Hirdetés
- Microsoft Rewards
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Nemzetközi vizekre evezett a Realme GT 7 és GT 7T
- MIUI / HyperOS topik
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Bécs oda-vissza meglehet a Tesla robotaxival
- Apple iFold Ultra - elnapolva?
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Google Pixel topik
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
garga pista
őstag
-
Sanyi.mTs
addikt
A családban van több Smarttag2 is, meg lehet osztani egymás között is valahogy, hogy pl. én lássam, a másik fiókjába felvett eszközt?
én próbáltam, de szerintem csak akkor működik, ha mindegyik mobil samsung, páromnál nem ment (xiaomi), hiába volt samsung fiók és smatthings app.
-
garga pista
őstag
A családban van több Smarttag2 is, meg lehet osztani egymás között is valahogy, hogy pl. én lássam, a másik fiókjába felvett eszközt?
-
vacs
veterán
-
vacs
veterán
Sziasztok.
Kérdés: ha a kislányom új biciklijén rejtek el egy SmartTag-et és ellopják (a biciklit), akkor a tolvajnak a saját telefonja jelezni fogja a nyomkövetőt?
Ha igen, akkor mennyi idő után jelez a tolvajnak, vagy hogy működik ez? -
Sanyi.mTs
addikt
-
blueye
veterán
-
Sanyi.mTs
addikt
saját samsung a55 telefonomon regisztráltam egy smarttag2-t a smartthings appban. smarttag2 elérhetőségét meg lehet osztani nem samsung eszközzel?
-
garga pista
őstag
Van benne.
Köszi, meg is van a pakk
Egyenlőre egy a kulcscsomóra ment, a másikat meg majd a bicikli ülés alá kötözőzöm fel valahogy 
Más kérdés, mennyire bírja a strapát pl. a kulcsok mellett? Mert láttam árulnak plusz szilikonos tokot, van erre szükség? -
Luck Dragon
támogató
Sziasztok!
Nézegetem én is ezt a kütyüt, a 4-es pakk ára jön ki a legjobban és abból 3-at el is fogok egyből használni. Az a kérdésem, jár-e hozzá gyárilag elem, vagy vegyek egyből azt is?Van benne.
-
garga pista
őstag
Sziasztok!
Nézegetem én is ezt a kütyüt, a 4-es pakk ára jön ki a legjobban és abból 3-at el is fogok egyből használni. Az a kérdésem, jár-e hozzá gyárilag elem, vagy vegyek egyből azt is? -
blueye
veterán
Jött frissítés.
-
GoodSpeed
veterán
-
blueye
veterán
-
GoodSpeed
veterán
-
blueye
veterán
-
GoodSpeed
veterán
Kíváncsi leszek, hogy párosítás után, a SmartThings is fehérben jeleníti e meg a három újat:
-
GoodSpeed
veterán
No, kijöttem a berettyóújfalui lakásomba, hoztam az A54-et magammal:
A Smarttag2-eseim a a hajdúszoboszlói lakásomban maradtak, és volt ám kellemes hoppá, mert valakinek mégis lehet Samsungja rajtam kívül 2x4 lakásos társasházban ugyanis jelent rendesen, ahogyan az látható. 😆🤌
-
GoodSpeed
veterán
Szerintem érdemes lehet ide leírni , hogyan csináltad és mi a megoldás ,hátha itt valakinek segítene.
Nem tudom mennyire lenne szabad. Mert egy modder tette lehetővé.
Amúgy a térkép appon belül működik, de parancsikont nem rak ki:
-
mad1
veterán
hali, volna nekem egy MSI Sword 16 HX B13VGKG notim.
Sztem ilyen belülről.
bele lehetne rakni valahogy?vagy valami mas megoldást tudnátok?radio freqvencián ,nem wifi vagy bluetooth....esetleg gps rendszer is lehetséges? -
Luck Dragon
támogató
-
GoodSpeed
veterán
A54-es topicból adott ötlettel vagy Samu appal?
A kettő együtt

Nem kis problémát oldott meg
-
Luck Dragon
támogató
🤣
POCO X6 PRO 5G -n.🤣A54-es topicból adott ötlettel vagy Samu appal?
-
GoodSpeed
veterán
Hát így jártál
🤣
POCO X6 PRO 5G -n.🤣 -
Luck Dragon
támogató
-
GoodSpeed
veterán
Arra ott a papír
Azt is digitálisan kaptam.😀🤣
-
Luck Dragon
támogató
-
GoodSpeed
veterán
Nem regisztráltam, miért lenne ez jó ?
Mert minden Samsung eszközt láthatsz a fiókodon, mikor vetted, mennyi garancia van még rá stb.
-
Luck Dragon
támogató
-
GoodSpeed
veterán
Jó ötlet, köszi:
A Pro 2-be ennél vastagabb cucc nem nagyon fér be, tehát egy gyári tok pl, viszont a G30-ban még bőven van hely. 😆
Az E2 Pro is bő lesz, csak még hetek kérdése mire visszaér a szervizből.
Most éppen töprengek, hogy még kettőt vegyek vagy még hármat (kulcscsomóra is jó lenne egy.). Mondjuk van három pótkulcsom is a 15+1-es bejárati ajtómhoz...😆Azért látszik, hogy a Buds FE + Galaxy Watch6 és most a Smarttag2-esek hada úgy szögezett a Samsunghoz, hogy kb be is biztosította, hogy okostelefonból mindig legyen legalább egy Samsungom. Korábban-erről írtam-, nagyon évődtem, hogy iPad-et vegyek e megint, de a fülhallgató + okosóra, illetve a biztonsági réteget nyújtó nyomkövetők, illogikussa teszik a kérdést magát. Abból is Samsung kell.
Persze almánál is meg lehet ezt csinálni, csak ha az egyiknél elköteleződik az ember, gazdasági őrültség lenne váltani. 😆Samsung Members-ben tudtad névvel regisztrálni? Nekem egy számot írt be névnek.
-
GoodSpeed
veterán
Ne tedd a fémcsőbe védtelenül, mert megsérülhet! Csomagold be valamibe, hogy megóvd.
Jó ötlet, köszi:
A Pro 2-be ennél vastagabb cucc nem nagyon fér be, tehát egy gyári tok pl, viszont a G30-ban még bőven van hely. 😆
Az E2 Pro is bő lesz, csak még hetek kérdése mire visszaér a szervizből.
Most éppen töprengek, hogy még kettőt vegyek vagy még hármat (kulcscsomóra is jó lenne egy.). Mondjuk van három pótkulcsom is a 15+1-es bejárati ajtómhoz...😆Azért látszik, hogy a Buds FE + Galaxy Watch6 és most a Smarttag2-esek hada úgy szögezett a Samsunghoz, hogy kb be is biztosította, hogy okostelefonból mindig legyen legalább egy Samsungom. Korábban-erről írtam-, nagyon évődtem, hogy iPad-et vegyek e megint, de a fülhallgató + okosóra, illetve a biztonsági réteget nyújtó nyomkövetők, illogikussa teszik a kérdést magát. Abból is Samsung kell.
Persze almánál is meg lehet ezt csinálni, csak ha az egyiknél elköteleződik az ember, gazdasági őrültség lenne váltani. 😆 -
Luck Dragon
támogató
-
GoodSpeed
veterán
Az egyik már a G30-ban van.👍
-
GoodSpeed
veterán
Szép munka!
Köszi.
-
Luck Dragon
támogató
-
GoodSpeed
veterán
De akkor most megrendelted akkor végre azt a kettő darabot ?
Már úton van.😆
-
Luck Dragon
támogató
Áááá, napokig szoktam kotlani a témán, látnád az Alis kosaramat, amikor 20-30 napig bekerülnek, meg kikerülnek dolgok :XD
Amúgy most pl jól is jött, mert tegnap az választott el attól, hogy az Euronicsban megvegyem 13K-ért, hogy nem volt a helyi üzletben. Az alap gondolat ugye az volt, hogy 11K (ekkor még nem láttam olcsóbban) + posta költség máshol is, az ugye minimum 1000 Ft plusz, akkor már az a plusz egy chips ára megérné, ha azonnal lenne. De nem volt!
Meg ugye ők hivatalos forgalmazók!
Aztán szintén tegnap megláttam - árukereső nem listázta - az eMAG-nál, hogy Marketplace-es - ja igen, elindítottam az Alza és az eMAG appokat, mert 3 napja van kb az Alzas kosaramban, meg a PCX-esben is
- aztán látom, hogy eMAG-nál 9900 Ft ami ugye már nem 13K... azzal elvoltam pár óráig, hogy majd ha hazaérek megrendelem onnan. Ezt követte, hogy motoszkált ez a régiózási kétely bennem, az Euronincs oldalán fent volt a cikkszáma. Ami mondjuk természetesen fent van a gyártói oldalon is, de valamiért az EU-ról néztem le... (Galaxy SmartTag2, fekete | Specifikációk | Samsung HU) és beírtam a keresőbe.... ekkor láttam a szlovákiai divízió magyar oldali leányát.. ami még olcsóbbá tette a bulit, és 750 Ft volt a postaköltség is.Ők is 2 évet vállalnak rá.... de amikor eldöntöttem, hogy oké, most már belevágok, akkor meg az AK nem adta ki a Foon-t... mondom mi a franc? Talán pont elvitték? Böngésző előzményből előszedtem, megtaláltam, megrendeltem! 
Ja tegnap még méricskéltünk
Röviden azt hiszem ennyi!
De akkor most megrendelted akkor végre azt a kettő darabot ?
-
GoodSpeed
veterán
Azt hittem már rég megrendelted .
Áááá, napokig szoktam kotlani a témán, látnád az Alis kosaramat, amikor 20-30 napig bekerülnek, meg kikerülnek dolgok :XD
Amúgy most pl jól is jött, mert tegnap az választott el attól, hogy az Euronicsban megvegyem 13K-ért, hogy nem volt a helyi üzletben. Az alap gondolat ugye az volt, hogy 11K (ekkor még nem láttam olcsóbban) + posta költség máshol is, az ugye minimum 1000 Ft plusz, akkor már az a plusz egy chips ára megérné, ha azonnal lenne. De nem volt!
Meg ugye ők hivatalos forgalmazók!
Aztán szintén tegnap megláttam - árukereső nem listázta - az eMAG-nál, hogy Marketplace-es - ja igen, elindítottam az Alza és az eMAG appokat, mert 3 napja van kb az Alzas kosaramban, meg a PCX-esben is
- aztán látom, hogy eMAG-nál 9900 Ft ami ugye már nem 13K... azzal elvoltam pár óráig, hogy majd ha hazaérek megrendelem onnan. Ezt követte, hogy motoszkált ez a régiózási kétely bennem, az Euronincs oldalán fent volt a cikkszáma. Ami mondjuk természetesen fent van a gyártói oldalon is, de valamiért az EU-ról néztem le... (Galaxy SmartTag2, fekete | Specifikációk | Samsung HU) és beírtam a keresőbe.... ekkor láttam a szlovákiai divízió magyar oldali leányát.. ami még olcsóbbá tette a bulit, és 750 Ft volt a postaköltség is.Ők is 2 évet vállalnak rá.... de amikor eldöntöttem, hogy oké, most már belevágok, akkor meg az AK nem adta ki a Foon-t... mondom mi a franc? Talán pont elvitték? Böngésző előzményből előszedtem, megtaláltam, megrendeltem! 
Ja tegnap még méricskéltünk
Röviden azt hiszem ennyi!
-
Luck Dragon
támogató
No,
Mivel nem magyar a cég - és a honlap is kb olyan, hogy gépi fordítással készülhetett, mert sok helyen magyartalan - és mert innen még első alkalommal vásároltam, utánvéttel rendeltem. Azért nem hármat, mert ha véletlenül régiózás miatt szívnék, akkor annyival kevesebb a kár, azért nem egyet, mert egy egyszerűen nem elég. A kettő a szükséges minimum. Az utánvét sem garancia igazából, hiszen ameddig nincs kibontva a csomag, addig schrödingeri állapot tipikus esete forog fenn!
Azt hittem már rég megrendelted .
-
GoodSpeed
veterán
Közben keresgéltem. Az Euronics hivatalos Samsung forgalmazó:
A pontos kód itt fel van tüntetve: EI-T5600BBEGEU, rákerestem és találtam egy szlovák céget jól árasított termékkel:
2 év garancia van rá, olcsóbb még az eMaG-os ajánlatnál is:
Szóval szerintem kipróbálom, elsőnek rendelek egyet vagy kettőt, mert még ismeretlen terep számomra. Ha oké akkor rendelnem kell még legalább egyet szerintem.No,
Mivel nem magyar a cég - és a honlap is kb olyan, hogy gépi fordítással készülhetett, mert sok helyen magyartalan - és mert innen még első alkalommal vásároltam, utánvéttel rendeltem. Azért nem hármat, mert ha véletlenül régiózás miatt szívnék, akkor annyival kevesebb a kár, azért nem egyet, mert egy egyszerűen nem elég. A kettő a szükséges minimum. Az utánvét sem garancia igazából, hiszen ameddig nincs kibontva a csomag, addig schrödingeri állapot tipikus esete forog fenn!
-
GoodSpeed
veterán
Közben keresgéltem. Az Euronics hivatalos Samsung forgalmazó:
A pontos kód itt fel van tüntetve: EI-T5600BBEGEU, rákerestem és találtam egy szlovák céget jól árasított termékkel:
2 év garancia van rá, olcsóbb még az eMaG-os ajánlatnál is:
Szóval szerintem kipróbálom, elsőnek rendelek egyet vagy kettőt, mert még ismeretlen terep számomra. Ha oké akkor rendelnem kell még legalább egyet szerintem. -
GoodSpeed
veterán
-
Luck Dragon
támogató
-
GoodSpeed
veterán
Így értem már , működhet a dolog . Mekkora hely marad így ? Mert szívesen lemérem neked a kütyüt .
Nagyjából 35 mm a cső átmérője:
-
Luck Dragon
támogató
-
GoodSpeed
veterán
Kormányoszlop azon része ami össze tudd csukodni? És annak az alsó része belül ?
A felső részén csavaros ki a csavarokat, és széthúzod aztán belehelyezed:
Xiaomi-nál
G30-nál.
#96: köszi szépen.
-
Luck Dragon
támogató
No nem nagyon pörög a topic, de mivel ilyenem is lesz valószínűleg, így ez várhatóan változni fog.🤣
Szóval Luck : Ninebot G30E, és Xiaomi rollerek esetében két olyan hely jön szóba, ahová elrejthető a tolvajok elől (legalább addig ameddig az ember eljut a rendőrségre) a SmartTag2:
Az egyik a Trepnibe az akkumulátor mellé, de oda vagy 24 csavaron keresztül vezet az út. Ez a legbiztonságosabb. A másik pedig a kormányszerkezet oszlop része, ide Xiaomik esetében 4 csavaron keresztül, g30 esetében 6 csavaron keresztül vezet az út.
Érdemes a kábelre felfűzni.Így fogod majd látni a dolgokat .
-
Luck Dragon
támogató
No nem nagyon pörög a topic, de mivel ilyenem is lesz valószínűleg, így ez várhatóan változni fog.🤣
Szóval Luck : Ninebot G30E, és Xiaomi rollerek esetében két olyan hely jön szóba, ahová elrejthető a tolvajok elől (legalább addig ameddig az ember eljut a rendőrségre) a SmartTag2:
Az egyik a Trepnibe az akkumulátor mellé, de oda vagy 24 csavaron keresztül vezet az út. Ez a legbiztonságosabb. A másik pedig a kormányszerkezet oszlop része, ide Xiaomik esetében 4 csavaron keresztül, g30 esetében 6 csavaron keresztül vezet az út.
Érdemes a kábelre felfűzni.Kormányoszlop azon része ami össze tudd csukodni? És annak az alsó része belül ?
-
GoodSpeed
veterán
No nem nagyon pörög a topic, de mivel ilyenem is lesz valószínűleg, így ez várhatóan változni fog.🤣
Szóval Luck : Ninebot G30E, és Xiaomi rollerek esetében két olyan hely jön szóba, ahová elrejthető a tolvajok elől (legalább addig ameddig az ember eljut a rendőrségre) a SmartTag2:
Az egyik a Trepnibe az akkumulátor mellé, de oda vagy 24 csavaron keresztül vezet az út. Ez a legbiztonságosabb. A másik pedig a kormányszerkezet oszlop része, ide Xiaomik esetében 4 csavaron keresztül, g30 esetében 6 csavaron keresztül vezet az út.
Érdemes a kábelre felfűzni. -
#33802016
törölt tag
Tehát ez ez csak Samsung mobillal müködik, az alma alma mobillal, és Androidon mi müködik, ami nem samsung?
-
blueye
veterán
szerintem ez lehet a kémkedés megakadályozásra. ha a tulajnál van a smarttag akkor meg tudja válaszolni, hogy miért csipog, de ha pl az autómon találnék így egyet mondjuk felragasztva akkor már egyértelmű , hogy micélt szolgál.
igazából más magyarázatot nem látok rá. gondoltam valaki csak megerősíti vagy esetleg meg tudja cáfolni.
Ilyenről még nem olvastam, úgy tudom hogy jelez Samsung telefonon:
[link] -
vicces
addikt
szerintem ez lehet a kémkedés megakadályozásra. ha a tulajnál van a smarttag akkor meg tudja válaszolni, hogy miért csipog, de ha pl az autómon találnék így egyet mondjuk felragasztva akkor már egyértelmű , hogy micélt szolgál.
igazából más magyarázatot nem látok rá. gondoltam valaki csak megerősíti vagy esetleg meg tudja cáfolni.
-
jano720
csendes tag
Ez engem is érdekelne. Néha csak úgy csipog össze vissza, rendszert nem találtam még benne
-
blueye
veterán
-
vicces
addikt
sziasztok!
meg tudná valaki mondani, hogy miért csipog 3-at a jeladó? vannak helyek ahol szinte folyamtosan. lehet, hogy ilyenkor csatlakozik egy telefonhoz? az én telefonomat otthon hagytam és a séta során megszámlálhatatlan sokszor csipogott.
-
blueye
veterán
Ha jól látom ebből kimaradt a SmarTag2.
[elindult_a_google_androidos_keszulekkeresoje] -
attila199207
tag
Arra van mód, hogy értesítést küldjön ha megváltozott a pozició? Pl felrakom a bringára és értesítsen ha ellopták a bringát?
-
vacs
veterán
nekem a tapasztalatom ezzel a cuccal bő 3 hónapos tesztet illetően hogy kukába való. 3 db különböző gombelem elhasználása után meguntam a szenvedést ezzel. 2hetet bír egy gomb elem, egy ideje csak az íróasztalon hánykolódik ez a bóvli. Házi macskára se jó...
Köszi szépen a tapasztalatot.
Sajnos én is arra jutottam, hogy nincs valós alternatívája a szifon airtag-nek!
-
Unbaised-Ben
senior tag
nekem a tapasztalatom ezzel a cuccal bő 3 hónapos tesztet illetően hogy kukába való. 3 db különböző gombelem elhasználása után meguntam a szenvedést ezzel. 2hetet bír egy gomb elem, egy ideje csak az íróasztalon hánykolódik ez a bóvli. Házi macskára se jó...
-
Markizmark
addikt
Asszem megvan a megfejtés.
A "másik" telefonon el kell indítani egyszer a smart things-t, elfogadni a szirszarokat és megadni neki engedélyeket. Eddig úgy tűnik működik, pár perces friss adatokat látok reggel óta. -
jano720
csendes tag
Én is ezzel szívok, gyerek kisbicaján van smarttag2, de nem látom, hogy merre mennek vele, pedig végig az asszonynál van a teló mindennel bekapcsolva (BT, NAVI, net stb.), pedig az ő telója S20 ultra, amiben már van UWB, de annak nem sok köze van ehhez.
Azóta se tudom milyen beállításon múlik ez. Néha van róla jelzés, hogy közeli eszköz érzékelte, de csak teljesen random és ritkán.Nemtudom mi a probléma vele. Drága cucc ahhoz képest hogy ennyire szarakodni kell vele.
-
jano720
csendes tag
Sziasztok
Segítségre lenne szükségem. Van pár Smarttag2-m, azonban két dologra nem találok megoldást:
- random csipogás: néha-néha csipog egyet. tök random módon, nincs bekapcsolva elveszett mód, értesítés hátrahagyásról/megtalálásról, semmi.
- egyik Smarttag2 néha kiírja hogy nagyon alacsony töltöttség, cseréljen elemet. Mikor bemegyek a beállításokba, azt írja elegendő a töltöttség (16-100%). Szóval kicsit ellentétes az infó.Találkoztatok már ilyennel?
Ezt csinálja nekem is. Érdekelne hogy mert csipogó össze vissza nekem is.
-
Markizmark
addikt
Én is ezzel szívok, gyerek kisbicaján van smarttag2, de nem látom, hogy merre mennek vele, pedig végig az asszonynál van a teló mindennel bekapcsolva (BT, NAVI, net stb.), pedig az ő telója S20 ultra, amiben már van UWB, de annak nem sok köze van ehhez.
Azóta se tudom milyen beállításon múlik ez. Néha van róla jelzés, hogy közeli eszköz érzékelte, de csak teljesen random és ritkán. -
Crafter32
őstag
Köszönöm.
Most amit vettem bevált. Nagy aksi hianyzik belőle, hogy kb 1 hónapot minimum tudjon.
-
pietrrr
senior tag
Vannak új tapasztalatok, hogy városban (Bp) hogyan működik? Használható vagy teljesen kiszámíthatatlan?
Alu bringaváz vajon mennyire árnyékolja le? Bicikli trackelésre alkalmas lehet? -
pietrrr
senior tag
Vannak alin GPS-t (és egyéb szenzorokat is) tartalmazó egységek, akár saját akksival is, ezekbe viszont SIM kártyát kell tenned, hogy valamilyen csatornán keresztül el is tudja küldeni neked a pozícióját.
Erre nem feltétlenül muszáj havidíjas előfizu, feltöltőkártyás konstrukció is megoldás lehet, többen kínálnak IoT megoldásokat is. Én pl őket választottam: Things Mobile
GPS egységből a motoromba én a Sinotrack ST915 4G modellt rendeltem aliexpressről. Ennek van viszonylag nagy beépített akksija, cserébe igen bumszli is, szóval elrejteni nehéz. Másfél-két hetente tölteni kell, mert lemerül, szóval autóba inkább áramforrásra köthető verziót ajánlanék, sőt, lehet hogy még motorba is, ha télen is folyamatosan használod.
Egyébként az eszköz jól konfigurálható és alap dolgokra a hozzátartozó mobilos app is használható.
Szerk:
Látom, hogy már te is próbálgattál azóta más eszközöket, azért itt hagyom ezt, hátha a jövőben bárkinek segítség lehet.
Ha esetleg azóta próbáltál mást is, szívesen olvasnám a további tapasztalataid. -
Unbaised-Ben
senior tag
Ma küldik a ráadás smart tag 2 öt ,tegnap jött a GLS email.
Akkor te időben megrendelted a sok kétes időintervallumon belül, engem felszedtek, én nekem nem jár a ráadás, plusz a smarttaggal valami van mert 10 napja nem küldi el hol van, semmi reakciója nincs semmire. Óriási csalódás, vihetem vissza a samsung üzletbe. Kár, hogy nem vittem vissza a 14 napos elállási időben...
-
SL-27
tag
Pontosan az van leírva, hogy nincs benne GPS, plusz ott a Samsung hivatalos oldala specifikációkkal.
-
Becksman
őstag
Van egy kutyánk a nyakorvere gondoltam egy ilyet mert mostanság szökik ha nem vagyunk otthon.. a54 telonk van . A teszten úgy értelmezem ez GPS alapú? Tehát bármikor tudom a helyzetet nyomon követni?
-
Leonardo91
őstag
Ma küldik a ráadás smart tag 2 öt ,tegnap jött a GLS email.
-
andrisms
aktív tag
Sziasztok
Segítségre lenne szükségem. Van pár Smarttag2-m, azonban két dologra nem találok megoldást:
- random csipogás: néha-néha csipog egyet. tök random módon, nincs bekapcsolva elveszett mód, értesítés hátrahagyásról/megtalálásról, semmi.
- egyik Smarttag2 néha kiírja hogy nagyon alacsony töltöttség, cseréljen elemet. Mikor bemegyek a beállításokba, azt írja elegendő a töltöttség (16-100%). Szóval kicsit ellentétes az infó.Találkoztatok már ilyennel?
-
7Heads Drago
veterán
Leírom hátha vkit érdekel, bár a kutya nem fogja olvasni )
Megjöttek a GPS -ek Kínából. GF 07 és GF 22 GPS Tracker. Én a Shein -től vásároltam. Play áruházban letöltöttem az appot és onnan rendeltem, vám nem volt. A teljes összeg 9000 ft körül volt. Vettem hozzá hirtelen YettelSIM kártyát a postán. 500MB adatforgalomat kértem havi 700 forintért mikor regisztráltam a kártyát, mert nem tudtam kell e hozzá. Kábelt adnak hozzájuk, de töltő nincs. Angolul van egy kis leírás, mind a két dobozban különböző. Már belerakni sem egyszerű a Simet, mert nehez szétpattintani a dobozt. Eddig csak a GF 22 probálgattam. Beállításokra ráment jó pár órám mire sikerült vmit elérnem. Olvastam Tolvajkergetők oldalán senkinek nem ajánlja a kütyüt, újabb kicsi kínai vacaknak írják. Valóban nem egy tuti szerkezet, mert nem valódi GPS. Tolvajkergetők is írják szétszedték és nincs benne GPS jel. Az adótornyok alapján lövi be magát. Utcán még ma akarom először kiprobálni. Jellenlegi helyzetemet 5 km -el arrébb írja. SIM kártya berakása után sms-el kell kommunikálni vele. Resetelni kell rajta mindent, új jelszót csinálni és a Playből letölteni az appot hozzá. Ha sikerült keseves munkával végre belépni az appba térképen látni a nem túl pontos helyet és akkumulator állapotát. 12 napot ír egy feltöltéssel. Van rajta 3 led, a GF 07 en nincs, ezen látni hogy éppen mit csinál. Kisebb mint egy gyufás doboz, mágneses. Fel lehet hívni telefonon és picit rosszabb minőségben de hallani mi törtenik a GF 22 közelében. Bár pontatlannak látszik, mégis ha kimész a szobából és átmesz másikba, már feléled az alvó modból azonnal, és van rajta olyan funkció ami felhívja a telefonomat baj van. Ilyenkor ha felveszed a hívást bele lehet hallgatni mi történik a közelben. Jó pár SMS elment a beállításokra, tehát a 9000 forinton felül is vannak tételek. A GF 07 et valószínűleg ajándékba odaadom, az elvileg pár napot bír csak ki készenlétben. Kíváncsi leszek menetközben hogyan viselkedik.
Hirtelen ennyi. Helyesírási hibákért és rossz fogalmazásomért nem tudok felelősséget vállalni, bocsi...
-
Crafter32
őstag
Leírom hátha vkit érdekel, bár a kutya nem fogja olvasni )
Megjöttek a GPS -ek Kínából. GF 07 és GF 22 GPS Tracker. Én a Shein -től vásároltam. Play áruházban letöltöttem az appot és onnan rendeltem, vám nem volt. A teljes összeg 9000 ft körül volt. Vettem hozzá hirtelen YettelSIM kártyát a postán. 500MB adatforgalomat kértem havi 700 forintért mikor regisztráltam a kártyát, mert nem tudtam kell e hozzá. Kábelt adnak hozzájuk, de töltő nincs. Angolul van egy kis leírás, mind a két dobozban különböző. Már belerakni sem egyszerű a Simet, mert nehez szétpattintani a dobozt. Eddig csak a GF 22 probálgattam. Beállításokra ráment jó pár órám mire sikerült vmit elérnem. Olvastam Tolvajkergetők oldalán senkinek nem ajánlja a kütyüt, újabb kicsi kínai vacaknak írják. Valóban nem egy tuti szerkezet, mert nem valódi GPS. Tolvajkergetők is írják szétszedték és nincs benne GPS jel. Az adótornyok alapján lövi be magát. Utcán még ma akarom először kiprobálni. Jellenlegi helyzetemet 5 km -el arrébb írja. SIM kártya berakása után sms-el kell kommunikálni vele. Resetelni kell rajta mindent, új jelszót csinálni és a Playből letölteni az appot hozzá. Ha sikerült keseves munkával végre belépni az appba térképen látni a nem túl pontos helyet és akkumulator állapotát. 12 napot ír egy feltöltéssel. Van rajta 3 led, a GF 07 en nincs, ezen látni hogy éppen mit csinál. Kisebb mint egy gyufás doboz, mágneses. Fel lehet hívni telefonon és picit rosszabb minőségben de hallani mi törtenik a GF 22 közelében. Bár pontatlannak látszik, mégis ha kimész a szobából és átmesz másikba, már feléled az alvó modból azonnal, és van rajta olyan funkció ami felhívja a telefonomat baj van. Ilyenkor ha felveszed a hívást bele lehet hallgatni mi történik a közelben. Jó pár SMS elment a beállításokra, tehát a 9000 forinton felül is vannak tételek. A GF 07 et valószínűleg ajándékba odaadom, az elvileg pár napot bír csak ki készenlétben. Kíváncsi leszek menetközben hogyan viselkedik.
Hirtelen ennyi. Helyesírási hibákért és rossz fogalmazásomért nem tudok felelősséget vállalni, bocsi...
Úgy néz ki a pontosság megjavult, használni kellett csak. Szerintem kb 20m pontossággal belövi a helyet. Persze ettől még nem lesz Garmin belőle, de azért ilyen távolságból már majdcsak látom az autót. Attól függ mire használod, de így abszolút megéri az árát. Még egy aksi teszt kell, tényleg bírja e a több mint 10 napot....
]
vacsaddikt2023-11-16 08:25:07#69Köszönöm.
-
vacs
veterán
Leírom hátha vkit érdekel, bár a kutya nem fogja olvasni )
Megjöttek a GPS -ek Kínából. GF 07 és GF 22 GPS Tracker. Én a Shein -től vásároltam. Play áruházban letöltöttem az appot és onnan rendeltem, vám nem volt. A teljes összeg 9000 ft körül volt. Vettem hozzá hirtelen YettelSIM kártyát a postán. 500MB adatforgalomat kértem havi 700 forintért mikor regisztráltam a kártyát, mert nem tudtam kell e hozzá. Kábelt adnak hozzájuk, de töltő nincs. Angolul van egy kis leírás, mind a két dobozban különböző. Már belerakni sem egyszerű a Simet, mert nehez szétpattintani a dobozt. Eddig csak a GF 22 probálgattam. Beállításokra ráment jó pár órám mire sikerült vmit elérnem. Olvastam Tolvajkergetők oldalán senkinek nem ajánlja a kütyüt, újabb kicsi kínai vacaknak írják. Valóban nem egy tuti szerkezet, mert nem valódi GPS. Tolvajkergetők is írják szétszedték és nincs benne GPS jel. Az adótornyok alapján lövi be magát. Utcán még ma akarom először kiprobálni. Jellenlegi helyzetemet 5 km -el arrébb írja. SIM kártya berakása után sms-el kell kommunikálni vele. Resetelni kell rajta mindent, új jelszót csinálni és a Playből letölteni az appot hozzá. Ha sikerült keseves munkával végre belépni az appba térképen látni a nem túl pontos helyet és akkumulator állapotát. 12 napot ír egy feltöltéssel. Van rajta 3 led, a GF 07 en nincs, ezen látni hogy éppen mit csinál. Kisebb mint egy gyufás doboz, mágneses. Fel lehet hívni telefonon és picit rosszabb minőségben de hallani mi törtenik a GF 22 közelében. Bár pontatlannak látszik, mégis ha kimész a szobából és átmesz másikba, már feléled az alvó modból azonnal, és van rajta olyan funkció ami felhívja a telefonomat baj van. Ilyenkor ha felveszed a hívást bele lehet hallgatni mi történik a közelben. Jó pár SMS elment a beállításokra, tehát a 9000 forinton felül is vannak tételek. A GF 07 et valószínűleg ajándékba odaadom, az elvileg pár napot bír csak ki készenlétben. Kíváncsi leszek menetközben hogyan viselkedik.
Hirtelen ennyi. Helyesírási hibákért és rossz fogalmazásomért nem tudok felelősséget vállalni, bocsi...
Én pl elolvastam

-
Crafter32
őstag
Leírom hátha vkit érdekel, bár a kutya nem fogja olvasni )
Megjöttek a GPS -ek Kínából. GF 07 és GF 22 GPS Tracker. Én a Shein -től vásároltam. Play áruházban letöltöttem az appot és onnan rendeltem, vám nem volt. A teljes összeg 9000 ft körül volt. Vettem hozzá hirtelen YettelSIM kártyát a postán. 500MB adatforgalomat kértem havi 700 forintért mikor regisztráltam a kártyát, mert nem tudtam kell e hozzá. Kábelt adnak hozzájuk, de töltő nincs. Angolul van egy kis leírás, mind a két dobozban különböző. Már belerakni sem egyszerű a Simet, mert nehez szétpattintani a dobozt. Eddig csak a GF 22 probálgattam. Beállításokra ráment jó pár órám mire sikerült vmit elérnem. Olvastam Tolvajkergetők oldalán senkinek nem ajánlja a kütyüt, újabb kicsi kínai vacaknak írják. Valóban nem egy tuti szerkezet, mert nem valódi GPS. Tolvajkergetők is írják szétszedték és nincs benne GPS jel. Az adótornyok alapján lövi be magát. Utcán még ma akarom először kiprobálni. Jellenlegi helyzetemet 5 km -el arrébb írja. SIM kártya berakása után sms-el kell kommunikálni vele. Resetelni kell rajta mindent, új jelszót csinálni és a Playből letölteni az appot hozzá. Ha sikerült keseves munkával végre belépni az appba térképen látni a nem túl pontos helyet és akkumulator állapotát. 12 napot ír egy feltöltéssel. Van rajta 3 led, a GF 07 en nincs, ezen látni hogy éppen mit csinál. Kisebb mint egy gyufás doboz, mágneses. Fel lehet hívni telefonon és picit rosszabb minőségben de hallani mi törtenik a GF 22 közelében. Bár pontatlannak látszik, mégis ha kimész a szobából és átmesz másikba, már feléled az alvó modból azonnal, és van rajta olyan funkció ami felhívja a telefonomat baj van. Ilyenkor ha felveszed a hívást bele lehet hallgatni mi történik a közelben. Jó pár SMS elment a beállításokra, tehát a 9000 forinton felül is vannak tételek. A GF 07 et valószínűleg ajándékba odaadom, az elvileg pár napot bír csak ki készenlétben. Kíváncsi leszek menetközben hogyan viselkedik.
Hirtelen ennyi. Helyesírási hibákért és rossz fogalmazásomért nem tudok felelősséget vállalni, bocsi...
-
Usgyi
aktív tag
Én rendeltem 2db ilyet:
Gf-22 Mini GPS Tracker, 2g-4g Compact GPS Tracker, Multifunctional Anti-Lost Burglar Alarm for Car, Motorcycle, Elderly, Children,
1 Pc Mini GF-07 Car GPS Tracker Children / Pet / Car GSM / GPRS / GPS TrackingDevice Real Time Tracking Anti-theft Anti-lost Locator SIM MessagePositionerKiváncsi leszek rá milyen lesz. 9000 ft volt a kettő.
Esetleg írd meg később a tapasztalatokat...
-
Crafter32
őstag
Én rendeltem 2db ilyet:
Gf-22 Mini GPS Tracker, 2g-4g Compact GPS Tracker, Multifunctional Anti-Lost Burglar Alarm for Car, Motorcycle, Elderly, Children,
1 Pc Mini GF-07 Car GPS Tracker Children / Pet / Car GSM / GPRS / GPS TrackingDevice Real Time Tracking Anti-theft Anti-lost Locator SIM MessagePositionerKiváncsi leszek rá milyen lesz. 9000 ft volt a kettő.
-
BiP
nagyúr
Na de ajánlj már valamit
alzaguard-ot néztem most, de azt írja csak ios-el működik.Nem ismerem ezeket a kütyüket, főleg nem azt, hogyan vizsgázna ilyen helyzetben. Ezért botorság lenne ajánlanom.
Ezért javasoltam egy offline kiegészítő megoldást addig, amíg megtalálod a megfelelő kütyüt. (illetve mellé). Ez nekünk bevált. -
hallerlaller
addikt
-
BiP
nagyúr
Egy gyerekre milyen nyomkövetőt lenne érdemes aggatni mondjuk nagyobb rendezvényeken, hogy ne vesszen el? Xiaomi telefonra, lehetőleg valami olcsóbbat..
+ érdemes tenni rá karszalagot vagy a nyakába bilétát a telefonszámoddal. Így ha más előbb találja meg, akkor fel tud téged hívni, hogy itt a gyerek.
-
hallerlaller
addikt
Egy gyerekre milyen nyomkövetőt lenne érdemes aggatni mondjuk nagyobb rendezvényeken, hogy ne vesszen el? Xiaomi telefonra, lehetőleg valami olcsóbbat..
-
Usgyi
aktív tag
Én az árát sokallom kicsit, bár (tudomásom szerint) nem igazán van vetélytársa a piacon. A legtöbb ilyen cucc csak BT alapú. Ha olcsóbb lenne vennék
-
Crafter32
őstag
-
kakuk.tamas
addikt
Én úgy értelmeztem a kérdést, hogy a GPS nem magára a műholdas technológiára vonatkozik, hanem a nyomkövetési képességre.
De mindegy is mert ha kiesik a havidíjas megoldás és apple vagy samsung is akkor nem is tudok más alternatívát csak ezt.
Egy-két Honorban és Pixelekben is van UWB, de nem tudom azokat mivel lehet használni.Sok helyen elterjedt pl az épületen belüli navigáció. Plázákban/kórházakban.
Nah, arra tökéletes. -
spect80
őstag
Szerintem ez is csak a Bluetooth kapcsolatig működik (néhány 10m) és onnantól jelzi az utolsó pozíciót, ahol megszakadt. Alin a 700Ft-os kütyük között is van ilyen.
Én is keresnék hasonlót, ami tényleg GPS alapú, de még nem leltem ilyenre.Én úgy értelmeztem a kérdést, hogy a GPS nem magára a műholdas technológiára vonatkozik, hanem a nyomkövetési képességre.
De mindegy is mert ha kiesik a havidíjas megoldás és apple vagy samsung is akkor nem is tudok más alternatívát csak ezt.
Egy-két Honorban és Pixelekben is van UWB, de nem tudom azokat mivel lehet használni. -
-Maci-
addikt
Mármint én spect80 alis linkjére reagáltam.
Áhhh....
Jogos. Benéztem, bocs!
-
szabifotos
senior tag
-
-Maci-
addikt
Szerintem ez is csak a Bluetooth kapcsolatig működik (néhány 10m) és onnantól jelzi az utolsó pozíciót, ahol megszakadt. Alin a 700Ft-os kütyük között is van ilyen.
Én is keresnék hasonlót, ami tényleg GPS alapú, de még nem leltem ilyenre."Szerintem ez is csak a Bluetooth kapcsolatig működik
"néhány 10m) és onnantól jelzi az utolsó pozíciót, ahol
negszakadt."Nem!!
Olvasd vissza, amiket írtam... -
szabifotos
senior tag
Szerintem ez is csak a Bluetooth kapcsolatig működik (néhány 10m) és onnantól jelzi az utolsó pozíciót, ahol megszakadt. Alin a 700Ft-os kütyük között is van ilyen.
Én is keresnék hasonlót, ami tényleg GPS alapú, de még nem leltem ilyenre. -
7Heads Drago
veterán
Gps-es órát tegyél rá...

Abba szerintem nem kell sim. -
kakuk.tamas
addikt
SIM nélkül nem fog menni. Annak meg van díja…
-
Crafter32
őstag
Én autóhoz és robogóhoz keresnék vmi gps nyomkövetőt ami nem havidíjas és nem kell kötelezően samsung vagy iphone telefon. Neten nézegettem, youtubon néztem tesztet, de minden kütyü havidíjas és lehúzásnak érzem.
Van vkinek ötlete mi a legjobb megoldás? -
#64638144
törölt tag
Nem tudom, de én oda fogom tenni. Ezért is vettem.

Egyébként szerintem a tervezők is úgy gondolták, hogy viszi majd az ember repülőre is.
Mellesleg sokan a mobiljukat sem kapcsolják ki.Mai tapasztalat:
BP-n voltunk mély garázsban. El távolodtunk az autótól jó pár háztömbnyire.
Lestem a telefont. Mutatta is végig a helyes poziciót, ahogy valaki el haladt a kocsi mellett.
Én még mindig abban hiszek, hogy az egészet a UWB "csinálja". A BT-nak nem sok köze van hozzá. Szerintem a BT az annyi, hogy ha hatótávon belül van, tudja mutatni a kamera appban élőben, hogy merre menj.
Ergo:
Szuper a kütyü ott ahol minél többen vannak.
Viszont ha pl el szalad vele a kutya a négyszögletű kerek erdő közepén, akkor cseszheted.A kutya nem fog ám mindig egyedül az erdőben maradni. Keresi az emberek társaságát.
-
-Maci-
addikt
Ezt most egy reptéri bőröndbe be lehet rakni vagy se? Ha véletlenül elveszne....
Nem tudom, de én oda fogom tenni. Ezért is vettem.

Egyébként szerintem a tervezők is úgy gondolták, hogy viszi majd az ember repülőre is.
Mellesleg sokan a mobiljukat sem kapcsolják ki.Mai tapasztalat:
BP-n voltunk mély garázsban. El távolodtunk az autótól jó pár háztömbnyire.
Lestem a telefont. Mutatta is végig a helyes poziciót, ahogy valaki el haladt a kocsi mellett.
Én még mindig abban hiszek, hogy az egészet a UWB "csinálja". A BT-nak nem sok köze van hozzá. Szerintem a BT az annyi, hogy ha hatótávon belül van, tudja mutatni a kamera appban élőben, hogy merre menj.
Ergo:
Szuper a kütyü ott ahol minél többen vannak.
Viszont ha pl el szalad vele a kutya a négyszögletű kerek erdő közepén, akkor cseszheted. -
vilmose33
őstag
Köszönöm a tesztet
Épp ilyesmit nézegettem. -
7Heads Drago
veterán
Ezt most egy reptéri bőröndbe be lehet rakni vagy se? Ha véletlenül elveszne....
-
#64638144
törölt tag
A Samsung oldalán rendeltünk most egyet és automatikusan kettőt tett a kosárba az egy áráért. Múlthét pénteken rendeltünk, kedd délelőtt itt volt külföldről.
-
jano720
csendes tag
-
spect80
őstag
Az előző smarttegek-ben nem volt uwb csak bluetooth és azok is tudtak pozíciót adni ha egy Galaxy megjelent a közelükben.
Szóval ez nem az UWB sajátossága. Az csak annyi pluszt a igazabol, hogy nagyon pontos helymeghatarozast tud ha már közel vagyunk a teghez. Ez amúgy egy agyon titkosított hálózaton megy, ezért lehetséges hogy más készülékekhez bluetooth-al kapcsolódjon a pozíció miatt.De, a smarttag+ban van uwb
-
jano720
csendes tag
-
-Maci-
addikt
Az előző smarttegek-ben nem volt uwb csak bluetooth és azok is tudtak pozíciót adni ha egy Galaxy megjelent a közelükben.
Szóval ez nem az UWB sajátossága. Az csak annyi pluszt a igazabol, hogy nagyon pontos helymeghatarozast tud ha már közel vagyunk a teghez. Ez amúgy egy agyon titkosított hálózaton megy, ezért lehetséges hogy más készülékekhez bluetooth-al kapcsolódjon a pozíció miatt.De ma el vitte a párom az enyémet. Neki mindig be van kapcsolva a bt és van aktív netje. A tag az egyik zsebben, a mobil a másikban és nem jött jel.
Szóval akkor nem értem
-
jano720
csendes tag
Igen.
De szerintem nem lehet csak úgy csatlakozni xyz bt-jéhez, személyes okokból.
Viszont amiben van UWB, azzal annyit tud kommunikálni, hogy küldjön egy jelet azon keresztül. (Pl a cella információkhoz hozzá férhet.)
Gondolom én....
Egyébként, mikor a párom ma el vitte és volt egy jel, arra azt írta ki hogy "egy eszköz észlelte". Tehát nem Ő talált valamit, hanem őt találta meg valami.Az előző smarttegek-ben nem volt uwb csak bluetooth és azok is tudtak pozíciót adni ha egy Galaxy megjelent a közelükben.
Szóval ez nem az UWB sajátossága. Az csak annyi pluszt a igazabol, hogy nagyon pontos helymeghatarozast tud ha már közel vagyunk a teghez. Ez amúgy egy agyon titkosított hálózaton megy, ezért lehetséges hogy más készülékekhez bluetooth-al kapcsolódjon a pozíció miatt. -
-Maci-
addikt
Igen.
De szerintem nem lehet csak úgy csatlakozni xyz bt-jéhez, személyes okokból.
Viszont amiben van UWB, azzal annyit tud kommunikálni, hogy küldjön egy jelet azon keresztül. (Pl a cella információkhoz hozzá férhet.)
Gondolom én....
Egyébként, mikor a párom ma el vitte és volt egy jel, arra azt írta ki hogy "egy eszköz észlelte". Tehát nem Ő talált valamit, hanem őt találta meg valami. -
jano720
csendes tag
Az UWB-nek kisebb a hatótávolsága mint a Bluetooth-nak egyébként.
-
-Maci-
addikt
Persze, hogy kezeli a BT-t. A hozzá társított telefonnal. Hatókörön belül. Mással nem.
Ha BT távolságon belül veszik el valami, amin a tag van, 1 pillanat alatt mutatja a pozit.
BT távolságon kívül marad az UWB és az azt támogató készülékek. -
spect80
őstag
-
-Maci-
addikt
Hát pedig...
Én elküldtem ma az enyémet az Asszonnyal munkába. Az Ő telefonja nem tudja az UWB-t és előtte sem csatlakoztattam a telójához se BT se máshogy. illetve nem vagyok bejelentkezve a Samsung fiókkal a telójához, sem Ő az enyémhez.
Az idő alatt amég be ért amunkahelyére, nem láttam a tag pozicióját. Miután be ért az irodába, kis idő múlva meg lett a tag....
Én ebből arra következtetek, hogy bent az irodában van valakinek UWB képes telefonja, az észlelte a tag-et.
Illetve még egy gondolat.
Tegnap be ment az Asszony aközeli kis város szélére. Ott, egy vasúti tjárótól jött egy jel. Gondolom ahogy elhaladt mellette valaki egy kompatibilis eszközzel. -
-Maci-
addikt
A
z UWB az van a telomba azt a részét értem. Egy nagyon magas frekvenciájú jel a pontos helymeghatarozashoz, de ennek kicsi a hatotavja. Úgy gondolnam sima bluetoot kapcsolattal is tud egy jelet küldeni más galaxy telora hogy HÉJ ITT VAGYOK! És a teló GPS jelekből és Samsung account-okon keresztül megtudom hogy merre van a Tag. De ha ez nem így van akkor ez egy nagyon gáz kis készülék 
Hát pedig...
Én elküldtem ma az enyémet az Asszonnyal munkába. Az Ő telefonja nem tudja az UWB-t és előtte sem csatlakoztattam a telójához se BT se máshogy. illetve nem vagyok bejelentkezve a Samsung fiókkal a telójához, sem Ő az enyémhez.
Az idő alatt amég be ért amunkahelyére, nem láttam a tag pozicióját. Miután be ért az irodába, kis idő múlva meg lett a tag....
Én ebből arra következtetek, hogy bent az irodában van valakinek UWB képes telefonja, az észlelte a tag-et.
-
jano720
csendes tag
-
spect80
őstag
-
jano720
csendes tag
Rájöttem. Nincs semmi baja, működik.
A kis eszköz egy ú.n. UWB technológiát támogat.
Lényegében csak olyan eszköztől tud jelet venni, amelyik támogatja ezt a szabványt.
Még alakulóban van a dolog, egyelőre pár felső kategóriás mobil tudja ezt.
Minél nagyobb tömegben mozog a Tag, annál nagyobb az esélye, hogy találjon egy ilyen eszközt. (pl. repülőtér,pláza stb.)
Ez a lényeg tömören.
Részletesebben én sem tudom leírni, olvass utána ha érdekel a dolog.Hozzá teszem:
Én így értettem az olvasottakból és a kis Tag eddigi viselkedéséből. A tévedés jogát fenntartom!!!
A
z UWB az van a telomba azt a részét értem. Egy nagyon magas frekvenciájú jel a pontos helymeghatarozashoz, de ennek kicsi a hatotavja. Úgy gondolnam sima bluetoot kapcsolattal is tud egy jelet küldeni más galaxy telora hogy HÉJ ITT VAGYOK! És a teló GPS jelekből és Samsung account-okon keresztül megtudom hogy merre van a Tag. De ha ez nem így van akkor ez egy nagyon gáz kis készülék 
-
BiP
nagyúr
Az a gondom vele, hogy egy 3.5- meg egy 4.5kilós macskára ez még mindig nagy.
Kulcscsomóra, kutyára tökéletes. -
-Maci-
addikt
Rájöttem. Nincs semmi baja, működik.
A kis eszköz egy ú.n. UWB technológiát támogat.
Lényegében csak olyan eszköztől tud jelet venni, amelyik támogatja ezt a szabványt.
Még alakulóban van a dolog, egyelőre pár felső kategóriás mobil tudja ezt.
Minél nagyobb tömegben mozog a Tag, annál nagyobb az esélye, hogy találjon egy ilyen eszközt. (pl. repülőtér,pláza stb.)
Ez a lényeg tömören.
Részletesebben én sem tudom leírni, olvass utána ha érdekel a dolog.Hozzá teszem:
Én így értettem az olvasottakból és a kis Tag eddigi viselkedéséből. A tévedés jogát fenntartom!!!
-
spect80
őstag
az enyém is most jött meg, de kipróbálom délután. Annyi érdekességet tapasztaltam, hogy erre külön kért helyadatok kezelése engedélyt, holott a smsrtthingsnak már megvan a joga erre egy másik, smarttag+ra.
-
jano720
csendes tag
Feleségemnek Samu teloja van és mégsem látom hogy frissülne a pozíció mikor otthon hagyom vele a smarttag2-t
-
jano720
csendes tag
Enis ugyanezzel küzdök. Ha van valami ötleted érdekelne engem is. Azt hittem hogy rossz az enyém de mivel megjött a plussz 1 db, azzal is kipróbáltam és az sem jelez nekem pozíciót nemtudom mi lehet a baj.
-
spect80
őstag
Úgy tudom hogy UWB mellett ez már a bluetootht is tudja, de szerintem csak Samsung teló veszi a jelet.
Ha olyan helyen mozog ahol nincsenek a közelében samu telefonnal, akkor nem fog látszódni. -
tabletta
tag
Nekem meg ma írtak, hogy jogosult vagyok a másodikra.
A kiszállítás várhatóan 28 munkanapon belül teljesül.
-
jano720
csendes tag
-
Addel
senior tag
Szerintem már nem megy mert 2 darab 33 vagy mennyi.
Hát igen, az volt odaírvan, hogy november 30 vagy a készlet erejéig.
Kiváncsi lennék mennyi volt a "készlet" ?
-
jano720
csendes tag
-
-Maci-
addikt
Sziasztok,
Tegnap vettem egy ilyen SmarTag2-t.
Beállítgattam, szuper minden.
Ma próbából elvitte a párom 10km-re és nem látom. Az utolsó helynek itthon mutatja 27 perccel ez előtt.
Most akkor ez csak BT távolságon belül tudja csak át adni a poziciót?
-
kcsa
veterán
-
mr.tamasbiro
őstag
Szerintem már nem megy mert 2 darab 33 vagy mennyi.
-
jano720
csendes tag
-
kcsa
veterán
Sziasztok! Nekem is van smarttag2 nyomkovetom. Ha otthon hagyom én meg elmegyek melózni akkor az asszony Samsung A71 teloja révén nem frissíti a poziciojat. Miért lehet ez?
Samsungosokkal is beszéltem már de azt mondták hogy toroljem a teget, majd újra parositsam és majd az megoldja. De sajna nem. Mi lehet a probléma?Úgy érzem pont erre vonatkozott az első kérdésem: be van jelentekezve a Samsung accountba a telefonján?
-
jano720
csendes tag
Sziasztok! Nekem is van smarttag2 nyomkovetom. Ha otthon hagyom én meg elmegyek melózni akkor az asszony Samsung A71 teloja révén nem frissíti a poziciojat. Miért lehet ez?
Samsungosokkal is beszéltem már de azt mondták hogy toroljem a teget, majd újra parositsam és majd az megoldja. De sajna nem. Mi lehet a probléma? -
kakuk.tamas
addikt
Kérdés: ez is olyan fos, mint az AirTag, hogy hogyha hosszabb ideig nem csatlakozik a tulaj telefonjára és megmoccan, elkezd csipogni, ezzel felfedve magát?
Mert az AirTagben ez a legrosszabb dolog… -
SL-27
tag
Nálam ezt írja: "A Promóció időtartama: 2023. október 6. - 2023. november 30-ig, vagy a készlet erejéig." - igaz a feketéből kifogytak.
-
Mayan
csendes tag
Kösz! Sajnos úgy néz ki lecsúsztam róla:
A Promócióban Résztvevő Termékek megvásárlásának időszaka: a jelen Promóció keretén belül 2023. október 6. napján 10 óra 00 perctől, 2023. október 31. napján 9 óra 00 percig tudja megvásárolni a Promócióban Résztvevő Üzletek valamelyikében
-
vilmose33
őstag
Köszönöm a tesztet
-
Addel
senior tag
-
Mayan
csendes tag
"Egy darab a Samsung kütyüből 17 ezer forintba kerül, ami elég borsos a nyomkövető műfajban, a bevezető akció keretében viszont két lokátor jár ennyiért"
Hol adnak kettőt ennyiért? Samsungnál nem, és google sem talál.
-
Mr.Csizmás
titán
-
vacs
veterán
Tehát akkor van ios + androiddal is működő uwb-s kütyü?
-
clon
senior tag
-
rjg
őstag
-
Helga0203
tag
"van viszont olyan olcsóbb lokátor a piacon, amelyik mindkettővel (ios + android) működik"
Melyik ez a kütyü?
-
jacis
nagyúr
Az nem derült ki számomra (és máshol sem szúrta ki a szemem idáig), hogy csak Samsung accountba bejelentkezett és/vagy aktív Smartthings app használók - illetve az ő eszközeik - adják le a jelzést a hálózatnak, hogy ilyen eszköz van a közelükben? Ha igen, az sajnos eléggé megvágja a potenciális "megtalálók" számát

Nem.
Minden Samsung teló felismeri és továbbítja az infót hogy hol van.
Nekem egy smarttag+ van és nagyon elégedett vagyok vele. Viszont az üzemidő növekedés miatt lehet hogy veszek egy ilyen kettes változatot. -
kcsa
veterán
Az nem derült ki számomra (és máshol sem szúrta ki a szemem idáig), hogy csak Samsung accountba bejelentkezett és/vagy aktív Smartthings app használók - illetve az ő eszközeik - adják le a jelzést a hálózatnak, hogy ilyen eszköz van a közelükben? Ha igen, az sajnos eléggé megvágja a potenciális "megtalálók" számát

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Microsoft Rewards
- Könyvajánló
- Suzuki topik
- Projektor topic
- Facebook és Messenger
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- ÚJ! Microsoft Surface Laptop 5 13,5" Fekete i7-1265U 16GB 1TB magyarbill 1 év garancia
- Új Dell 14 Precision 3490 Ultra7 165H 16mag 32GB 512GB SSD Nvidia RTX 500 ADA 4GB Win11 Pro Garancia
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Sony Ps5 konzol slim
- REFURBISHED és ÚJ - DELL Thunderbolt Dock WD22TB4 (210-BDTD)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



Mivel nem magyar a cég - és a honlap is kb olyan, hogy gépi fordítással készülhetett, mert sok helyen magyartalan - és mert innen még első alkalommal vásároltam, utánvéttel rendeltem. Azért nem hármat, mert ha véletlenül régiózás miatt szívnék, akkor annyival kevesebb a kár, azért nem egyet, mert egy egyszerűen nem elég. A kettő a szükséges minimum. Az utánvét sem garancia igazából, hiszen ameddig nincs kibontva a csomag, addig schrödingeri állapot tipikus esete forog fenn!

Xiaomi-nál
G30-nál.







