Hirdetés
- Apple iPhone Air - almacsutka
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Google Pixel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Telekom mobilszolgáltatások
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
raskolnikoff
őstag
Máris 6-os széria?

-
martonx
veterán
-
t72killer
titán
"A weboldalak túlságosan nem néztek ki máshogy. Ja, hogy ma adblockot használok
?"Nálam azért nem egészen így jelennek meg.

Noigen, a facebook gyakorlati szempontból mivel is több, mint 2004-ben
? Tudom, azóta hirdetősávok, cset, beépülő sz.rok - egyiknek sincs semmi köze ahhoz, hogy ugyanúgy szétküldhetek egy osztálytali-meghívót, mint 15éve.Amúgy egyetlen miligramm javascript nélkül ezeknél esztétikusabb oldalakat raktam össze pont kb abban az időszakban, majd megpróbálom elővakarni a korabeli honlapomat, mennyi RAM-ot eszik egy mai chrome-ban megnyitva.
#20: valóban, csak kicsit túltolták a felhasználói felületet. Érdekes mód egy lxde (lubuntu) elmegy 512MB RAM-mal is.
-
<Lacy85>
addikt
A weboldalak túlságosan nem néztek ki máshogy. Ja, hogy ma adblockot használok
?Appok: nem tud meghatni, ha mikiegér ugrál egy email-alkalmazásban, vagy egy (alapvetően a hangjával hasznos) navigációs progi 26csillió színben 3D-ben prezentálja, hogy csak földút vezet Tanya 326-ba. Az a baj, hogy egyszerűen nincs a gyakorlati használatot figyelembevevő mód. Talán az android Go javít a helyzeten, nagyon értékelem a kezdeményezést a gugli részéről, de tartok tőle, hogy még ők is kevesek lesznek a lustaság által generált "természetes" folyamatok megállításához. Egy olyan zárt rendszer, mint az iOS a masszív almás rajongótáborral tudja tartani magát (szifon X: 3GB RAM, miközben a droidokon már a 6-8GB a "menő"), de nem könnyű...
"A weboldalak túlságosan nem néztek ki máshogy. Ja, hogy ma adblockot használok
?"Nálam azért nem egészen így jelennek meg.

-
t72killer
titán
A weboldalak túlságosan nem néztek ki máshogy. Ja, hogy ma adblockot használok
?Appok: nem tud meghatni, ha mikiegér ugrál egy email-alkalmazásban, vagy egy (alapvetően a hangjával hasznos) navigációs progi 26csillió színben 3D-ben prezentálja, hogy csak földút vezet Tanya 326-ba. Az a baj, hogy egyszerűen nincs a gyakorlati használatot figyelembevevő mód. Talán az android Go javít a helyzeten, nagyon értékelem a kezdeményezést a gugli részéről, de tartok tőle, hogy még ők is kevesek lesznek a lustaság által generált "természetes" folyamatok megállításához. Egy olyan zárt rendszer, mint az iOS a masszív almás rajongótáborral tudja tartani magát (szifon X: 3GB RAM, miközben a droidokon már a 6-8GB a "menő"), de nem könnyű...
-
<Lacy85>
addikt
-
t72killer
titán
Lustadisznó programozási szokások, az átnyomott reklám mennyisége és optimalizálatlansága lennének a fő jelöltjeim. Még mindíg a 20évvel ezelőtti számtechóra lebeg a szemem előtt, amikor a kézzel írt kb 20soros html kódot hasonlítottuk össze vmi M$-szemét wysiwyg (ha jól rémlik publisher?) megoldás többoldalas halandzsájával. Másik példa szintén bő másfél évtizeddel ezelőttről: feladat: DVD-írás. Eszköz: Nero = többszáz MB, cdburnerXP: 5MB. Jó, hogy nem adnak már egy szemétszállító konténeres kocsit a szoftver mellé...
Ugyanez megy ma nagyban: az átgondolt, erőforrástakarékos programozás helyett GUI-n ide-oda vakarásszák a modulokat, teletömik extra szeméttel, mert az új hardver úgyis elbírja.
-
moma
őstag
Bizony. 10éve még vígan elvoltam egy eeepc netbookkal, és ugyanazok a dolgok (csak persze újabb verzióban) ma már teljesen használhatatlanok rajta. A neten is leginkább a szemét hízott (minden oldal tele izgő-mozgó hirdetéssel, amit RAM-zabáló adblockokkal lehet csak kiiktatni) - a szöveges infó, amit leginkább olvasok ugyanaz, mint 20éve.
Ez tök érdekes téma. Mik pontosan az okok vajon, hogy nő ennyire a harver igény míg a tényleg nincs új felhasználás. Erről érdekes lenne olvasni egy cikket.
-
t72killer
titán
"Érdekes, hogy ugyanazokat csináljuk mint 10évvel ezelőtt (böngészés, emailírás, mozizás), de mégis az akkori RAM mennyiség többszörösére van szükség."
Érdekes, hogy PC-n is ugyanazokat csináljuk, mint 10 évvel ezelőtt, de mégis az akkori RAM mennyiség többszörösére van szükség...
A régi, 2GB rammal szerelt Core2Duo konfigom mára kb. használhatatlan...Bizony. 10éve még vígan elvoltam egy eeepc netbookkal, és ugyanazok a dolgok (csak persze újabb verzióban) ma már teljesen használhatatlanok rajta. A neten is leginkább a szemét hízott (minden oldal tele izgő-mozgó hirdetéssel, amit RAM-zabáló adblockokkal lehet csak kiiktatni) - a szöveges infó, amit leginkább olvasok ugyanaz, mint 20éve.
-
<Lacy85>
addikt
Érdekes, hogy ugyanazokat csináljuk mint 10évvel ezelőtt (böngészés, emailírás, mozizás), de mégis az akkori RAM mennyiség többszörösére van szükség. Az 1giga RAM-mal megvert SGS2-m mára használhatatlan, 3db opera tab már kiakasztja.
#2: tabletet kellett vennem nemrég és a fejem verem a falba, hogy nem volt normális 2GB RAM feletti megoldás. Egyelőre meghúzom magam 2GB-on, hátha eldöcög 1-2évig, amikor lesz értelmes utód (samu Tab A).
"Érdekes, hogy ugyanazokat csináljuk mint 10évvel ezelőtt (böngészés, emailírás, mozizás), de mégis az akkori RAM mennyiség többszörösére van szükség."
Érdekes, hogy PC-n is ugyanazokat csináljuk, mint 10 évvel ezelőtt, de mégis az akkori RAM mennyiség többszörösére van szükség...
A régi, 2GB rammal szerelt Core2Duo konfigom mára kb. használhatatlan... -
t72killer
titán
Hátigen, olyasmi ez, mint asztali gépen az OS: egy winfosch ma már kifekszik, ha nem kap legalább 3gigát, míg egy értelmesebb linux disztró vígan elvan 1-2gigával is (sőt...).
-
janeszgol
félisten
Érdekes, hogy ugyanazokat csináljuk mint 10évvel ezelőtt (böngészés, emailírás, mozizás), de mégis az akkori RAM mennyiség többszörösére van szükség. Az 1giga RAM-mal megvert SGS2-m mára használhatatlan, 3db opera tab már kiakasztja.
#2: tabletet kellett vennem nemrég és a fejem verem a falba, hogy nem volt normális 2GB RAM feletti megoldás. Egyelőre meghúzom magam 2GB-on, hátha eldöcög 1-2évig, amikor lesz értelmes utód (samu Tab A).
Rom függő. A Huawei T2 8 colosához kevés a 2 giga ram. Kereken kettő tabot tud a memóriában tartani újra töltés nélkül. A hétköznapi működése is döcögős.
-
t72killer
titán
Én azon csodálkoztam el a múltkor, hogy az Aldiban milyen korrekt tabletet árulnak.
Medion, nagyrészt fém házzal, 10"-es 16:10-es vagy 16:9-es kijelzővel, Snapdragon 435 vagy 450 (nem emlékszem pontosan, de 8 magos A53-as SoC volt benne), 3GB RAM, 4G, 75-80 ezer forintért, 3 év garanciával...Talán még billentyűzetet is lehet rá aggatni.
Tudom, valamelyik kínai gyártó terméke átcimkézve, de ennyiért már egész korrekt ajánlatnak tűnt, főleg a 3 év garanciával.
Nem túl drágák ezek, én 60k-nak megfelelő €-ért szereztem a 32GB-os LTE-s Tab A 10.1-et (szintén 8x cortex a53), egyetlen bibije a 2GB RAM. Igazából az android és az appok fejlődésétől függ teljes mértékben, hogy 2éven belül használhatatlanná válik-e vagy sem.
-
pengwin
addikt
Nekem nagyon kell a fényes kijelző melletti hosszú üzemidő, múlt7en jött meg az akciósan vett Tab A 10.1, ezt tudja, az alapfeladatokat éppen el tudja látni a 2giga memóriájával, de nulla tartalék van benne. Amúgy 10"-os kell a térképezés miatt. Az ára miatt amúgy ha 2évet kihúz, és csak akkor kell cserélnem, máris megérte, mert az idén kijött és ősszel érkező tabletek szintén a kiherélt ócskavas kategóriát súrolják alulról. "Nagy előrelépésként" 3GB-os darabot se vennék már, amikor 6-8GB-os telefonok kezdenek feltűnni a színen - nomeg SoC-téren is vannak elvárásaim.
Én azon csodálkoztam el a múltkor, hogy az Aldiban milyen korrekt tabletet árulnak.
Medion, nagyrészt fém házzal, 10"-es 16:10-es vagy 16:9-es kijelzővel, Snapdragon 435 vagy 450 (nem emlékszem pontosan, de 8 magos A53-as SoC volt benne), 3GB RAM, 4G, 75-80 ezer forintért, 3 év garanciával...Talán még billentyűzetet is lehet rá aggatni.
Tudom, valamelyik kínai gyártó terméke átcimkézve, de ennyiért már egész korrekt ajánlatnak tűnt, főleg a 3 év garanciával.
-
t72killer
titán
Nekem nagyon kell a fényes kijelző melletti hosszú üzemidő, múlt7en jött meg az akciósan vett Tab A 10.1, ezt tudja, az alapfeladatokat éppen el tudja látni a 2giga memóriájával, de nulla tartalék van benne. Amúgy 10"-os kell a térképezés miatt. Az ára miatt amúgy ha 2évet kihúz, és csak akkor kell cserélnem, máris megérte, mert az idén kijött és ősszel érkező tabletek szintén a kiherélt ócskavas kategóriát súrolják alulról. "Nagy előrelépésként" 3GB-os darabot se vennék már, amikor 6-8GB-os telefonok kezdenek feltűnni a színen - nomeg SoC-téren is vannak elvárásaim.
-
bAtt001
addikt
-
martonx
veterán
Érdekes, hogy ugyanazokat csináljuk mint 10évvel ezelőtt (böngészés, emailírás, mozizás), de mégis az akkori RAM mennyiség többszörösére van szükség. Az 1giga RAM-mal megvert SGS2-m mára használhatatlan, 3db opera tab már kiakasztja.
#2: tabletet kellett vennem nemrég és a fejem verem a falba, hogy nem volt normális 2GB RAM feletti megoldás. Egyelőre meghúzom magam 2GB-on, hátha eldöcög 1-2évig, amikor lesz értelmes utód (samu Tab A).
Miközben az android elvileg / állítólag évről, évre takarékosabban bánik az erőforrásokkal. Most akkor, hogy is van ez?

-
kbyte1024
veterán
Érdekes, hogy ugyanazokat csináljuk mint 10évvel ezelőtt (böngészés, emailírás, mozizás), de mégis az akkori RAM mennyiség többszörösére van szükség. Az 1giga RAM-mal megvert SGS2-m mára használhatatlan, 3db opera tab már kiakasztja.
#2: tabletet kellett vennem nemrég és a fejem verem a falba, hogy nem volt normális 2GB RAM feletti megoldás. Egyelőre meghúzom magam 2GB-on, hátha eldöcög 1-2évig, amikor lesz értelmes utód (samu Tab A).
ne is mondd! én is hasonló cipőben járok/jártam.nézd meg ezt Lenovo tab3 8plus.
én erre válltottm és idáig oké
-
t72killer
titán
Érdekes, hogy ugyanazokat csináljuk mint 10évvel ezelőtt (böngészés, emailírás, mozizás), de mégis az akkori RAM mennyiség többszörösére van szükség. Az 1giga RAM-mal megvert SGS2-m mára használhatatlan, 3db opera tab már kiakasztja.
#2: tabletet kellett vennem nemrég és a fejem verem a falba, hogy nem volt normális 2GB RAM feletti megoldás. Egyelőre meghúzom magam 2GB-on, hátha eldöcög 1-2évig, amikor lesz értelmes utód (samu Tab A).
-
Matada2.3
veterán
Egy jóárú 3GB-os 6A elég jó ajánlat lenne, mert személy szerint én már senkinek nem adnék 3GB RAM alatt telefont senkinek.
-
kbyte1024
veterán
na ez a méret már szimpatikusabb.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black független
- Samsung Galaxy S23 Ultra 512/12GB független
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Legion Duel 2 512GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- IPhone 15 Pro 128GB natúr titán színben, 88%-os aksi, + Quadlock tok + kijelzővédő
- BESZÁMÍTÁS! Apple Mac Mini 2023 M2 8GB 256GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Keresek Galaxy S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T14 G1i - i5-10G I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Plus 256GB Black -2 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS5506
- Xiaomi Redmi 15 / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


?"



