- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Motorola Edge 50 Ultra - szépen kifaragták
- Fotók, videók mobillal
- Tokba kerülnek a Pixel 10 mágnesei
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Érkezik a Samsung Health előfizetés?
- Android szakmai topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Yettel topik
- Mobil flották
Aktív témák
-
Shadowfax
addikt
válasz
Atlantis #1845 üzenetére
Gratula (mégegyszer).
1. Ejnye-bejnye, régi Thinkpades s nem ismeri ezt a szoftvert?Software installer: [link] vagy az újabb változata, a System update: [link]. Én az előbbit preferáltam, míg működött a gépemen.
2. Az előző tulaj letörölte a rejtett partíciót, s még recovery dvd-t se csinált?!Ehh...
Nos, én csak egyetlen beszerzési forrást tudok: Herby. Keresd meg emliben, hátha tud segíteni.
Raszputyin: nincs ilyen mintám, de guglizz egy picit, biztos találsz.
[Szerkesztve] -
Shadowfax
addikt
válasz
raszputyin #1830 üzenetére
Elég.
Sehol. Ezt egyetlen más notebooknál sem lehet megnézni, mert nincs erre kapacitás. Nem mindenki jelenti ui. be a Lenovonak/IBM-nek, rendőrségnek, ha ellopják a gépét. (Arról már nem is beszélve, hogy a tulajok nagy százalékának fingja nincs arról, mi az a szériaszám.)
Ha írtok egy normális adásvételi szerződést, akkor nem lehet bajod belőle. A lényeg, hogy benne legyen az, hogy az eladó származási garanciát vállal:
4. Az eladó kijelenti, hogy a készüléket semmiféle tartozás nem terheli, és annak rejtett hibájáról tudomása nincs.
5. Az eladó az általa értékesített készülékre származási garanciát vállal. -
Shadowfax
addikt
Adott egy T60 as gép amit egy barátom külföldön vásárolt használtan.
A garancia elvileg még 2.5 év rajta, de nincsenek meg az eredeti számlái.
A garancia ilyenkor is él, vagy hogyan működik ez?
A gép alján lévő szériaszám számít csak, a szerviz is csak azt ellenőrzi, semmi papírt nem kérnek el. Itt le lehet csekkolni, mennyi gari van még rá: [link]
A másik kérdésem meg az lenne hogy memória csere ill. bővítés lenne rajta, ez mennyire befolyásolja a garanciát?
Semennyire. A memóriacsere CRU, azaz Vevő által cserélhető egység. Csak abban az esetben lehet gond, ha bizonyíthatóan a memóriacsere kapcsán ment tönkre valamely alkatrész, de ennek gyakorlati esélye csekély. -
Shadowfax
addikt
Megnyugtatlak, az enyémen is csak 1 hónap után jött ki a pixelhiba.
A legtöbb boltban nem nézheted meg a gépet, csak miután kifizetted - ez valahol érthető is, hiszen mi a szent szart csináljon a kereskedő azzal a géppel, amin van 1 db pixelhiba, s nem hajlandó a vevő megvenni? Ui. a pixelhiba garancia (felbontástól függően persze) általában 4-5 hibától kezdődik, azalatt szóba sem állnak veled. A bolt tehát visszaküldheti a disztribnek, esetleg sose lát pénzt belőle, de mindezeket a költségeket vajon ki állja akkor? Eltaláltad: mi, a vevők. Szépen beépítik ezt a plusz költséget a többi gép árába.
Toronyóra aranylánnccal nem kéne még hozzá ennyi pénzért? -
Shadowfax
addikt
Ezt nem tudom. Mivel bontatlan dobozos, tök új, az oprendszer is akkor települ fel az első bekapcsnál, nem biztos, hogy szívesen elindítják, ha nem veszed meg... Mert a következő embernek mit mondanak? Bocsika, csak kipróbáltuk?
Én is ugyanígy paráztam előtte, de fölösleges volt, baromi jó áron egy szuper gépecske. -
Shadowfax
addikt
Gondoltam.
Elvileg igen, de ha a régi procit megtartod, s kicseréled a szervizbe küldés előtt, akkor esetleg nem veszik észre.Rizikós...
Erről már volt szó korábban is a totyikban. Egy teória (nem biztos, hogy így van): vlsz valamely multicég lecseréli a gépparkját, többet rendelnek, s a maradékot lepasszolják. Az ÁFÁ-t az a cég már kifizette, jogilag így használtként adják el, áfamentesen veszed meg, ezért olcsóbb.
A garanciát nem a bolt adja itt sem, hanem a Lenovo, csak a gép alján lévő szériaszámot kell lecsekkolni, ha az érvényes garanciával bír, az elég. -
Shadowfax
addikt
Csak nem egy bizonyos 260e Ft-os T60-at nézegetsz egy bizonyos weboldalon?
1. Ezt Neked kell kitapasztalni. Ha nincs havernek ilyen gépe, akkor mindenképpen ugorj el egy noti üzletbe, s szemléld meg a saját szemeddel. Nekem nagyon aprónak tűntek a betűk, de valakinek meg ez jön be.
2. Igen. Bővebben: [link] [link] Kérdés, hogy megéri-e majd.
3. 8e-ért a srácok visszarakják a gyári wlan karit.
Amúgy az Atheros kártyára többen esküsznek, mint az Intelre, de szerintem édesmindegy. -
Shadowfax
addikt
Ha a 2010-es error-ra gondolsz, akkor itt van egy lista (amit a #1777-ben már beírtam): [link]
Drives that work out of the box
Seagate ST9120821A (120GB 5400RPM)
Seagate Momentus 7200.1 ST980825A (80GB 7200RPM) on T43 with BIOS 1.23
Seagate Momentus 7200.1 ST910021A (100GB 7200RPM) (one user reports success, another reports failure; see here too).
Fujitsu MHV2060AH (060GB 5400RPM)
Fujitsu MHV2100AH (100GB 5400RPM) on T43 with BIOS 1.23
Fujitsu MHV2120AH (120GB 5400RPM) on T43 with BIOS 1.27
Egy fontos figyelmeztetés:
Even drives with identical part numbers may carry firmware with different compatibility status, so do not blindly rely on this list.
Vakon ne bízz a listában.
Alatta meg azok a vincsik vannak, amik firmware-frissítéssel működnek.
Ezalatt meg azok, amikhez nincs jól működő firmware.
Good luck. -
Shadowfax
addikt
Felhívod a szervizt, bediktálod a gép típusát, szériaszámát, s az akksi bar code-ját. Ezt leellenőrzik, aztán azt mondják, vidd be az akksit...
Aztán várni kell türelmesen.Én pl. 8 hét alatt kaptam csak meg... Egyszerűen nem küldték Kínából, oszt csók.
Célszerű megdumálni velük, hogy csak akkor kérjék el a rossz akksit, ha már megérkezett az új, hogy addig is tudd használni a géped akksiról, különben nagy szívás...
Ja, szerintem nincs olyan, hogy ''lejár'' egy ilyen visszahívásos dolog, amíg ilyen akksi kint van a piacon, kötelesek visszavenni. A honlapon sincs ilyen kitétel. -
Shadowfax
addikt
válasz
Shia-ko #1774 üzenetére
Sajnos pont a T43-masba nem tehetsz akármilyen vinyót. Bővebben: [link] [link] [link]
Elvileg firmware frissítéssel megoldható a dolog, gyakorlatban azért jobb, ha megfelelő vinyót választasz:
Tapasztalatok szerint ezek nem sikítoznak 2010-es errorral bekapcs után:
Seagate ST9120821A (120GB 5400RPM)
Seagate Momentus 7200.1 ST980825A (80GB 7200RPM) on T43 with BIOS 1.23
Seagate Momentus 7200.1 ST910021A (100GB 7200RPM) (one user reports success, another reports failure; see here too).
Fujitsu MHV2060AH (060GB 5400RPM)
Fujitsu MHV2100AH (100GB 5400RPM) on T43 with BIOS 1.23
Fujitsu MHV2120AH (120GB 5400RPM) on T43 with BIOS 1.27
amargo kolléga már cserélt vinyót a T43-ban, ha erre jár , biztos beszámol a tapasztalatairól. -
Shadowfax
addikt
válasz
paramedic #1770 üzenetére
Ha írtok egy normális adásvételi szerződést, akkor nem lehet bajod belőle. A lényeg, hogy benne legyen az, hogy az eladó származási garanciát vállal:
4. Az eladó kijelenti, hogy a készüléket semmiféle tartozás nem terheli, és annak rejtett hibájáról tudomása nincs.
5. Az eladó az általa értékesített készülékre származási garanciát vállal. -
Shadowfax
addikt
Örülök, hogy megoldódott.
Amire viszont felhívnám minden T4x tulaj figyelmét: ne használjatok semmilyen táp nélküli USB-s kütyüt (az egéren kívül persze), mert:
USB ports in all the T4x series have been known to be prone to lose their 2.0 functionality under some conditions (which if it is a result from the circuits being no longer functional requires a full motherboard replacement). My theory is that if you use a USB device that is not self powered and draws too much power off of the USB port in the Thinkpad it can cause the circuits to burn out. (...)This
tends to lead to a completely dead chipset a short time later.
Azaz ha olyan USB-s kütyüt használsz, aminek nincs külön tápja, hanem az USB csatin keresztül az alaplapról kapja az áramot a működéshez, akkor az -idővel - esetleg kiégethet bizonyos áramköröket, s a port belassul, végül meghal az alaplap.
Ez a probléma elsősorban a T4x szériához kötődik, de másutt is előfordul.
a number of Intel chipsets for Pentium IV and Pentium M processors have a design flaw that makes the southbridge (which contains the USB host controllers) especially sensitive to static electricity.
[link] -
Shadowfax
addikt
Többféle jelszó van, ha elolvasod a HMM 28. oldalát, jobban képben leszel: [link]
Tanács: ha már úgyis visszatetted a gépbe a ''régi'' vinyót, a BIOS-ban mindhárom (POP, HDP, SVP) jelszót iktasd ki, ehhez lásd a kézikönyv 29-31. oldal.
#1624: A HDD jelszó a vinyóban van tárolva valóban, de ha visszateszed a gépbe, a BIOSban deaktiválod a jelszót, akkor más gépbe betéve használhatónak kell lennie. -
Shadowfax
addikt
-
-
Shadowfax
addikt
Nézzétek, mit találtam: IBM ThinkPad T40, T60 DVD RW Multi+
Gyári T40-T41 T42-T43 T60 sorozatok
Új, 6 hónap garancia!
36.000Ft [link] (Gördítsétek le a csúszkát a lap aljára.)
Ez azért már barátságosabb összeg, mint a 160k.
jippa: Sajnálom. -
Shadowfax
addikt
Akit zavar a Thinkpadek feketesége, vehet színeset is.
28 féle színből választhat.
[link]
Szerintem rémes. -
Shadowfax
addikt
Ilyen nemzetközi (vagy akár csak magyar) adatbázis nem létezik. Elvileg, ha a garancia oldalon beírod a modellszámot és a serialt, s semmilyen furcsaságot nem tapasztalsz, megbízható az eladó, s írtok egy normális adásvételi szerződést (származási garanciával, egyebekkel), akkor elvileg nem ütheted meg a bokádat, ha használt gépet veszel. [link]
Talán érdemes még az IBM szervizt is felhívni, s bemondani a szériaszámot, mert ha oda bejelentették a gép ellopását, akkor ők tudhatják. De 100%-ra ezt nem lehet biztosra mondani, sajna. -
Shadowfax
addikt
Az a rossz hírem van, hogy a tapasztalatok szerint ahhoz a vinyóhoz mégse műxik ez az előbb említett firmware frissítés:
Drives which produce an error and are not known to have working firmware
Hitachi HTS541010M9AT00 (100GB 5400RPM)
Hitachi DJSA-220
Hitachi HTS726060M9AT00
Hitachi HTS721080G9AT00 (7K100 80GB 7200RPM)
Seagate ST9100823A (100GB 5400RPM)
Seagate Momentus 7200.1 ST910021A (100GB 7200RPM)
[link] -
Shadowfax
addikt
-
Shadowfax
addikt
Sajna a notebook BIOS-a általában ilyen kis sovánka, nincs sok változtatási lehetőség.
Az alaplapi memóriát letilthatod a következő módszerrel: (De figyelmeztetlek, hogy csak saját felelősségedre próbáld ki!!)
F1-gyel tehát lépj be az Easy Setupba. Válaszd ki a Config menüt. Nyomj egy Ctrl+D-t (ezzel megnyílik a Hex editor). A 20-as sor B oszlopban a 80-as értéket cseréld ki 81-re, utána mentsd el, majd kapcsold ki a notit (ne lépj vissza a BIOS-ba, csak kapcsold ki).
[link]
(Természetesen tegyél bele memóriamodult ezek után, mielőtt bekapcsolnád.)
[Szerkesztve] -
Shadowfax
addikt
válasz
Shia-ko #1552 üzenetére
Ezt olvastam egy másik fórumon, január 4-ei bejegyzésként. Ez tényleg így van? Ha beviszem a kb. fél éves T43-amat, akkor rátolják a Vistás recoveryt ingyen?
Az klassz lenne, de sajna nem.
Amire emvy kolléga utalt a másik fórumon, az a Windows Vista Express Upgrade program, ami a 2006. október 26. és 2007. március 15 között XP-vel vett új Lenovo (3000 és Thinkpad) PCkre és notikra vonatkozik. Bővebben: [link]
Felraktam a rescue and recoveryt, és csinálni akartam DVDkre egy full rendszer mentést, de a repair disk után megállt, hogy nem fér rá a célra a cuccos. Magyarul nem képes darabolni a backupot?
De képes. Annyi dvd-re másolja, amennyire kifér, s folyamatosan kér újat, míg ki nem írja az egészet. Ha még nem csináltál az R&R-rel mentést, akkor készít először egy Rescue Media cd-t, ha kész, kilöki, kér új dvd-t, s kezdi menteni a backupot, ha betelt, kér új dvd-t, stb. -
Shadowfax
addikt
szal nem lehet 1értelműen megállapítani, h a lapcsere a megoldás sztem
Én viszont végigolvastam az összes témába vágó topikot (bár nekem is van ezer más dolgom), s ott az jött ki, hogy 99%, hogy hardverhiba.
A legfontosabb kérdés, hogy mi okozza ezt?
USB ports in all the T4x series have been known to be prone to lose their 2.0 functionality under some conditions (which if it is a result from the circuits being no longer functional requires a full motherboard replacement). My theory is that if you use a USB device that is not self powered and draws too much power off of the USB port in the Thinkpad it can cause the circuits to burn out.
Azaz ha olyan USB-s kütyüt használsz, aminek nincs külön tápja, hanem az USB csatin keresztül az alaplapról kapja az áramot a működéshez, akkor az -idővel - esetleg kiégethet bizonyos áramköröket, s a port belassul.
Ez a probléma elsősorban a T4x szériához kötődik, de másutt is előfordul.
A (#1530 hsz) legelső linkjében: a number of Intel chipsets for Pentium IV and Pentium M processors have a design flaw that makes the southbridge (which contains the USB host controllers) especially sensitive to static electricity
Terminus_ helyében természetesen én is kipróbálnék mindenféle OS és driver trükközést (akár Linux alatt is megnézheti), de ha nem jön helyre, akkor...
e-bay-en már viszonylag olcsóbban hozzá lehet jutni T40-es alaplaphoz (a fórumon - ha jól emlékszem - Placc kolléga segíthet a beszerzésben.) -
Shadowfax
addikt
Tényleg nem olvastam végig, de a következő hsz-ben is köszöngetik ezerrel, h műxik ... szal az már akkor 2 ember, és előtte meg azt írták, h volt akinek a lapcsere sem jött be ...
Akkor most megkérnélek, hogy _tényleg_ olvasd végig.Aki köszöngeti ezerrel, pár hsz-szel később írja, hogy csak egy napig volt jó.
Egy, azaz EGY embernek jött elő ismét a hiba, azok közül, akiknek kicserélték az alaplapját.
de mondom, ami nekem elsősorban gyanús, az az, h miért éppen win reinstallkor romlik el mindenkinek az alaplap
Khm... Ki az a _mindenki_ a topiknyitón kívül?
Nézd, én szeretném a legjobban hinni, hogy ez egy egyszerű szoftverhiba, s hajrá, megoldható, de más topikokat is VÉGIGolvasva sajna nem ez a megoldás. -
Shadowfax
addikt
Ha nemcsak az első pár hszt olvasod el, akkor látod, hogy nem volt megoldás a driver trükközés sem. Az a ''megoldás'' amit leírtál, annak a tagnak is csak 1 napig volt jó, aki beírta... Unfortunately that fix I managed earlier only lasted for one day. S ugyanerről számoltak be később a többiek...
1ébként is enyhén szólva fura lenne, h egy szoftver reinstall éppen egybe essen időben egy hardver probléma keletkezésével Ráadásul több embernél is ..
Ha figyelmesen olvasol, az is feltűnő, hogy csak a topiknyitónál esett egybe a szoftver reinstallal a probléma keletkezése... A többieknél nem köthető ehhez.
Ahogy a fórumot olvasgattam, elég gyakori probléma ez a T40-knél. -
Shadowfax
addikt
válasz
Athanáz9 #1473 üzenetére
Üdv! A Laptopinfohoz nincs közöm, nem vagyok kereskedő, de egy éve én is ott vettem a gépemet.
Hívd fel az üzletet, kérd el a gép modellszámát és a szériaszámát, s nézd meg ezen a weboldalon a garanciát: [link]
Én úgy tudom, azért adják ilyen olcsón a gépet, mert használtként adják el (bár bontatlan a doboz, s a Win akkor települ fel, mikor először bakapcsolod), s ezért az ÁFÁ-t már nem kell megfizesd. -
Shadowfax
addikt
Boldog Karácsonyt, Thinkpadesek!
Laptopinfon megint van gépecske (már régóta nem volt ilyen jó ajánlatuk): [link] T60 240k-ért. -
Shadowfax
addikt
-
Shadowfax
addikt
Bekapcsolva a notit 37%on volt és azt írta még 2:32 percet elmegy
Az akksi vagy maga a noti?
Amúgy az, hogy mit ír ki az akku kijelző, meg meddig bírja valójában, az sokszor két külön dolog.
de ami igazán fura, hogy állítása szerint a vidkarit úgy tették bele útolag, mert a gépben, amúgy integrált volt.. külön BT egységet.. stb,
Szerintem az egész alaplapot kicserélték akkor... -
Shadowfax
addikt
Shadowfax: A Notebook Hardware Controll-al nem jutottam semmire... az ACPI fülön az ''ACPI controll system is not yet configurated for this system'' üzenet fogad, tehát a ventiállítás ezzel a cuccal alma.
Az NHC-t nem is a ventiszabályozás miatt ajánlottam, hanem az akkuidő növelés miatt. Ha csökkented a proci feszültségeket, akkor kb. félórát nyerhetsz pluszban. (Persze ez azért a venti életére is kihat közvetve, mert kevésbé melegszik a proci, később kapcsol így be a venti.)
Kár, hogy az NHC és a tpfancontrollt egyszerre nem lehet használni, mert összeakad. -
Shadowfax
addikt
Azt árulja még el valaki, hogy az ODD jobb fölső sarka fölött világító kis zöld led mit jelent? Nem mintha zavarna, de nem jöttem rá
Az csak annyit jelent, hogy a behelyezett Ultrabay kütyü használatra kész.
[link]
Apropo, ODD, a kínaiak gondolom egy az egyben átvették a gyártósorokat, különben nem értem hogy örökölhették meg a klasszikus szuperbandzsa meghajtó illeszkedést -
Shadowfax
addikt
Az akkuidővel kapcsolatban idézem önmagam: [link]
De az én gépem 14.1''-os, GMA900, és 1.86 Ghz. A nagyobb képernyő, az erősebb VGA és proci sajna többet fogyaszt. De szerintem az NHC-vel növelheted az akkuidőt.
Ja, s lecsekkoltad az akkudat? Nem érintett a visszahívásban? [link]
Amúgy milyen energiagazdálkodási sémát használsz? -
Shadowfax
addikt
Lehet hogy igazolódnak a félelmek, és ez TP lassan tényleg nem az a TP?
Hmm... Hibás példányok mindig is voltak, a T40-ek, a T41-nek is voltak hibái. Még a legendás T42 sem tökéletes.
Ha BFecó erre jár, kíváncsi lennék a véleményére, mert ő elég sokféle ThinkPadet (Thinkpad 390E, T41, T42, X60) használt, vajon szerinte is romlik-e a színvonal? -
Shadowfax
addikt
Hú, megnéztem ezt a felvételt a fedélnyomogatásról...
Elállt a szavam... Nem tudom azt a gépet hol szerelték össze, de valami gáz van ezzel...
A T-vel szemben az R60 határozottan pozitív csalódás.
Azért nézegess meg más T-ket is, pl. egy T60-at. Vagy az én T43-am.
De abban igazad van, hogy azért az R sorozat (főleg most a 60-as szériától kezdve), megéri a pénzt. -
Shadowfax
addikt
Nem én vettem ''Alkalmam nyílt lecserélni.'' Vagyis munkahelyi beszerzés volt
Nos, ez mindjárt más megvilágításba helyezi a dolgokat.
Eléggé ismert tény az, hogy amit ingyen kapunk, azt nem becsüljük meg (bármilyen értékes is legyen egy ''objektív'' nézőpontból), ellenben amiért megdolgoztunk, kemény pénzeket fizettünk ki, azt még akkor is sokra tartjuk, ha más szerint az eszmei értéke nem túl nagy. Tehát az adott dolog/tárgy megszerzésére fordított erőfeszítés/ráfordítás egyenes arányban áll az illető dolog/tárgy értékelésével.
Így már érthető, hogy az eddig legendásnak hitt (vélt/tartott) Thinkpad most csalódást okozott.
Ezzel szociálpszichológiai eszmefuttatásomat befejezném, s rátérnék a lényegre.
A melegedés/zajos venti problémakörre két progit javaslok (egyszerre nem ajánlatos őket használni!):
NHC [link]
Shimodax-féle fan controll: [link]
A konkrétummentes, kicsit elitista ízű ''nem neked találták ki'' típusú válaszokat mellőzhetjük ?
Ha végigolvastad azt a mondatot, azért szerintem kitűnik, hogy semmiféle elitizmus nem volt benne, csak a segítő szándék: ha tényleg úgy érzed, neked nem felel meg ez a gép (mert mások az igényeid), válts át másra. Van, akinek nem jön be a Thinkpad, van, aki meg él-hal érte. Csak ennyit szerettem volna ezzel kifejezni.
Amúgy egy jóideje pont ezért nem adok tanácsot (vagy csak nagyon ritkán), hogy ki milyen notit vegyen, mert ízlések és pofonok különböznek, s ami nekem bevált, nem biztos, hogy másnak is be fog. Ha mégis adok tanácsot, akkor is csak óvatosan jelzem az adott gép esetleges (általam ismert) előnyeit/hátrányait. -
Shadowfax
addikt
Azzal nem lehet mit kezdeni, hogy hogy lehet 2006-ban olyan dtr notit gyártani amin csak 2 USB csati van, azok is úgy hogy véletlenül se lehessen egyszerre használni őket. A kijelző fakó színeit majd megszoknám. A hiányzó Firewirét elnézném, úgy sem használtam.
Ne haragudj meg a kérdésért: Te csukott szemmel vetted a notit? Csak a vásárlás után derült ki számodra, hogy 2 USB portja van, nincs rajta Firewire, s a kijelzője meg lehetne jobb is?
Az aggasztóan puha fedél miatt megpróbálnék nem aggódni.
Na, ez az, amit abszolút nem értek... Hol van itt puha fedél? Biztos, hogy Thinkpad T43-ról beszélünk?
Szívesen adnék tanácsot a ventis és egyéb problémáidra, de olvasva hosszas kifakadásodat, az az érzésem, hogy ez a noti nem a számodra lett kitalálva, s _őszintén_ mondom, válts valami másra (akár Acerre is, ha az jött be neked). -
Shadowfax
addikt
A legegyszerűbb, ha megnézed, milyen márkájú a gyári típus, s megpróbálsz egy olyat beszerezni. Általában a Kingston-t is szoktam ajánlani, de valaki korábban említette, hogy a gyári moduljával együtt használva néha kifagyott a gép.
Vidd el egy notiüzletbe, s ott próbálgass bele különböző típusokat. -
Shadowfax
addikt
Akkor lehet, hogy hibás volt az új modul, vagy csak a géped nem csípte. Sajnos előfordul az ilyesmi.
-
Shadowfax
addikt
Lehet, hogy az új modul hibás, esetleg a slot. Hogyan sípolt? 3-3-1?
[Szerkesztve] -
Shadowfax
addikt
válasz
92Doc4xer #1344 üzenetére
Ha jól vettem ki a Milyen noti topikból, akkor erről a gépről lenne szó: [link]
Ez egy régebbi integrált VGA, nem egy nagy szám, de mivel a 2D CAD-hez inkább erős proci- és sok memória kell, ezért bevállalható ez is. Sajnos ennyi pénzért csodákat nem lehet várni.
Láttad már élőben amúgy a gépet? Elég robosztus felépítésű, s kb. 3 kg... Ja, s nincs rajta tapipad (már akinek ez számít).
Egyébként van egy Thinkpad R totyik is: [link]
Egyébként azt néztem, nagyon sok helyen elfogyott a Sulinetből az IBM R... -
Shadowfax
addikt
Ha nem tapasztalsz semmi furcsaságot a Programok telepítése/törlésé-nél, akkor nincs gond. Nem érintett minden Thinkpad-et.
A progit már leszedték az IBM/Lenovo oldalról: [link]
The PC-Doctor 5 for Windows files have been temporarily removed from this Web site. An updated version will be made available here shortly. We apologize for any inconvenience. -
Shadowfax
addikt
válasz
microfrost #1304 üzenetére
Én a helyedben visszavinném a boltba, s rákérdeznék a dologra. Nyilván nem kevés pénzt fizettél érte...
-
Shadowfax
addikt
Figyelem! Ha a System update vagy Software Installer frissíteni akarja PC-Doctor-t (PC-Doctor 5), NE töltsétek le, mert bugos verzió! [link]
-
Shadowfax
addikt
Ha kb 1 hétig nemfogom hurcibászni a notit, akkor mi az egészségessebb?
Vegyem ki az aksit és hálozatrol használjam?Akksival hálozatorol, vagy mindig töltsem fel és utána huzzam le a hálozatrol?
Ha van 220V a közelben, akkor én azt használom.
Ha huzamosabb ideig nem használod az akksit, akkor se muszáj kivenni a gépből, nem lesz semmi baja. Viszont ilyenkor is érdemes havona egyszer lemeríteni, majd újból feltölteni.
De az is jó megoldás, hogy kiveszed, s kb. 40%-os töltöttségi szinten, hűvös, száraz helyen tárolod. -
-
Shadowfax
addikt
válasz
GameSpy #1218 üzenetére
T21-re még két év gyári gari?
Ha ez igaz lenne, nagyon meglepődnék. Szerintem nézz ennek utána, mert a T21-es egy 2001-es modell. Ha még két év van rá, az azt jelenti, hogy egy éve került először újonnan eladásra. Mivel ez egy régi modell, nem valószínű, hogy 2001-2002 körül legyártották, és 2005-ig ücsörgött egy bolt polcán, s csak akkor került eladásra.
Kérd el a gép szériaszámát, s akkor leellenőrizheted, hogy garanciális-e még. -
Shadowfax
addikt
válasz
djDanee #1208 üzenetére
Leggyorsabban így jutsz a BIOSba: F1 boot közben (míg látszik az IBM logo a képernyőn).
(Azért írtam, hogy leggyorsabban, mert az Access IBM gomb megnyomásával is (boot közben persze) el lehet oda jutni, de az előbb az R&R-t tölti be tetű lasssssan, s csak utána férsz a BIOShoz.) -
Shadowfax
addikt
T42-höz itt a BT szoftver: [link]
BFecó itt részletesen leírta a telepítés menetét: [link]
Az FN+F5 problémára még keresem a megoldást, a #1115-ben már leírtam két dolgot (nyilván a ''billentyű izé'', amire hivatkozol, az a Hotkey driver nálad. ().)
Ha mindenkinek az utolsó System Update-s (Software Installer-es) driver szoftver frissítés után jött elő ez a Fn+F5 probléma, akkor gyanítom, hogy a friss Wlan-kari driverben van valami gubanc.
(Én nem frissítettem, mert ami rendesen műxik, ahhoz ne nyúljunk.- Nekem nincs is ilyen problémám.)
Ezt a mesterezést, guruzást, légyszí', ne. -
Shadowfax
addikt
válasz
Viktor0610 #1191 üzenetére
Akkor az IBM-est ajánlom inkább, az angol ThinkPad fórum szerint jobb. Microsoft Bluetooth software doesn't support all bluetooth profiles you need to use your head-set. But Widcomm Software (that one from IBM) does.
-
Shadowfax
addikt
-
Shadowfax
addikt
Szerintem próba szerencse, mikor a drivert realizálták, szerintem még nem volt T43.
Ha megfigyeled az általad és általam linkelt oldal alját, akkor érdekes módon a T43-masé a régebben módosított: Last modified: 2005-07-18, míg a másik: Last modified: 2006-03-20.
Szerintem ne próbacseresznyézzen senki, a T43 már egy merőben más világ, mint a T42.
[Szerkesztve] -
Shadowfax
addikt
válasz
Viktor0610 #1183 üzenetére
Akkor ez a link lesz a nyerő: [link]
Aktív témák
Hirdetés
- iRacing.com - a legélethűbb -online- autós szimulátor bajnokság
- VR topik
- Xbox tulajok OFF topicja
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Háztartási gépek
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Formula-1
- Subaru topik
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
- Dell G3 Gamer laptop (2TB SSD, 32GB Ram, 4GB Videókártya, FullHD kijelző, szép állapotban)
- Thinkpad T14 Gen5 14" FHD+ IPS Ultra 5 135H 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- ACER Aspire 3 15,6" FHD IPS // 11 GEN // MX350 2GB VGA // 8GB DDR4 // WIN11 // 256GB Nvme SSD
- HP Elitebook 840 G6, 14" FULL HD IPS, I7-8665U CPU, 16GB DDR4, 256GB NVMe SSD, WIN 11, 1 év garancia
- HP Elitebook 840 G6, 14" FULL HD IPS, I7-8665U CPU, 16GB DDR4, 256GB NVMe SSD, WIN 11, 1 év garancia
- Apple iPhone 15 Pro Max 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Huawei Nova Y90 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf Gamer laptop! R7 3750H / GTX 1650 / 16GB DDR4 / 500GB SSD
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF Z390-PRO GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- HGST HUH721010AL5200 10TB 7.2k SAS HDD, DELL branded, nettó 38000Ft + ÁFA, 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged