mplayer film.avi
    viszont utána billentyűkkel tudod vezérelni. Az elég keveset eszik.

    wow, csak neked írtam . :DDD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Aktív témák