-
Mobilarena
Xiaomi Redmi 4A/Pro
Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!
Új hozzászólás Aktív témák
-
HoTaZo
addikt
válasz
csurgoi #6145 üzenetére
Gyermekem készüléke még odáig se jutott. PH.-n arra jutottunk, hogy aksi gond lehet, rendeltünk, de berakni már egy szervizeshez vittük. Aksi csere után se indult, viszont a gombokat varázsolgatva életre kelt.
Több helyen is felmerült már, hogy a Xiaomi gyengesége a gombok.
Én ránézetnék a gombokat, nem ragadja be az egyik. -
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Gyerkőc 4A PRO-jának a belső tárhelye megtelt, átrakattam vele az összes általa készített, letöltött képet, videót, zenét a memóriakártyára. A huszonhét általa telepített alkalmazásból a legnagyobb 1,29GB (ebből 157MB alkalmazás, 1,14GB adatok, 760KB SD kártya), a többi, ami gyárilag volt.
Most azt írja (a "telefonról" szekcióban), hogy 8,42GB szabad a 32GB-ból.
A fájlkezelőben viszont azt mutatja, hogy
Tárhely 17,27GB/25,69GB (67%);
SD-kártya 8,06GB/31,27GB (25%)Hogyan tudom megnézni, hogy mi is foglal ennyi helyet a belső tárhelyen, s hogy ami ezután készül, töltődik le kép, vidéo zene, az mindig a kártyán landoljon?
Úgy gondoltam, hogy mindent helyesen állítottam be, hogy így legyen, de ha 30%-nál is több helyet tudott felszabadítani az átrakásokkal, akkor valami felett átsiklottam. -
HoTaZo
addikt
válasz
cstibi73 #4946 üzenetére
Pontosan nem tudom, de tapasztaltam a saját telefonomon (G8; nálunk gyerkőc kapott a ti készüléketekből) és még aztali számítógépen is, hogy egy reset vagy újraindítás nem oldott meg adott galibát, viszont a ki és bekapcsolás igen.
Én, mielőtt nagyobb művelethez fognék, mostmár a ki- bekapcsolást próbálom. Sőt, van amihez (fórumi javaslat alapján) a repülő mód be, majd kikapcsolása is megoldást hoz. -
HoTaZo
addikt
-
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Tud a készülék OTG-t?
Tudtok egeret, billentyűzetet OTG-s adapterrel csatlakoztatni a telefonhoz? -
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
BÚÉK!Gyerkőc tolójához rendeltem egy filléres selfie botot, de nem működik vele, annak ellenére, hogy a fényképező alkalmazásban beállítottam, hogy a hangerő gomb művelete "zár" legyen. Bot nélkül működik is a funkció, rádugva nem. A bot működik az én G8-asommal.
Másik kamera alkalmazással működne? Ha igen, ajánlanátok egy beváltat? -
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Nem igazán találtam rá leírást, így hozzátok fordulok: a készülék (4A-Pro) MHL kompatibilis? -
HoTaZo
addikt
válasz
trebrona #3435 üzenetére
Itt a TWRP-vel kezdődik a gond. Semmilyen mókolást (tudom a TWRP még nem az, de akkor is) nem akarok egyelőre. Hadd használja gyerkőc, amíg lehet, gyári állapotában.
Őszintén szólva inkább az én G8-amra tenném fel hamarabb (EMUI 4.0.3), annak még botrányosabb a mikrofonja.
-
HoTaZo
addikt
válasz
DrojDtroll #3395 üzenetére
3 hét.
-
HoTaZo
addikt
válasz
DrojDtroll #3393 üzenetére
Lehet, hogy van vékonyabb is, de gyermekemnek ez tetszett. Nem találja túl vastagnak, viszont biztonságosabb a tartása (szerintem is).
Az én telefonom, ilyen tokban esett már pofára, meg se kottyant neki.
Természetesen, nem papír vékony, így veszít a kecsességéből, de nem lesz bumszli tőle. -
HoTaZo
addikt
válasz
DrojDtroll #3391 üzenetére
Szia!
Nem ebayről, hanem TinyDealről ezt. Ablakos kellett, tökéletes.
-
HoTaZo
addikt
Na, egy ilyen usb dokit várok, azzal okosabb leszek. Még nem olvastam róla, hogy ilyen változás lehetne a sorrendnél. De természetesen elfogadom a magyarázatodat.
st6969 & galuska95: Amikor mágneses csatlakozóról írtam, akkor ilyen csatlakozóra gondoltam, amibe a saját gyári töltő+kábelt csatlakoztatom. Mivel gyerkőc képes 5-6 óra alatt lenullázni a töltöttséget s ezáltal gyakran kerül töltőre, kímélni akarom (kellemetlen tapasztalatok miatt) a mikro usb csatlakozóját, így állandó alkatrészként tekintek erre a csatlakozóra. Engem nem zavar a 3 óra töltés idő, csak attól féltem, hogy valamilyen funkciót bennfelejtek és feleslegesen szívja valami,miközben csak tölteném.
Valamennyi eltérés van a mágneses és a nélküli töltésnél, mert valami 25%-nál mutatott mágneses nélkül 1 óra 45 perc időt, csak kimaradt a közvetlen ezutáni mágneses töltés, egyéb ok miatt. -
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Tegnap volt alkalmam trialboj (#3294) kérdése alapján megnézni, hogy a saját töltővel, saját kábellel, mennyi töltési időt jelez elő.
Balga mód a grafikonon vártam, hogy amint eltelik a javallott 5-10 perc, akkor már a várható töltési időt fogja kiírni. Aztán mégse..., így már bő 10-15 perc töltés után, kaptam meg 18%-ról a 2 óra 33 perces, telefon által számított időt. Ha ehhez hozzáteszem a 10-15 percet, akkor sajnos még mindig közelebb vagyok az általam mért 3 órához, mint namegin vagy trialboj kolléga 2 órát megközelítő idejéhez.
Valakinek, valamilyen ötlete, hogy állítsunk be, le, át....?
-
HoTaZo
addikt
válasz
trialboj #3294 üzenetére
Nem, azt még nem figyeltem, most csurig van,így nem tudom megnézni, de észben tartom.
Kéteres töltő: re-d-evil kolléga jól mondja, igen ez egy mezei, már nem is tudom mivel jött töltő. 2 db van a házban, az én G8-amat igényeimnek kielégítően (még soha nem néztem a töltési időt) töltik. Az egyik használhatatlan a 4A Pro-hoz.
De mint írtam, utána a saját töltőjével töltöttem, azzal volt ~3 óra (a kéteressel 5 és fél óra).Csak a G8-hoz (bocs, de csak ez a két teló van a házban) tudom viszonyítani, annál, van egy optimalizálás és az lekapcsolja a nem kívánt (nem rendszer) alkalmazásokat, hasonlót keresek a 4A Proban is.
Nagyon jó telefonnak tartom, a 2GB RAM ellenére, mert ennyi idő és ilyen használat mellett gyerek csak dicséri és én se látok negatívumot. Ez a töltés dolog is csak az itteni hozzászólások miatt tetet fel velem kérdéseket.
-
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Gyerkőc csinált egy videó maratont, egy kevéske játékkal, de így folyamatos SOT (): 5 óra. Így 100%-ról le is gyalulta az aksit 8%-ra.
Töltés balga mód egy 2 eres töltővel (mágneses csatival) 5 és fél óra ( a mágnesest kivettem félúton, mert gyengének találtam az óránkénti ~20% töltést, de semmivel sem lett jobb nélküle) alatt lett 100%.
Ezután megint nekifutott egy kis használatnak, majd a töltés 10%-ról indulva 3 óra alatt ment fel 100%-ra.
Természetesen, VOLTE kikapcsolva, mindkét alkalommal repülő módban, telepített alkalmazások menüpontban a futó alkalmazások fülnél, az általam ismert nem rendszer alkalmazásokat leállítva, zárt kijelzővel ment a töltés. Óránként ellenőrizve a töltöttséget.
Mégse sikerült namegin kolléga 2 óra 11 perces idejét megközelíteni.Nincs valami egygombos, nem létszükséges alkalmazás leállító lehetőség rajta?
Esti töltéskor vettem észre, hogy amikor felélesztettem a kijelzőt az ellenőrzéshez, akkor egy kis piros fény is pislogva, halványan megjelenik. Ez mi? Mire szolgál, ki lehet kapcsoltatni valahogy?
Milyen beállításra érdemes még ránéznem, hogy biztos legyek benne, hogy semmi nem szívja feleslegesen az áramot töltés alatt?
-
HoTaZo
addikt
válasz
namegin #3176 üzenetére
Persze, hogy nem meleg. Hiszen épphogy csepegteti a töltésszabályzó az áramot. Ezért mondom, hogy téves az Ampere értéke. Az én G8-om normál, váltakozó értéket dob.
"Úgy tűnik, hogy a MIUI blokkolja a valós akkufesz infót az app/gyorstöltő elől. Szerinted?" Erre gondolok, igen.
Lehet, hogy a Setting Database Editor alkalmazással ki lehet blokkolni (a G8-nál tudtunk root nélkül EMUI adatblokkolást megszüntetni vele), de nem vagyok jártas se az android se a MIUI ilyen rejtelmeiben. Ehhez MIUI szaki kell, meg jobb angolos, mint én. -
HoTaZo
addikt
válasz
namegin #3171 üzenetére
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nem valós az a 1000 mA.
Amikor töltjük a gyerkőcét egy mezei kéteres töltővel + mágneses csatlakozóval, akkor is 1000mA-t ír ki.
A legfurább, hogy 99-100%-nál is 1000 mA-t mutat.
Szerintem van valamilyen blokkolás ennél a készüléknél, ami kiadná az összes információt ezeknek az alkalmazásoknak, ezért nem tud az AccuBattery sem "kalibrálni".
Amúgy az Amper is csak az aksiba jutó (nem pedig a töltőtől kapott) zaftot jelzi.
Nemrég kaptam ebből okítást. -
HoTaZo
addikt
Nekem gyerkőc használja, folyamatosan gyűri, kevés fb., inkább tumblr, viszont sok yt, játékok, zene. Időnként felteszi töltőre, főként amikor kirángatom a virtuális világból.
Ma pont kérdeztem tőle, hogy mi az amivel nincs megelégedve a készülék kapcsán. Minden ideális számára, még nem fagyott le (ami szvsz. elég nagy szó nála, látva a használati szokásait), össz-visz a kijelző érzékenységét említette, hogy amikor a zongorás játékot játsza, akkor hamarabb érzékel, mint ahogy ő szeretné!
Szerintem, ebben az árkategóriában nagyon is jó készülék.
A ROM variálhatósága is figyelemre méltó, ahogy tőletek olvasom. -
HoTaZo
addikt
Erre valaki?
-
HoTaZo
addikt
Még egy nekifutás.
Tehát van ez az FDN lista (fix hívás lista), sikerült hozzáadnom egy számot. Viszont a névjegyzékben nem találom az FDN listán lévők nevét, számát se azt, hogyan tudnám beimportálni a sim kártyáról. De minek is kéne beimportálni? Max annyit szeretnék, hogy a sim névjegyeit feltoljam a gyerek google fiókjára.
Tehát, hogyan kérhetem ki a névjegyekből az FDN listát? Vagy kell egy párhuzamos névjegy listát létrehoznom a telefonon, melyben ha egyezik a név és a szám, akkor engedi a hívást? Vagy hogy működik ez? -
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Azt meg tudnátok mondani nekem, hogy miként tudom feloldani (majd szerkesztés után visszazárni) a még egy butatelefonon a sim kártyára tett fix lista blokkolását? Szeretnék gyerkőcnek pár számot hozzáadni, de nem találom, hogy hol tudom feloldani. -
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Tegnap gyerkőccel egésznapos kirándulást tartottunk= telefonja folyamatosan böngészik vagy játszik vagy zenél és hazaérve még 42%-on volt az aksija.(Az én G8-om 25%, de én gps-eztem is max fényerőn is). Aztán itthon még nyomkodta így indult 23%-ról indult a töltés. Magam lőttem ki minden futó alkalmazast az alkalmazás váltóból. De reggelre csak 52%-on volt. Persze ő ilyenkor nem nézi meg, hogy mi fut aktuálisan, így én később már nem találtam, hogy mi szívhatja ennyire, hogy hosszú óra alatt se töltött fel.
Az EMUI-ban elég jól tájékozódom, de a MIUI-ban ezek szerint kevésbé.
Hol nézhetnék utána, hogy miért nem volt képes feltölteni hosszú órák alatt? -
HoTaZo
addikt
válasz
Graphics #2822 üzenetére
Valamihez volt, a bekötött két eres, mezei töltő. Csak más készüléknél nem mutat ilyen jelenséget. Valószínűleg érzékenyebb a Redmi, mint a többi készülék.
Idézőjelbe kellett volna tennem azt a kalibrálást, mert nem akar állítani semmit ő a töltés szabályzón, csak begyűjt adatokat és arra támaszkodva figyeli a további töltési merülési ciklusokat. Én legalább is, csak megfigyelésre használom az alkalmazást. Ez a kalibráljuk meg vírusírtsuk meg mit tudom én mit csináljunk az aksinkkal dolgokon már túl vagyok. Szerintem az alkalmazásban is csak félrefogalmazták.
De ezt az akku kímélő módot meglesem, mert nem kizárt, hogy próbálkozott gyerkőc. -
HoTaZo
addikt
válasz
MaxxDamage #2817 üzenetére
32GB megvan, köszi!
Többi kérdésemre valaki?
-
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a telefon, egy más telefonokat simán, gond nélkül töltő töltővel, olyat produkál, mintha ki-be dugdosnám a csatlakozót? Csak villog, lüktet. Más töltővel (a gyárin kívülivel se) nem csinál ilyet. Egyértelmüen többet erre nem fogom feltenni, de érdekelne az oka.Másik telefonon hasznos információkkal látott el az AccuBattery alkalmazás, gondoltam, a kis Redmi 4A-n is bevetem, de a kalibrálás folyamatán hibaüzenetet dobot.
Tudtok erre megoldást, vagy olyan alkalmazást, ami működik és hasonlóinformációkat tud adni?
Még egy kérdés! Itt is és máshol is Xiaomi Redmi 4A-ról beszélünk, de a készüléket Xiaomi Redmi 4A Pro-ként rendeltm az eustock-tól. Végülis ez Pro vagy nem Pro? Van különbség?
trialboj
Kíváncsian várom az erdményt. -
HoTaZo
addikt
válasz
trialboj #2654 üzenetére
Akkor még várok azzal a frissítéssel. Rászabadítom az AccuBattery alkalmazást és pár napig figyeltetem vele.
Köszi az infót. -
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Jól értettem, hogy a 8.2.6.0-val voltak aksi merülési gondjaitok, melyek a 8.2.9.0-val megszűnni látszanak?
Mert egy kicsit sűrűnek találom a töltőre tevést a gyerkőcömnél, mintha hamar merülne a telefonja (még 8.2.6.0 van rajta). Vagy borzasztóan terheli, ahogy használja, de az én készülékemet nem kell ennyit tölteni pedig az csak 3000mAh-ás.
-
HoTaZo
addikt
Meg is jött?
Én elképedve látom a fényképező (legalábbis a kijelzőn látható) minőségét a G8-hoz képest.
Könnyű, kecses elegáns darab. Akik nem szeretik a nagy "tepsiket" azoknak ez pont még megfelel, szerintem.y300fire Köszi!
Jó árasított flip tokot nem talált valaki?
Lehet, hogy csak figyelmetlen voltam (már amennyit gyerkőc hagyott felfedeznem a telefonjából), de nem láttam okostok funkciót. Jól láttam, hogy nem láttam?
-
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Na, megérkezett gyermek új játszótársa, kezdetben mondtam magamnak, hogy szokhatom meg a MIUI-t, aztán rájöttem, hogy neki kell megszoknia, nem nekem.
De a sim és az sd kártya behelyezésénél kicsit meglepődtem.Ebbe, hogyan tegyem be a 2. (nano) sim kártyát? Vagy ez is olyan megoldás, hogy vagy 2 sim vagy 1 sim és sd kártya?
Továbbá, hogy is van nála a két sim leosztása? 1. sim (mikro) adat és hang 2. sim (nano) csak hang? Milyen kártyát kérjek a DuoNet sim-nek és melyik fakba való? Az elsődleges kártya az dominó és csak hang hívásra van. -
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Ma érkezik gyereknek a készülék. Mit javasoltok, ha rögtön frissíteni akarja magát, engedjem vagy hadd fusson egy kicsit még a gyári fw-rel?
Na, meg a másik kérdés: lesz-e rá Nougat?
Nehéz kérdések, melyekkel egy tini apjaként szembe kell néznem. -
HoTaZo
addikt
Sziasztok!
Nem ismerem még a készüléket (hétvégén rendeltem eustock-tól), de az én Huawei G8-amból kiindulva, amelyiknél páran csak most fedeztük fel az eRecovery funkciót, ami a sima recovery funkciókon túl a legutolsó rom letöltési lehetőséggel bővül. S ez lehet, hogy nem csak az EMUI, hanem a Xiaomi MIUI-ja is csinálja. Az elérése pedig a kikapcsolt és töltőn lévő készüléken nyomjuk egyszerre a hangerő fel és a bekapcs gombot egyszerre.
Probalta már valaki?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
- Bomba ár! HP 255 G7 - AMD A4 I 4GB I 128SSD I HDMI I 15,6" FHD I Radeon I HDMI I W11 I Cam I Gari!
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA CM 750W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A620M R5 7500F 32GB DDR5 512GB SSD RX 6700 XT 12GB Rampage SHIVA Chieftec 700W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest