Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Hát eddig még csak olyan disztrókat láttam, ahol a kernel neve egyértelműen utalt a tulajdonságaira...
Neked ez kell a listából: linux-image-3.11-2-686-pae
Elvileg le fog futni a grub frissítés is mikor felrakja. Reboot után meg válaszd az újat.Ha ez megoldja a gondot akkor maradhat a 32 bites mint is, de tehetsz próbát a 64 bitessel is, nem a ramon múlik, a legtöbb disztró nem eszik 512MB ramnál többet magában, mindegy hány bites.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Omg. Mit szórakoznak i486-tal 2014-ben? Meg mi ez a variálás a Debian i686-al?
Keress olyan kernelt a szoftvere központban, ami valami olyan, hogy Linux ... 686 meg van benne PAE szó is és tedd fel. Aztán reboot, és azzal indítsd el a rendszert. Ha ez megvolt, törölheted a másik kernelt.
Vagy telepíts fel egy 64 bites disztrót, az a proci 64 bites.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A nyelvi ellenőrzés nem magyar, hanem angol, azért húzza alá. Ha a rendszer nyelvvel együtt nem váltott magyarra, akkor tedd fel a hunspell kiegészítőt, azzal át tudod váltani magyarra az ellenőrzést.
Ez a proci dolog meg akkor valami kernel gond lesz szerintem, csinálj egy teljes rendszer frissítést.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem túl rég azzal szoptam, hogy Win7 az istennek se akart bemenni egy régi XP-s gép megosztásba. Átmentem Chakrára, az meg simán elérte a megosztást és le tudtam menteni mindent. Ehhez a részéhez nem kellett telepíteni semmit, valszeg neked se kell, hanem az XP oldalon van valami gubanc.
A Samba megosztás konfigolása viszont kicsit pain in the ass kategória, mert az egyszerű otthoni megosztástól az igen komoly szintig ugyanaz az egy konfig fájl szerkesztése a megoldás. Egészen más Linux ág, de a wikiben sok hasznos dolog van a sambához: [link]
A többi infó meg angolul a samba említett config fájlában van benne példákkal a végén. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #1060 üzenetére
A fórumokon mindig lesznek hülyék, barmok, kötözködők, trollok stb. ilyen az internet. - Moonmant is beengedték.
Viszont nézd meg pl. a logoutos Linuxos cikkeket. Van ott pár igen komoly cikk, mondhatni a "Linux MVP"-i.
hcl: "Illetve, flegma windóz userek nem fórumoznak?" - de igen, Linuxos híreknél szoktak kommentelni az elsők közt.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Jah most esett leh, hogy a live cd-ről már nem akar bootolni. Ilyesmi azért elég meredek, meg mert a hálókari is szórakozik, először mindenképpen egy bios resettel kezdeném.
Aztán jönne az alaplapi kondenzátorok ellenőrzése, a tápfeszültségek megmérése, meg a tápegység kondenzátorainak is az ellenőrzése.Kicsit olyan "megfogtam és tönkrement" szaga van a dolognak.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem teljesen ugyanaz történik mikor dvd-ről bootolsz, meg mikor vinyóról.
Annyit tudtam kideríteni, hogy az X szerver nem nagyon megy, az meg a vga-hoz köthető hiba. Az okot nem tudom, egy pont ugyanilyen gép előtt ülök most a nagyszülőknél, szintén fx 5200 van bent és semmi gondom nem volt még vele. Itt mondjuk Debian van.
Az xp-s problémára még talán egy bios reset, majd beállítás megoldás lehet. Vagy ha van, esetleg nézz egy frisebb drivert rá a gyártó oldalán és rakd fel a régi helyére.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Az Xp-s net eltűnés inkább véletlen műve, mint hogy a Mint kipróbálásához kötődne. Próbáld meg hogy eszközkezelőben leszeded a hálókari driverét és felarkod újra. Meg esetleg még a BIOS-t megnézheted, hogy ha alaplapi a net, nincs-e letiltva.
A plymouth betöltés hiba meg azt jelenti, hogy a boot animációt nem tudja betölteni valamiért. A videókártya milyen?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Most bútoroztam át a rendszert parítíció mentéssel és backuppal sata-s vinyóról SSHD-re. (az ssd továbbra sem éri meg) Igen keményen érezni hogy a Phenom2 x4-es gépet mennyire limitálta a hagyományos vinyó, pedig ez se egy mai proci már.
Az AthlonXP korszak ATA vinyói meg mindent limitálnak.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
joelke HU #984 üzenetére
Inkább a kezdő Linuxosba gyere kérdéssel, ott sok mindent összeírtunk már az összefoglalóban is.
A mit ajánlanék, az jóval nehezebb kérdés annál, hogy mit nem. Gyengébb, 32 bites procis gépre valószínűleg Debiant, nekik is van rendes wikije, meg ha ezt használja az ember, akkor hamarabb fog fejlődni Linux téren, mintha a google első pár találatát próbálná ki Linuxozásra.
Erősebb, 64 bites gépre a magam részéről nyugodtan ajánlom a Chakrát, a címlaposaim közt megtalálod.Btw. jó cikkek születtek mostanában a logouton Linux témában is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
joelke HU #981 üzenetére
Az a setup.exe itt annyi, hogy a letöltött .tar.gz fájlt kicsomagolod, és szinte biztosan van benne egy readme, amiben le van írva h. mit kell tenned, vagy a weboldalon kint van.
A broadcom driverénél a weboldalon kint van minden, hogy mit kell tenni a letöltött fájlal, elég másol + beilleszteni a sorokat.A magam részéről Ubuntut se adnék kezdőnek, mert nem attól lesz valami kezdőknek való, hogy fancy szoftvere központ van benne a szokásos grafikus csomagkezelő helyett.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
joelke HU #974 üzenetére
Miféle hátrányt jelent az, hogy Arch alapú? Annak ellenére hogy a Manjaro rolling release amit csak akkor javaslok kezdőnek ha tud angolul és hajlandó olvasni a weboldalukon a híreket, ott van az igen jól összerakott Arch wiki, aminek megfelelőt *buntu vonalon nem igazán találsz.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A nem teljesen legális az teljesen nem legális.
Btw. frissítések oda is mentek...
kaspersky/mozilla/utorrent/virtualdub és nero?
kaspersky - nem Windows, nem lesz rá szükséged
mozilla - azaz Firefox. Legtöbb disztró azza jön alapból.
utorrent - ktorrent, rtorrent, transmission, n+1 egyéb kliens
nero - K3B, Brassero, stb. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
quailstorm #893 üzenetére
Nem forráskulti, de egy P3-as géppel böngészni nem egy nagy élmény. P4 is eléggé le tud kalapolni bizonyos weboldalak alatt és akkor még nem is néztünk Yt videókat. Ez van, fejlődnek az igények.
Sdi: mx440. Gyak nem sokkal volt több, mint egy gf2 mx400
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Én mondjuk azért szeretek játszani is, a "desktop" disztrókon meg ugyan legyen már szabad játszani is egy kicsit.
A Pécsi vásártér meg jah, valakinek nagyon kell a területe, kíváncsi vagyok mikor zárják be teljesen...
quailstorm: ha a játék is képbe kerül, akkor összeraknám a lóvét egy olcsóbb APU-s gépre.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
quailstorm #888 üzenetére
Van egy fx5200 a családban, az mindenhez gyenge ami több mint egy aknakereső.
Ha ezen múlik, ki kell menni a vásárba guberálni valami kicsit újabb agp-s szutykot.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Apollo17hu #854 üzenetére
Akkor bios beállítás nem stimmelt.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Apollo17hu #851 üzenetére
Jó az a pendrive? Amúgy itt egy harmadik progi: [link] Csak át kell tenni all filesre a tallózásnál.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Apollo17hu #849 üzenetére
A liliben be volt kapcsolva a fat32-re formázás? No meg van ott egy opció, hogy az elkészített fájlok rejtetté tétele.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Az XP SP3 is kb. csak akkor ismeri fel a HW-k nagy részét, ha bele van integrálva a telepítőbe jó pár csomag a driverpacks.net oldalról. Különös tekintettel az ahci-s alaplapokra.
Win7-tel meg rendszeresen úgy járok, hogy maga a telepítés lemegy, de aztán se a vezetékes, se a vezeték nélküli hálókari driverét nem tartalmazza, így ha éppen nincs ott az alaplap cd-je, akkor szopás van.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A nyílt driver megy magától. Ezt a paramétert kell hozzáadni a kernel paramétereihez: radeon.dpm=1, ez kapcsolja be az energiagazdálkodást.
Ha a proci 64 bites, akkor mindenképpen azt tenném fel. Hátrányod nem nagyon lesz belőle. Víruskereső meg kb. akkor kell, ha Wines partíciókat akarsz pucolni vele. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Emlékszem ilyen jellegű marketing anyagokra még a W7 megjelenése körül. Persze ma már nem nagyon találni őket.
Nekem Audigy-m van, az A3D-t azért említettem meg, mert attól csak gyengébb 3D megoldások születtek azóta, volt is róla nem túl rég egy ph-s cikk azt hiszem Abutól, mikor írt ezekről a dsp cuccokról.
Az Audigymre annyi támogatás van, hogy kérdés nélkül a winupdate felpakol egy drivert, amivel csak sztereóban működik a kártya. - már ha ez még létezik, mert egy ideje már nem kellett Wint telepítenem idehaza, az említett üzenetközpontos cucc meg csak hónapokkal a telepítés után jött elő.
*a másodikra - van még gyári driver arra a kártyára, amit fel lehet telepíteni mai kernel és xorg mellett is? Mert nemrég dobták a régebbi HD szériákat is a "fő" driverből. Nem tudom a legacy driverrel most mi a helyzet ezen a téren.
Amúgy a 3.11 utáni kernel mellett is gáz az energiagazdálkodás? Sok dolgot kaptam az AMD-től. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Valahogy úgy hirdették a Win7-et, hogy az XP-s drivereket is meg fogja enni és örö bodottá lesz. Erre az üzenetközpont azt mondja, hogy a hangkártyám nem kompatibilis a Windows ezen verziójával, vegyek újat. Aztán ott volt egy ex Creative alkalmazott, aki meg kiadott rá drivert minden gond nélkül, hopp most akkor mégis kompatibilis... Hogy is van ez?
Az egész mögött két cég üzleti mentalitása áll, az egyik úgy dönt hogy vegyél új cuccot, a másik meg boldog hogy így döntött, mert akkor nem kell semmit csinálnia driver fronton, vegyél újat. A dolog eredményeképpen meg neked kell új cuccért pénzt adni.A hangkártya jellemzően nem egy videokártya hogy értelme lenne rendszeresen újat venni, mert a hangzás terén leginkább csak visszalépés történt pl. az igen régi Aueral3D szintjéhez képest, előrelépést majd csak pl. a Radeonokba rakott DSP egységek fognak hozni.
Fenyő: nyílt Radeon driver van arra a kártyára, elég régi cucc, valszeg minden megy vele. Ez az nV dolog meg esetleges, nem lehet általánosítani.
A nagyon gyenge gépekre meg vannak célirányosan oda készített disztrók. Egy ArchBang (nem kezdő, de nem is pilótavizsgás disztró) pl. 50-70MB rammal elvan, miközben az OpenBox asztali környezet még effekteket is tud. Persze ha a proci kevés a gépben, akkor sok értelme nincs használni már, mert pl. egy weboldalnál lekalapol a proci, aztán vársz. Egy erősebb P3-as gépnek is azért kihívás pl. egy Origo címlap betöltése.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem tudom, a környezetemben már mindenkit átállítottam Linuxra. Jobb gépeken Chakra, kevésbé jókon Debian, még gyengébben meg ArchBang futkos. Oda is Linuxot raktam, akik abszolút nem értenek a számítógéphez.
Legjobb példa egyik ismerősöm, van egy nem túl régi Thinkpadje. Rajta van Linux, meg Win7. A Win7 a fiatal gyerekéé a játékok miatt, de mikor nálam jár akkor mehet a vírus keresés meg minden rajta, mert a tört Minecraft klienstől kezdve egy rakás ártalmas dolgot szed le és rak fel mert játszani kell. Faterja meg csak használja a Chakrát és kész.
tothmaxy182: azt mondja fut a háttérben a processz. Nem ismerem azt a progit, nem tudom hogyan kell működnie.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tothmaxy182 #781 üzenetére
Mit mond a terminál, ha onnan akarod telepíteni őket?
sudo apt-get install programnév
Syl: igen, és animal pornót is csak napi egyszer néz, mert az még biztos nem árt. Itt az lesz a megoldás, ha a fontosabb weboldalak browseragent alapján elkezdik kiszűrni az XP-s gépeket, mint ahogy pl. az IE régi verzióit is szűrik szerencsére sok helyen.
Pl. ha a Youtube meg a google cuccai úgy általában bevezetnék a szűrést, akkor elég hamar radikálisan csökkenne az XP-k száma.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
nyisziati #773 üzenetére
Mert az az illegális másolás ellen van.
Nem valósítod meg az illegális másolás bűncselekményét azzal, hogy az EU-ban engedélyezett reverse engineereinget használó programmal lejátszod a lemezt, amit egyébként legálisan vásároltál. A reverse engineeringet sem te valósítod meg, mikor vlc-vel lejátszol egy dvd filmet.A hivatkozott btk cikkely meg nem a 329-es, mert az haditechnikai eszközök használatáról szól.
" (mellesleg aki ilyen elavult rendszert használ, annak elmentek otthonról)"
A világ netforgalmából látszik, hogy még mindig 30% fölött van a részesedése, mert BEVÁLT rendszer. Micsoda hozzáállás ez, többszázmillió ember felett pálcát törni?
- az SP3 is már csak porhintés volt, az informatika közben nagyot lépett előre, amit az XP sehogy se követ, mára totálisan elavult. Ilyennel internetezni egy remek lehetőség arra, hogy csatlakozzunk egy botnethez. Más szóval ön és közveszélyes tevékenység, különösen a határidő lejárta után. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tothmaxy182 #765 üzenetére
Ctrl + alt + F1, és ha csak a gui halt meg, akkor bedob terminálba. Ott már működik a ctrl + alt + del, ami újraindítja a gépet, vagy bejelentkezel és csinálhatsz ezt-azt. Ctrl + alt + F6 vagy 7 meg a GUI megint. Ezt kipróbálhatod bármi probléma nélkül jól futó rendszeren is.
*szerk: kezdő linuxos topic téma összefoglalóját olvasd el szerintem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
nyisziati #760 üzenetére
Kiegészítve az előzőt, itt van hogy miért lehet a VLC-vel fizetés nélkül dvd-t nézni. Jól gondoltam, az interoperability az ok.
How can that be?
Well, on its “Legal concerns” page the makers of VLC open with a proud declaration: “VideoLAN is an organization based in France,” and “French law … is the only one to be applicable.”
If you skip to the bottom of the English portion of the page, you see why that matters. This is VideoLAN's argument:
Patents and codec licenses Neither French law nor European conventions recognize software as patentable (see French section below).
Therefore, software patents licenses do not apply on VideoLAN software.
The two software libraries that enable DVD and Blu-ray playback in VLC are libdvdcss and libaacs, both of which get their own legal justifications (the bold-faced words are in the original):
libdvdcss is a library that can find and guess keys from a DVD in order to decrypt it.
This method is authorized by a French law decision CE 10e et 9e soussect., 16 juillet 2008, n° 301843 on interoperability.
[link] -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
nyisziati #760 üzenetére
Értelmezésem szerint a lentebb linkelt szövegben az "interoperability" a kulcsszó. Ebben az esetben megfelel annak, hogy beteszem a gépbe a pénzért vett matricás dvd-t és megnézem, független az oprendszertől és annak programjaitól.
Ennek elérését jelenti az interoperability biztosítása, aminek céljára az EU-ban használható a reverse engineering, amivel megfejtették az egyébként banálisan gyenge titkosítást egy másik programon keresztül.Ezt a témát sehogy sem szabad összekeverni az illegális másolás témakörével. Különösen nem várható el hogy egyáltalán tudjon az ember a dvd-n létező másolásvédő kódról, mikor csak berakja a lemezt a gandzsi kínai lejátszóba és azonnal kezdődik is a lejátszás.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
nyisziati #752 üzenetére
A Win8 sem tud DVD-t lejátszani mert úgy találták hogy már nem használják annyian, hogy megérje licencelni a Windowsban.
A warez - nem warez kérdést ebben a témában meg ez dönti el az EU-ban 2009 óta:
The unauthorised reproduction, translation, adaptation or transformation of the form of the code in which a copy of a computer program has been made available constitutes an infringement of the exclusive rights of the author. Nevertheless, circumstances may exist when such a reproduction of the code and translation of its form are indispensable to obtain the necessary information to achieve the interoperability of an independently created program with other programs. It has therefore to be considered that, in these limited circumstances only, performance of the acts of reproduction and translation by or on behalf of a person having a right to use a copy of the program is legitimate and compatible with fair practice and must therefore be deemed not to require the authorisation of the rightholder. An objective of this exception is to make it possible to connect all components of a computer system, including those of different manufacturers, so that they can work together. Such an exception to the author's exclusive rights may not be used in a way which prejudices the legitimate interests of the rightholder or which conflicts with a normal exploitation of the program. [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
quailstorm #526 üzenetére
Unityvel használod?
szerk: azért kérdezem, mert főleg a korai Unity kiadások elég lassúak voltak, ha minden igaz. A 12.10 meg szintén korai cucc.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
quailstorm #521 üzenetére
Ezt nehéz elhinni, ott valami gond van. 10 másodpercnél tovább még sosem tartott egy Firefox indulás azon a két P3-as gépen, ami itt van nálam. Van még egy P4 Celeron is, azon még addig sem. Persze nem Ubuntut használok hanem Debiant, ArchBanget ezeken a gépeken, de a te gépednek az Ubuntu se szabadna hogy problémát jelentsen bár nem látszik mennyi ramod van.
Amúgy esetleg próbálkozz a "preload" telepítésével, adaptív előtöltő daemon.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
quailstorm #519 üzenetére
Ha gyenge gépet nézünk lassú vinyóval, egy Thinkpad T40-re raktam Debiant KDE-vel. Az se tölt be lassan, pedig a KDE-ben sok eye candyt be lehet kapcsolni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A HDD milyensége nagyon befolyásolja szegény Windowst. A céges Win7 raid tükrön van, bebootol 1 perc alatt. Az itthoni Win7 kb. 1.5 perc, Chakra 1 perc, amíg el nem távolítottam a 0.5GB méretűre hízott Avastot, addig 2.5 perc felett volt.
Nemrég raktam össze egy gépet AMD A8 apu-val ami prociban még gyengébb is mint az én Phenomom, de mégis alig fél perc alatt eljut a Win7, meg a Chakra is a bootolás végéig. Tök átlagos vinyó van benne, csak annyi előnye van, hogy 64MB cache-es, az enyém meg 32-es.Most rendeltem magamnak egy SSHD-t, remélem az majd megoldja a gondokat. Szegény Win7 még mindig ott tart az aktívan töredezettségmentesített és karbantartott vinyómon, hogy a desktop megjelenítése után csaknem egyenként tölti be az ikonok képét...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
quailstorm #487 üzenetére
Pont ahogy írod!
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
quailstorm #473 üzenetére
Hmm passz. Mintha Voodoo3 lenne most bent, vagy valami TNT2 szintű kártya, nem tudom. Viszont ha szaggat az ablakmozgás nálad, akkor nincs 2D gyorsítás. Valszeg kell kicsit mókolni a xorg.conf-ban.
cadeyrn: ilyesmivel nem küzdök én sem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#40553216 #469 üzenetére
Igazad van, de mint mondtam azt én tartom karban. Máshol már nincs P3-as gép az ismerősök körében, a többire simán mehet egy Debian. Mondjuk nekem is van egy P3-as gépem a pincében ilyen tartalék gépnek ha bütykölök valamit és kéne net, oda is Debiant raktam de lxde-vel, elég gyors lett.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #337 üzenetére
Igen, valószínűleg betanítom a nyugdíjas nénit Windows használatára. 80+ nagyszülők nálam Debiant használnak, nekem meg nem kell szopnom az oprendszer hülyeségeivel, elég a böngészés nehézségein átsegíteni őket.
Az említett kapcsolók miértjéével nem vagy tisztában. Nézzünk egy példát.
Mikor leszeded az SMPlayert, annak egy függőssége az mplayer. Ha törlöd az SMPlayert, azzal nem azt mondod a csomagkezelőnek, hogy törölje az mplyart is alóla. Ha azt akarod akkor mondhatod neki, hogy törölje az SMPlayert és annak minden függőségét is, vagy csak azokat, amiket más nem használ. Ezekre GUI-s eszközök is adnak lehetőséget, mindegy mi a neve és melyik disztró alatt van.
Megnyugodhatsz, a dzsuva (meg kéretlen program, toolbar, stb.) nem marad ott mert nem is keletkezik, ne Windowsból indulj ki. Ami maximum megmarad, az esetleg egy szöveges konfig fájl, amit az alkalmazás hozott létre a /home alatt. Ez ellen van pl. a purge kapcsoló apt-nál.
"Kérdés: a nem Linux guru felhasználó, akiknek ez a cikk szól például, szerinted kitudja majd adni ezeket a parancsokat?" - ahogy a CMD-t is használja boldog boldogtalan Windows alatt. Pl. ipconfig parancsra. Meg a szuper Windows tweakekre.
Egyébként az ingyenes ccleaner is tisztít magától, csak neked kell hozzáadni az ütemezett feladatokhoz a /AUTO kapcsolóval.
*vinyó téren meg nyertél, mert nekem mindössze egy van. Az SSD drága és nem éri meg, a következő cuccom HHD lesz.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #330 üzenetére
Mi lenne? Powered by EA, ez így kompletten a bajom az Originnel. Meg n+1 ember szopott vele az ME3 topicban pl.
3: havernak is kb. ennyi van, mert pár dollárért ötösével adják a játékokat a most meg nem mondom melyik oldalon, de biztos tudod. Amúgy mindössze 1 terrás vinyóm van, szal a 105 telepített progi nem igazán lenne nyerő nálam. Értelme se sok van.
4, 6: hát ez remek. Még mindig ott tartunk, hogy boldogan adsz pénzt olyan programokért, amik egy normális csomagkezelésre képes oprendszeren fel sem merülnének.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #325 üzenetére
1: és? A kérdéshez nem kapcsolódik. Az enyémre meg csak én tudok telepíteni.
2: Jajj, nyilván nem a steam kulcsre gondoltam, hanem regedit kulcsra. Amúgy Origin a gépem közelébe sem jöhet. Ganaj társaság.
3: Lassan 40+ Steam progim van, nyilván egyszerre nem foglalkoztat több mint kettő, mert dolgozom és kevés a szabad idő, akkor meg minek tároljak mindent? Majd ami kell, az leszáguld a steam szerverekről sec perc alatt.
4: Nem. Ez a bizonyítvány magyarázása. Nem számít hogy pl. egy SSD-n nem mérhető, meg vinyón is csak nehezen a fölösleges / hibás reg kulcsok hatása, az számít, hogy léteznek, jórészt hanyag programozók miatt és mert a rendszer lehetőséget ad rá.
5: Meg még mit tegyek fel, hogy minden jó legyen? Argh.
6: Erre ott a Ccleaner. Minden Wines gépen ezt használom / használtam, hosszú évek óta. Ez a Norton megint a "még mit tegyek fel, hogy jó legyen" kérdése.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
De ha a Revo uninstallert uninstallálod, akkor tuti marad utána is valami amit megint egy 3rd party progival kell eltávolítani.
Amúgy megvagyok ilyesmi nélkül is, tudom mit hol kell keresni mikor néha rászánom magam egy kis rendrakásra, meg nem is telepítek minden másnap valami progit, szóval sok dolga nem lenne az uninstallernek.Egyébként ezen a téren bazi nagy előnye van a Linuxnak, köszönhetően a csomagkezelőnek.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #274 üzenetére
Ismerem és használom is mindkét eszközt (ccleaner és a silent takarítója a legjobb dolog, ami egy Windowsal történhet), de a rosszul megírt uninstallos programok ellen sokat nem tudnak tenni.
Elég tipikus hogy ha uninstallálsz valamit akkor a kulcsok fele ottmarad a regeditben és pár mappa is a rendszer partíció eldugottabb helyein. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
quailstorm #261 üzenetére
Ez annyiban más, hogy van telepítő és egy kész disztrót kapsz Openbox DE-vel. Szóval az Arch gyorsaságát és megbízhatóságát mindössze 50-60MB ram használat mellett. Cserébe kicsit macerás beállítani a felületet, de legalább jól dokumentált és csak egyszer kell testre szabni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #253 üzenetére
Még a Yast2 előtt használtam OpenSuse-t egy ideig, akkor egy normális rendszer volt, tetszett pl. ahogy a novell saját webes telepítő építőt csinált köré. Végül az rpm világ nem jött be annyira, így továbbmentem az Arch vonalra.
Nem túl rég ránéztem az OpenSuse-re, de egy zagyva katyvasznak találtam, nem emlékeztetett a korábbi önmagára.Vesa: voltak ilyenek, Ubuntu alatt szoptam ilyesmivel. Ma már más a helyzet. Van itt a szomszédban egy P3-as gép, most kapott új CRT monitort, ArchBang van rajta, tökéletesen ment a felbontás állítás a GUI-ról, pedig az egy igazán minimalista disztró.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
MaxxDamage #248 üzenetére
Sajnos az Ubuntu milyensége alapján sokan alkotnak véleményt a Linuxokról úgy általában.
A dual P3 meg érdekes cucc, de az alacsony teljesítmény mellé társuló igen magas fogyasztás miatt inkább csak dísznek való, mint aktív használatra.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #219 üzenetére
Nem feltétlen tartják meg a cégek maguknak a dolgokat, nem túl rég az AMD pl. kiadta a komplett UVD egység kezeléséhez és az energiagazdálkodás jobb megvalósításához kellő kódokat a közösségnek, pedig mondhatták volna hogy ott a zárt driver, használd azt.
Hogy az Oracle javához mi kell azt nem tudom fejből, de ált. az OpenJDK-val jönnek ki a disztrók, ott max az icedtea-web csomag telepítésére van szükség és megy is vele rögtön minden a böngészőben, pl. a Minecraft is.
Arra a celeronra meg nem raknék Ubuntut, nem az a súlycsoport. Meg saját véleményem az, hogy az Ubuntu inkább elrettentő erő, mintsem vonzerő a Linuxra váltáshoz. Egy ilyen P4-re hasonló korú totál tapasztalatlan nagyszülőknek Debiant raktam.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nincs véletlen egy readyboostra használt pendrive a gépen? Nálam mindig veszekedni kell a biossal, hogy melyik pen legyen az alapértelmezett. Amúgy az unetbootin nem cseszi el a kiírást, de megpróbálhatod helyette a Linux live usb installert (lili) is.
GoodSpeed: valóban, és annak is további 3 része van. Mikor jön az időszakos szemét keresés Win7-en, elég sok mappát kell végigjárni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
robogos10 #192 üzenetére
Lehet, csak nem érdemes. Azt ugye tudod, hogy megszűnik a támogatás rá? Szóval lehet használni, csak tegyék meg azt a szívességet a többi ember érdekében, hogy netre már nem mennek fel ezekkel a minden téren elavult oprendszerekkel.
A fejlesztés meg nem pénz kérdése, erről szól a cikk.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #186 üzenetére
Persze, de olyat ki vesz meg?
Ez valamelyik Fatality kártya, ha jól nézem a 2005-ös, SB0460. Olcsón szereztem egy vásárban.
Egyébként sajnos az a jellemzője a kártyának, hogy Crytaliser nélkül doboz hangja van, vele meg normális, csak úgy meg nem azt kapod, ami a felvétel volt.Amúgy 2008-ban kiadta a Creative a drivert hozzá Linux alá is, így nem kizárt hogy működik a módváltás is benne, bár nem tudom mi szükség lenne rá. A más hangrendszer felépítés miatt egyszerűen jobban szól ugyanaz a hangkártya Linux alatt, mint egy nem Wasapi (vagy ilyesmi) képes gyári driverrel Windows alatt.
#189: a SteamOS még béta, de január óta már megy sima alaplapon is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #176 üzenetére
Van xfi-m is, de az a win alatt az sw rétegek miatt gyak rosszabbul szòl, mint az elődje, lásd becsapós crystalizer funkció.
Az üzemmód váltást linux alatt mar nem próbáltam a wines alkalmatlansaga miatt, mert mindket rendszert hasznalom.Az előbbivel arra akartam utalni, hogy win alatt ahhoz irnak drivert amiben van üzlet, linux alatt meg amihez tudnak. Ez utóbbi már sokkal jobb, mint régen.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #169 üzenetére
Tudod mikor a w7 esemenykozpont vagy mi kozli az audigy hangkarimra hogy nem tamogatott hw es vegyek ujat, akkor azert par kor anyazas lemegy bennem, majd felteszem a wu-s csak stereo driver helyere a daniel-k drivert, amivel vegre mukodik. Ugyanez linux alatt annyi, hogy csak mukodik tok magátol es kesz.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
nyisziati #94 üzenetére
Hmm, XP után egy Win8 még több megszokandó újdonságot tartalmaz, mint bármelyik GUI-s Linux disztró.
calocsay: az egyszerűbb GUI-t használó disztrók memória igénye mindössze pár száz mega, egy fullos KDE-s is mindössze 500MB körül van. Ugyanezen a gépen a Win7 nehezen vihető 1GB ram fogyasztás alá, mert előtöltés is mászkál oda. Ha 1GB ram van mindössze a gépben, akkor Win7-en nem fok sok hely maradni az előtöltésnek, szóval az az 1GB azért nem annyira 1GB, főleg ha 64 bites rendszerről van szó.
nyisziati: önéletrajzot, mot. levelet ha doc, docx vagy odt stb. formátumban küldesz, akkor meg sem nézik többnyire (összes eddigi munkahelyemen bevett gyakorlat volt egyből törölni az ilyen jelentkezők levelét, mert biztos jele a hozzá nem értésnek), ezeket mindig PDF-ben kell küldeni, ezt várják el a munkáltatók is. Pdf-be meg minden ilyen program tud exportálni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen program, ami...?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Nintendo Wii U
- Microsoft Excel topic
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Exkluzív órák
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- További aktív témák...
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Yettel függő, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A54 5G , 8/128 GB , Kártyafüggetlen
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H610M I5 12400F 32GB DDR5 512GB SSD RTX 4060 8GB SOF CLONE 3 Chieftec 600W
- Xiaomi Redmi A3 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest