Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    válasz haxiboy #253 üzenetére

    Ezt én tudom, a "segget meresztő" szöveget nem én írtam, csupán reagáltam rá.

    A programozás -ha jól csinálják- kemény szellemi munka, akinek az üres fröcsögésen kívül bármi köze van az IT-hoz tisztában van ezzel.

  • joysefke

    veterán

    válasz Lord Myn #246 üzenetére

    Hát, azért a 1809-es első változata pár felhasználónál eltűntette a dokumentumokat,

    Persze, tudom. És ebben én is érintve voltam (erre írtam, hogy a kettő közül az egyik update során keletkezett macera amivel dolgom volt) mert nálam is be volt kapcsolva a mappaátirányítás (csak azokat érinthette ahol be volt ez kapcsolva). Szerencsére nálam nem törlődtek dokumentumok.

    A probléma nyilván valós volt, és ha valakit érintett és nem volt backup az nagy szívás.

    Ezzel együtt a felhasználók néhány ezreléke futhatott ténylegesen bele ebbe a hibába, ezzel szemben az IT média napokig ettől volt hangos.

    Az egyszeri user könnyen azt gondolhatta, hogy nagy tömegek voltak érintve meg hogy máshol ez jobban működik. Alapvetően semelyik sem igaz. Persze, megértem írni kell valamiről.

    Hibák mindenhol vannak, max nem kerítenek neki nagy feneket, mert sokkal kisebb a platform és az egyszeri user esetleg az érintett rendszerről még csak nem is hallott...

  • joysefke

    veterán

    válasz kovy79 #244 üzenetére

    Nővéreméknek kb. 3 éve cserélték (nem, nem volt semmilyen feltétel, mivel életveszélyesnek minősített probléma).

    Igen, tehát életveszélyesnek volt minősítve. Egy hibás/foltozatlan desktop oprendszer hol lehet életveszélyes?

    Az "amennyire emlékszem" meg a "gondolom" most megállja a helyét?

    Igen, megállja. Mivel a hozzászólók 95%-val ellentétben én ha valamiben nem vagyok biztos és csupán valószínűsítek valamit (autók visszahívásával kapcsolatos dolgok) akkor a mondandómat egy "szerintem" vagy "úgy gondolom"-mal vezetem be.

    Ha a nagy fikatengert indító hozzászólók úgy kezdték volna, hogy: "Én igazából nem értek a windowshoz és más oprendszerkhez sem, ezért összehasonlítási alapom sincsen, de nem szeretem a wint, mert nem tudom beállítani amit kéne illetve nem úgy működik ahogy szerintem kellene ... "

    akkor semmi gond nem lenne.

    A probléma ott kezdődik, hogy valakik képtelenek elfogadni olyan érvet, mint "nem tetszik", "több gondom volt vele, mint a korábbival".

    Ezt én el tudom fogadni, de nem kell meglepődni, hogy ha valaki felteszi a kérdést, hogy mi az a több probléma mint a korábbival. Lehet, hogy ezeknek egy része nem valós probléma, más része persze simán lehet az.

    A #70 példádból kiindulva akkor a te logikáddal mindenkinek 10 évente kötelezően le kellene cserélnie az autóját?

    Nem, nem kell. De ugyanúgy senki nem kényszerít rá, hogy cseréld le az XP-s/ Win7-es gépedet. Magaddal teszel jót, ha ezeket időben lecseréled.

    Csak azért, mert a cég dolgozói nem tettek meg mindent a biztonságért egy pár éves termék esetében?

    A Win7 még mindig 10 éves, az XP-t pedig 13 éven keresztül szupportálták. A fenti mondatod pedig rávilágít arra, hogy fogalmad sincsen arról, hogy számológépnél-aknakeresőnél bonyolultabb alkalmazásokban nem lehet megoldani a tökéletes hibamentességet. Mindig lesznek hibák, akik pedig elhivatottan keresik ezeket a hibákat mindig fognak találni, és hiába van/lenne minden hiba záros időn belül foltozva, a progrogram továbbra is fog tartalmazni maradék hibákat. Ez nem Windows-specifikus.

    Ez az igazi fogyasztói társadalom csecsén felnőtt hozzáállás...
    Mint említettem az amerikai NHTSA a világ legnagyobb autógyárainak a tökét szorongatja és dollár milliárdos büntetéseket szab ki, ha csak egy csavar nem biztonságos egy 20 éves autóban (Dél-Koreában is volt nemrégi példa /BMW, bár itt nem 20éveseknél/).

    Ennek ellenére nem sok 20-éves autómodell visszahívásról hallok, amit pedig visszahívnak az valamiért életveszélyes volt -mint ahogy legfelül írtad-.

    Az MS esetében ráadásul irodában, segget meresztő programozókról van szó, akiknek az irodából sem kellene kimenniük.

    A programozás kemény szellemi munka, meg kéne becsülni őket. :U

    Mindezek mellet látszik, milyen munkát végeznek, elég csak az elmúlt 3-4év win8-10 frissítéseit, illetve az azok utáni problémák számát megnézni...

    Aligha tudod megítélni, hogy milyen munkát végeznek, én sem tudom. Nyilván lehet egy képed, hogy mennyire vagy azzal elégedett amit neked nyújtanak, az elégedetlenségedet hangoztathatod is, válthatsz is más rendszerre, de kívülről megítélni, hogy hol milyen minőségű munka zajlik aligha fogod tudni amíg IT Caféból meg szólás-hallásból tájékozódsz. (Én sem tudom)

    és ezek milyen kihatással vannak a biztonságra, emberekre, egzisztenciákra. Nem, nem csak Bitcoin-t számolgat adott esetben! De ha így is lenne, akkor miért akkora baj szerinted a Win7 frissítések leállítása?.

    Hát én inkább használnék foltozatlan windows-t netbankolásra, mint nyári gumit télen. Ha választanom kéne a biztonságos szex és a biztonságos netezés között, akkor a biztonságos szexet választnám etc. Szerencsére nem kell választanom.

    Szerintem nem baj a Win7 frissítések leállítása, tereljenek át mindenkit 10-re, legyen csak egy helyen a felhasználóbázis.

    Elvégre ez az egyik leggyakrabban elhangzott érv: "öngyilkos ki nem friss OS-sel éli mindennapjait". Most hirtelen ez nem problémás és "csak Bitcoin-t számol"?

    Ezt biztosan nem én mondtam és nem én fújom fel aránytalanul a problémát. Az autós példánál maradva, 2017-ben Magyarországon 624-en haltak meg közúti belesetben. Vajon hányan haltak meg foltozatlan oprendszer miatt?

  • joysefke

    veterán

    válasz kovy79 #240 üzenetére

    Fölöslegesnek találtam erre reagálni...

    Olvasgass utána, hogy milyen visszahívások (gy.k. "hibajavítások") vannak az autóiparban!
    Még egy olyan filléres gyártó, mint a Suzuki is visszahív 20 éves autókat.
    Amerikában olyan törvényi szabályozás van erre, hogy akár egy komplett gyártó lehúzhatja a rolót, ha nem tartja be...

    Amennyire emlékszem autó-visszahívásokat garin kívül csak belesetveszély/életveszély esetén szoktak meglépni. Az hogy malware-es lesz az interneten lógó foltozatlan Windows és jó esetben Bitcoint számol rossz esetben meg ellopják a hitelkárytaszámot aligha nevezhető balesetveszélynek...

    Másrészt meg nem tudom milyen Suzukit hívtak vissza 20 év után, de meglepődnék, ha lenne bármilyen Suzuki ami 20 év után teljesíti a visszahívás feltételeit amibe _gondolom_ beletartozik, hogy végig márkaszervízben volt javítva eredeti alkatrészekkel és nem kezdték el mondjuk legkésőbb 6-7 évesen Jóska-Pista szomszéd garázsában bontott alkatrészekkel kendácsolni.

  • joysefke

    veterán

    válasz Lord Myn #238 üzenetére

    Ellenben letölteni gyakran szoktam a megvásárolt tartalmakat és enélkül az alkalmazás nélkül (egyébként valóban valami QoS félét csinál) rohadtul ingadozik a sebesség.

    Ok, azt hittem a kiegyensúlyozottabb fejlövések miatt vetted azt a csodát...

    Milyen protokollon keresztül megy a letöltés? torrentnél tipikus probléma, hogy ha asszimetrikus a szávszélességed (mint nagyjából minden home usernek) akkor a rendelkezésre álló felfele sávszélt teljesen kitöltheti a feltöltés, és a letöltött csomagjaid után sem tudod időben elküldeni a TCP ack-ot, ami periodikusan belassítja a letöltést.

    Erre az a megoldás, hogy a kliensben -ha lehet- le kell szabályozni a max feltöltési sebességet mondjuk a netto feltöltési sebességed 70%-ra. Utána sokkal egyenletesebb lesz a letöltés is.

    Registry hack nélkül, egyébként akkora memory leak-et okoz (komolyabb netes forgalom esetén 1-2 percen belül már 10+ GB memóriát megzabál), hogy max. 10 percen belül csontra fagyasztja a gépet. Most legalább 1,5 GB-nál megáll a dolog, de ez sem az igazi.

    Egy normál hálókártyával ez nem fordul elő...

  • joysefke

    veterán

    válasz Lord Myn #232 üzenetére

    Tipikus user hozzá nem értés esete.

    Ha nem ultra-nagy arccal kezdted volna a Windows szidást, most nem pocskondiáznék, de ugye megérted, hogy ebben a helyzetben ezt nem tudom kihagyni? ;]

    Még soha nem hallottam erről a KILLER GAMING - Killer Network Suite L-O-L ökörségről, de alap rendszerfüggetlen felhasználói tudás, hogy mik azok a programok amelyeket nem installálunk, ha csak nem nagyon muszáj és nem vagyunk nagyon biztosak a dolgunkban. Illetve mi az amiért nem adunk pénzt, mert nincsen haszna, vagy ha van, csak baj lesz belőle.

    Wikipedia első mondat:

    The Killer NIC (Network Interface Card), from Killer Gaming, is designed to circumvent the Microsoft Windows TCP/IP stack, and handle processing on the card via a dedicated network processor. Most standard network cards are host based, and make use of the primary CPU. The manufacturer claims that the Killer NIC is capable of reducing network latency and lag.

    Ahogy olvasom ez még valamiféle csomag-priorizálást/QoS-t is próbál csinálni.

    Tehát a kártyád _megkerüli_ a Windows TCP stacket, a hálózati csomagokat saját processzorán saját szoftverével dolgozza föl (TCP/IP ofloading). Ez után elég problémás felróni az OS-nek, hogy miért memory leakes a hálózati stack és miért foglal Gigabyte-okat ( :Y ). Összehasonlításképpen: egy hatalmas alkalmazásszerveren több ezer egyidejű nyitott hálózati kapcsolat (socket) foglal GB-okat a rendszermemóriából.

    Tipikus parasztvakító bling-bling funkció. Vagy nem gyorsabb mint az alap OS funkció, vagy nem működik rendesen, vagy ha gyors is és működik is, akkor nem KILLER-GAMING-RAZER-HEADSHOT etc hívószavakkal fogják árulni KILLER NETWORKING nevű cégek :))

    A legjobban akkor jársz, ha nem engeded, hogy ilyen-olyan dzsunka cégek ilyen-olyan alkalmazásai megpróbálják felülbírálni az oprendszer kritikus komponenseit, csak akkor, ha nagyon biztos vagy benne, hogy azok az eszközök tudják azt amivel hirdetik magukat.

    A másik pedig az, hogy még egy power usernek sem feltétlenül érdemes registry-t illetve olyan mélyenszántó OS-beállítósokat piszkálnia, amit nem lehet alapból a vezérlőpultból elérni.

  • joysefke

    veterán

    válasz #54072192 #227 üzenetére

    Nekem ... sem sikerült még a bootot tönkretenni egy frissítéssel

    Nekem egyszer volt frissítés közben bootloop. 20 perc után meguntam és reseteltem. Ez helyrehozta minden további ügyeskedés nélkül. A frissítések is konzisztens állapotban kerültek fel.

    Tipikus kákán is csomót keres hozzáállás amikor egy 2,5 éve nem frissített, és ki tudja amúgy is milyen állapotban lévő rendszernél meglepődik, hogy nem pöccre megy fel az utolsó frissítés is.

    Aztán ugye annak oka is lehetett, hogy miért nem volt 2,5 évig frissítve. :U

  • joysefke

    veterán

    válasz ttt1 #114 üzenetére

    ez egyben nem verhető rá azért az üzemeltető cégre

    Az üzemeltető úgy engedett át egy driver frissítést egy egyébként működő gépparkra, hogy nem tesztelte. No comment.

    Hol van ilyenkor a whql driver minősítés?

    Nem tudom. De élek a gyanúval, hogy a driver le lett tesztelve, jó is volt, csak nem a ti hardveretekhez aztán valahogy mégis felment..

  • joysefke

    veterán

    válasz ttt1 #106 üzenetére

    céges környezet. Win10 alaplapi hangkártya volt a gépbe. Szépen ment minden skpe stb. Egyik nap nem volt hang. Gondoltam régi már a füles vetettem egy másikat. Azzal is néma csönd. Irány vezérlőpult és csodák csodája a realtek drivert frissítette ez a gyökér és az lett az eredménye, hogy a driver verziószáma és dátuma szépen up to date lett csak épp nem működött. s 3 évvel ezelötti driver felrakása után megjavult

    Talán céges környezetben illene megfizetni egy rendszergazdát aki tudja managelni az updateket, illetve ha ez nem megy, akkor a céges környezet Pro Windowzán illett volna kikapcsolni a driverek auto updatejét....

    Ezen felül távolról egyszeri userként elég nehéz eldönteni, hogy az eszköz/driver készítője vagy a MS hibázott az új driverrel...

  • joysefke

    veterán

    válasz bunnyhu #79 üzenetére

    Yeee, szuper, de jó! Igaz win7-nél soha nem volt ilyen gond és atomstabil, de az a lényeg hogy csak néha van adatvesztés win10 frissítés telepítése után.

    Csúsztatsz. Win7-nél is volt néha gond frissítésekkel. Adatvesztés nem nálam volt, hanem világszinten pár (néhány ezreléknyi) felhasználónál. Nekem csak annyi volt a dolgom, hogy megnézzem nálam volt-e. Nem volt.

    ez a szemét mellett amit win10 néven kihoztak.
    Ezernyi oprendszer van még a piacon, legtöbbjük ingyenes is, nem van Win10-re kényszerítve :K

    Nem tudok előnyt felhozni a win10 mellett
    Ezt ha játékokkal játszol igen nehéz elhinnem...

    ellenben minden frissítéskor bennem a zabszem, hogy vajon elindul-e és volt-e valami adatvesztés.

    Belekapaszkodtál az adatvesztéses mondatomba ami világszinten max néhány ezrednyi felhasználót érintett, (azokat is csak akkor érinthette, ha mappaátirányítást konfiguráltak), vagy tényleg volt ilyened?

  • joysefke

    veterán

    válasz Bici #71 üzenetére

    Es ha mar nem sikerult a tereles, akkor legyen legalabb biztonsagi support.

    A support megszűnése a terelés egy módszere. Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni. Ha nem tetszik neki a W10 váltson Linuxra vagy Mac-re.

    Én egyébként kifejezetten későn szoktam OS-t váltani és nagyon ragaszkodom a megszokott dolgokhoz. A Win7 => Win10 váltás is csak kb fél éve történt meg nálam, az is csak azért mert egy program miatt rá voltam kényszerítve.

    Instal előtt 1-2 napig bújtam a fórumokat, hogy mit hogyan, melyik verzió kell, hogy tudom majd a nem kívánatos dolgokat kikapcsolni etc.

    Aztán miután felraktam a Win10-et, gyakorlatilag az első óra után már egy pillanatig sem éreztem azt, hogy a Win7 bármiben is jobb lenne ami számít. Összesen két frissítéssel volt egy kevés macerám (1x boot loop, 1x néhány usernél volt adatvesztés, nekem is ellenőriznem kellett) és kb ennyi.

    Nálam ugyanez volt anno a WinXP-vel és a Win7-tel is. Későn váltottam sok vacillálás után, de mikor fent voltak a gépen azonnal láttam, hogy sokáig jóban leszek velük. Nem is csalódtam.

    Az ilyen, "nem jó a Win10, mert a laptop gyártó szoftverei frissülnek" dolgot nem tudom máshová sorolni, mint az értetlen károgás kategóriába.

    _____________

    Másrészt az asztali Windows egy sokunk számára igen szimpatikus tulajdonsága az egy a tábor egy a zászló mentalitás.

    Egy verzión belül kevés kiadás van és azok szinte ugyanúgy néznek ki és szinte mindenben megegyeznek. Egy verzión belül gyakorlatilag nincsen töredezettség és ha valami nem működik vagy nem úgy működik ahogy kellene, vagy esetleg valamire szükségem van, akkor biztos lehetek benne, hogy emberek milliói keresik a megoldást ugyanarra a problémára, ergó a Google első találata lesz a megoldás.

    Ahhoz, hogy ez hosszú távon így is maradjon, a platformot egyben kell tartani. Akinek egyénieskedés kell, az felőlem menjen Linuxra. Ott majd megismeri az Opensource Istenét...

    Én nem kérek ebből. Részemről elfogadtam, hogy egy termék soha nem lehet mindenben mindenki számára tökéletes, számomra sem az. De az egységes platform méretéből adódó előnyei számomra és sokunk számára vannak olyan fontosak, hogy azt a véleményt képviseljem, hogy

    A kiálló szögeket verjék be...

  • joysefke

    veterán

    válasz Bici #67 üzenetére

    Nem az a fo gond, hogy ezt megleptek. Az a gond, ha kozben jovo januartol foltozatlanul marad a w7, mikozben sokan hasznaljak.

    Az elsődlegesen a felhasználók baja.

    Veszel egy új autót 4-5-6M Forintért és kapsz rá 2-3-4év garanciát gyártótól függően.

    Veszel egy 100-200E forintos gépet hozzá csomagolt oprendszerrel (a többség) és azon megy a sírás, hogy a gonosz pénzéhes gyártó 11 év után beszünteti hozzá a szupportot és merészelne az újabb felé terelni?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés