- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobil flották
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Írországban lezárult, az USA-ban csak most indul az Apple dráma
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Légies iPhone halvány színei
- iPhone topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
-
Mobilarena
Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2025.05.22)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Multibit
nagyúr
válasz
ahab1313 #43839 üzenetére
Az a gond, hogy a tévét használod lejátszónak. Ugye nem wifi-vel próbálkozol? Használj kábelen egy gigabites mediaplayert! Azért van, hogy egyszer akad, máskor nem, mert a filmek full bitrátája mindig más és más. Amelyiknek nem túl magas, az átmegy a szűk sávszélességen.
-
-
-
Borisz76
nagyúr
válasz
ahab1313 #39350 üzenetére
Szia.
Indíts el egy olyan filmet amin tapasztaltad már az akadozást.
Lépj be a DSM-be és indítsd el az : Erőforrások figyelése alkalmazást.Nézd meg, hogy filmezés közben mennyi a
- processzor
- memória
- hálózat
- lemezhasználat %-ban.
Ha valamelyik közelíti a 100%-t akkor az a szűk keresztmetszet.
-
olajbogyo
aktív tag
válasz
ahab1313 #38978 üzenetére
Szia!
Hát, ha nem akarod azt a marhaságot elkövetni, mint itt jó páran(köztük én is anno)....akkor nem veszel okosnak csúfolt tv-t!!!
Helyette vegyél egy nem okoskát....a lényeg legyen rajta minden csatlakozó, amire szükséged lehet. Az okosítást pedig vidd véghez akár egy andoidos tv box-al(Minix).
Semmire nem jó az okos tíví.....böngészni lassú, mint csiga, ha app-ot töltesz rá, mondjuk játék miatt, akkor az is kaki, és a lényeg, hogy még a média lejátszási képességei is alaposan korlátozottak, bárki is állítja az ellenkezőjét. (nekem egy LG UB820-as van, és ezek mind igazak az én tívímre is), pedig anno nem volt ám óccó!
No erre jó egy normális tv box....az természetesen mindezt tudja, idegeskedés nélkül, minden gondtól megszabadít, hidd el. -
Sanya
nagyúr
válasz
ahab1313 #38983 üzenetére
Nekem Philips 55pus6561-es tv-m van és ds916+.
Van rá ds videó is, de sokat bajlódtam a beállításokkal, mire meglett a tökéletes kombó.Alapszituáció: a tv alap médialejátszója rossz. Néhány formátumot ismer, nem konvertál fel és nincs hardveres dekódolás. Le kell tölteni a playből az mx playert és a ds video alkalmazásban be kell állítani a külső médialejátszók engedélyezését. Innentől mindent visz, hardveres kép és hang dekódered lesz és vinni fogja a 4k filmeket.
4k filmhez kábeles internet kell. -
TFerenc07
tag
válasz
ahab1313 #38978 üzenetére
Szia!
Nekem ds218+, és egy WebOS-es LG tv párosom van.
A tv-n és a nason az Emby-t használom. Olyant mint a plex.
Nagyon jól működik. Letölti a metaadatokat, feliratokat és előzeteseket is. A több részes filmeket pl vissza a jövőbe 1,2,3 egybe tudod tenni mint egy gyűjtemény pl vissza a jövőbe trilógia.
4k-t is simán áttolja a nas a tv-re akadás mentesen megy, még a HDR funkciót is bekapcsolja a tv ilyenkor és teljesen olyan mint ha külső hdd vagy pendriveról nézném. Sőt a tv a házimozinak rendesen kiküldi a hangot és ilyenkor megy az 5.1 is.
Ami még nagyon jó hogy a nas az embynek és az intelnek hála tud átkódolni is, így pl telefonon is simán megy a 4k-s tartalom pl sima hd ben, vagy full hd ben is. -
#56573440
törölt tag
válasz
ahab1313 #38915 üzenetére
synocommunity. Írja hogy hogy tudod a forrást engedélyezni.
Tm a gyári torrent kliens is btw, csak kicsit átskinezve meg pár funkcióval megvariálva.
-
#56573440
törölt tag
válasz
ahab1313 #38764 üzenetére
A transzkódolás mindig lutri. Alapvetően van pár szabálya...
Jellemzően csak a saját appok tudják kezelni megfelelően a play "tudását" tehát pl a ds video. Ezen túl a serviio is, de az dlna-s történet. Ha plexet akarsz használni, akkor csak a havidíjas vagy lifetime előfizetéses verzió fogja tudni ezt, és az is véleményes, legjobb tudomásom szerint csak az intel procis megoldásoknál villant jól.
A legtöbb esetben lokális lejátszásnál _mindig_ érdemes úgy összeválogatni az eszközöket, hogy elkerüld bármi áron a transzkódolást. Ha LG tv-d van újabb, akkor eleve nem is javasolt pl plex alatt a gyári klienst használni, van egy xplay nevű app ami rendesen meg van rá írva, egy hét talán a próbaidő, aztán 2500 huf megvenni vagy hasonló összeg. Az feliratokat is rendesen kezel, meg úgy eleve működik.
Első körben azt javaslom, hogy nézz szét, mit is akarsz felület és rendszer szinten, mert nem mindegy egyáltalán. Plex, kodi, ds video, vagy úgy eleve mondjuk csak dlna lenne... Utána lehet nézegetni vasat alá, szerver és lejátszó szinten.
Az androidos box a gyári állapotában 99.9%-ban határ sz@r előre mondom, kadenciahelyes lejátszást nem is igazán tudnak, tehát mintha meg-meg akadna a film azt fogod látni. Van itt topikja az olcsó, amlogic procis dobozoknak, amire nem túl bonyolult libreelec-et hegeszteni, ami meg egy Kodi felületet ad, amit utána plex-el egy sima addon telepítéssel tudsz összekötni... Ez jellemzően egy igen jó megoldás, de nálam pl mi box megy xiaomi-tól, itthon drága kintről rendeltem, simán jó rajta a plex app.
Ha összeállt, hogy mi lenne a felállás, akkor térjünk rá vissza, mert elég sok a lehetőség, én biztosan futnék egy kört a googlin, megnézném milyen a felület, mit várok el tőle, és onnantól a szaktopikjaikban bekérdezni, hogy minek mi lehet az előnye hátránya.
Szerintem
-
Borisz76
nagyúr
válasz
ahab1313 #38764 üzenetére
A transzkódolás olyan formátumára alakítja a videó anyagot amit a kliens le tud játszani de ez a folyamat nem minden esetben működik.
Ha a Synology nasra telepítve van a Video Station alkalmazás és mondjuk egy okostelefonon akarsz 4K-s filmet nézni , akkor van lehetőség használni.
Be lehet állítani , hogy "röptében" kódoljon.
Ekkor a VS olyan formátumára alakítja az anyagot amit a telefon le tud játszani.Ha a média player vagy más lejátszó eszköz alapból kezeli az anyagot , akkor nem kell a transzkódolás.
A Synology Nasokon nincs HDMI kimenet, tehát kell a lejátszáshoz egy külső eszköz.
Ami lehet :
- pc
- média player
- okos tv beépített lejátszója stb....stb.Okos tv esetén nem feltétlen kell egy külső player.....de lehet, hogy nem is fog mindent lejátszani.
Ez a tv szoftverétől függ. -
Borisz76
nagyúr
válasz
ahab1313 #38754 üzenetére
Nem hiszem....
A torrent nagyon proci igényes feladat.
Lehet, hogy elindítasz 4-5 feladatot és jön is 10-15 MB/s sebességgel de,hogy a CPU izzadni fog az tuti.
Emellett a streamelésre nem marad ereje és akadni fog a film.
Ráadásul 4K-s filmeket akarsz nézni...azok meg 40-80 GB mérettartományban vannak.
Tehát megint csak nem árt a gyors letöltés....Torrenthez nem árt ha :
- 2 esetleg 4 magos a CPU
- Minél magasabb frekvencián jár.
- Ne adj isten Intel cég terméke.A lényeg , hogy ehhez a feladathoz nem a belépőszintű J utójelű modellekből kell választani.
A DS115j ráadásul 3 éves modell.Ajánlottabb a : DS118, DS218, DS218+ modellek.
-
Borisz76
nagyúr
válasz
ahab1313 #38700 üzenetére
A Synology NAS-okon csak tárolódik az adathalmaz.
Kell egy eszköz ami az adatok folyamából - stream-ből - képet és hangot varázsol.
Ez a külső eszköz lehet pc, okos tv, media player...stb.Ha ez adott akkor a stream megy a lejátszódó felé de közben a NAS-on fut a torrent program ami töltögeti az új filmeket,sorozatokat.
Gyorsan akarsz tölteni és több is menne egy időben ( 100 vagy több torrent ) ?
Ha igen akkor Intel processzoros Nas-t válassz!
Ez esetben a belépő szintű J sorozat kiesett.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Nintendo 3DS és DS topic
- Windows 10
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Nagyrobogósok baráti topikja
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- iPad topik
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- További aktív témák...
- Gigabyte B450M S2H + Ryzen 5 1400 kisebb-nagyobb hibával
- Nokia 105 4G (2023) charcoal, Nokia 110 4G (2023) midnight blue
- ASRock B550 PG Velocita + Ryzen 5 3600 + 32GB (4x8GB) DDR4 3600Mhz CL18
- Philips 58PUS8505 Smart LED Televízió,146 cm, 4K Ultra HD ,Android, Ambilight, HDR10+ KIJELZŐHIBÁSAN
- Canon EOS 250D kiegészítőkkel, táskával (CSAK 200 expoval !!! )
- HPE Aruba PoE+ L3 switch raktárról azonnal elérhető!
- Bomba ár! Dell Latitude E7240 - i7-4GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! HP Victus 16-D0655NG notebook - i5 10400H 16GB DDR4 512GB+1TB SSD RTX 3060 6GB WIN10
- Canon imagePrograf PRO-6100S plotter - szinte új, 582m2 nyomat
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest