Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • condy

    senior tag

    válasz sfefe #74499 üzenetére

    A harmadik és az ötödik... :D
    Szerintem a Festinat és a bevonatost nyugodtan felejtheted.
    A lényeg mégis az, hogy neked bejöjjön. :)
    Nézd meg ėlőben...

    "I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

  • Szabikaa20

    őstag

    válasz sfefe #74499 üzenetére

    A zafír nagyon nehezen karcolódik a kristályal szemben! Ha sokat lesz használva,igénybe lesz véve ajánlatosabb a zafír! De a kristály is azért nehezen karcolódik szóval nem kell megijedni! :)

    Az automata óra azt jelenti,hogy nincs benne elem,hanem magától hüzódik fel a mechanika!Ez pontatlanabb és 5-6évenként szervizeltetni kell ami az óra árának 25-50%-ába kerül,de ez márka/szerkezet függő! Szervíz alatt azt értjük,hogy szétszedik megtisztítják összerakják és megolajozzák esetleg tömítéseket cserélnek esetleg alkatrészt,ha nagyon el lenne kopva! És az órát napi szinten,de legalább 2 naponta kell/kéne hordani hogy ne álljon meg,hogy mozgás hatására feltudjon húzódni! De van amelyik felhúzható koronáról is!Ha megáll akkor sincs gond csak akkor bekell mindig állítani! :)

    Nem automata,kvarc(quartz) órák elemmel müködnek!Ezekkel kevesebb gond van,szinte igénytelenek! Szervizeltetni nem kell öket esetleg ha vízálló akkor tömítéscsere szóbajöhet idöközönként!Sokkal pontosabbak az automatákhoz képest! Van olyan gyártó is aki aki garantálja,hogy +-10mp/év eltéréssel is elmegy az óra! Ha csak simán idömérésre kell akkor a kvarc jó választás lehet,pár évente elemcsere aztán csókolom! :)

    Azért szeressük az autómatákat,mert ezeknek "lelkük" van! Értékállóbbak mint a kvarcok! És egy óragyüjtö jobban csak ezeket gyüjti vagy az egyszeru felhúzósakat! Persze általában mindegyikünknek van 1-2kvarc is a mindenapokra... :) Remélem érted amit leírtam és tudtam segíteni,ha valami nem világos kérdezz bátran valaki biztos válaszol!

    [ Szerkesztve ]

    Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Új hozzászólás Aktív témák