Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pierre75

    senior tag


    2001-ben lelkes orosz műhely indította útjára ezt a 2. vhb-s RTS stratégiai játékot, mely idővel sorozattá nőtte ki magát. Limitált erővel (olykor némi erősítéssel támogatva) kellett végrehajtani feladatokat és vigyázni pótolhatatlan egységeinkre. A szovjet haditechnika aránytalanul erős volt, de kellemes időtöltést jelentett az igényesen rajzolt grafikájú, jól optimalizált program. A 2. rész finomhangolt pár opciót - a tank tornyából körülkémlelhetett a harckocsiparancsnok. Modder rajongók készítettek a kevéske gyári pályáknál nagyobb és változatosabb harctereket. Idővel feledésbe merült a játék, bár a ruszkik nekifutottak egy 3. résznek, azzal én már nem találkoztam.
    A 4. felvonásban már magyar programozók próbálnak életet lehelni a zsánerbe. A kritikák nem túl lelkesek, középszerűnek tartják, számos hiányosságot rónak fel neki.
    Tegnap este kipróbáltam, így nem tudom igazuk van-e, én eddig szórakoztatónak találtam. A grafika kellemes (bár továbbra sem értem a 43 utáni német páncélosok miért nem kapták meg az álcafestést, ha már annyira hangsúlyozza a Kite csapata, mennyire törekedtek a történelmi hűségre). A feladatok, az irányítás stb mind az 1-2 részből megismert vonalon mozog.
    Ha más is kipróbálja, e topikban megoszthatja a játékkal kapcsolatos véleményét, élményeit. Rétegjátékról lévén szó, érdekes lehet, kiket tud megszólítani (és sikeres tud-e lenni).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák