- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- Magisk
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy A36 5G - a középső testvér
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
Új hozzászólás Aktív témák
-
-Skylake-
addikt
válasz
tonyrulez #47 üzenetére
A levezetésed helytálló, az 51% szabály is létezik. Az, hogy most bizonyos coin hasrate-je (gondolom itt a Bitcoinról van szó) mekkora , azt leginkább az befolyásolja, hogy hány gép van a hálózatban. Az nyilvánvaló, hogy egy idő után (ami talán már el is jött) akkora lesz a hálózat, hogy gyakorlatilag esélytelen az 51%-át birtokolni, de a hash nehezedése az nem bug, hanem feature. Szóval lehetséges, hogy ez már "túl van biztosítva" , de maga a modell determinálja, hogy minél többen használják a hálózatot annál nagyobb lesz az erőforrás igénye.
Egyébként valamit szeretnék még megemlíteni , ami kicsit más nézőpontba fogja helyezni szerintem ennek az egész rendszernek az értékelését : a Bitcoin mint olyan , ennek az egész technológiának az első nyílt bétatesztje. Gondoljunk csak arra, hogy a Mobira Cityman 900-től is eljutottunk az iPhone 12 Pro max-ig. Itt ugyan ez van , a Bitcoin mögött álló megoldás egy rendkívül elegáns megoldás bizonyos problémákra, de tulajdonképp az első ilyen. Ki fog ez forrni és ahogy egyre jobban reszelgetik majd ezt a technológiát , egyre több "problémát" meg lehet majd oldani.
A blockchain mint olyan előnyei a jelenleg használt megoldásokkal szemben elvitathatatlanok és nagyságrendekkel elegánsabb az egész rendszer megvalósítása. Majd elmúlik a Bitcoin is egyszer , lehet 5 év , lehet 34 , lényegtelen mert a hangsúly a mögötte lévő technológia implementálása a társadalom sok különböző területére. A blockchain nem csak arra jó ám, hogy cryptot építsen rá valaki.
"a blockchain már régóta bőven biztonságos, és az emberek nem azért csinálják hogy növeljék a biztonságát, hanem kapjanak érte pénzt."
Még egyszer : a bányászó gépek kvázi auditálják a rendszert , aminek egy rewardja a kieső coin. Nem a biztonságról van szó, a rendszer biztonságossága csak egy következménye a felépítésének.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone topik
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- OLED monitor topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Bitcoin topic
- Kerékpárosok, bringások ide!
- The First Berserker: Khazan
- További aktív témák...
- AKCIÓ! GAMER PC: Új RYZEN 5 4500-5600X +RTX 3060/3070/3080 +Új 16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ
- UHH! HP EliteBook 840 G8 Fémházas Laptop 14" -45% i5-1145G7 4Mag 32/512 FHD IPS Intel Iris Xe Magyar
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G - 8/256 - Media Markt garancia
- Xiaomi Redmi 9at - 2/32 - szürke
- Xiaomi Mi8 - 6/128 - fekete
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 1xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G RJ, HBA330, áfás
- AKCIÓ! Apple Macbook Air 13" 2020 M1 8GB 256GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S22 Ultra 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Készpénzes számítógép PC félkonfig alkatrész hardver felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged