Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danniel

    tag

    Sziasztok!

    Hálózaton keresztüli filmnézéshez le szoktam kapcsolni a torrentet (enabled-ből pipa kiszedve). Ma is teszteltem, és kb. 2 órán keresztül gyönyörűen vitte wifin a 720p-t (~7-8Mbit-es film). Aztán egyszer csak elkezdett szaggatni. Gyorsan bemásztam a routerre a webes felületen, hogy gyűjtsek egy kis adatot. Közben annyira elkezdett szaggatni a hálózat, hogy kompletten eldobta a kapcsolatot, nem is láttam már a laptopon keresztül sem, és nem is tudtam újracsatlakozni, így csak az áramtalanítás segített (nekem továbbra sem megy a reset gomb valamiért). A serviceket nézegetve, azt látom, hogy hiába van kikapcsolva a torrent, a daemon még így is 39% processzoridőt ír. A minidlna is ekörül használt, de azt most kilőttem, nekem úgy sem kell. Le kell lőjem a torrent daemon-t is? Hogy lehet majd újra elindítani? Ha meg akarom keresni, hogy mi miatt lehet a szaggatás, akkor milyen adatokat figyeljek? Kernel log? Service-ek erőforráshasználata? Nem hiszem, hogy maga a wifi hálózat lenne gáz, mert sokáig nagyon szépen ment, aztán olyan lett, mintha hirtelen elfogyott volna alóla a vas. De persze lehet, hogy tévedek...

    Köszi a segítséget!

    http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

Új hozzászólás Aktív témák