Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krystal_s

    addikt

    válasz kuyarashi #4574 üzenetére

    és *Ropi*

    Mindkettőtöknek köszönöm a részletes leírást.
    Sajnos most nem figyeltem vásárlás előtt a fényerő értéket.
    A Dellnek 250 cd/m2, a Sonynak pedig 600 cd/m2.
    Így nem csoda, hogy majdnem maxra kell állítanom a Brightnesst.
    Korábban lcd tv-ket használtam monitornak és fel sem merült bennem, hogy manapság egy "márkásabb" monitornál ez kérdéses lehet. Azt hittem részletesebb beállítások lesznek. :(
    Ennek ellenére lehet mégsem "csak" az okozza a problémát, mert bármit állítok a fehér nem fehér, kicsit sárgásba megy át. Ezt korábban az IPS-re fogtam, zavart az LG tabletem kijelzője is, ami szintén sárgás. Amikor megvettem a Sonyt, akkor jöttem rá, hogy az IPS is tud szép lenni. (számomra)
    Tudom márkától is függ milyen színeket állítanak be gyárilag...
    Igen, sajnos a B,G,R állítás így menüből csak rontja a színeket. Talán kicsit jobb, ha a B és G 99%, a G 100%-on van. Más beállítás nincs is, tv-nél sokkal több lehetőség van

    *Ropi*: Jó tudni, köszönöm. Így még nehezebb átállnom a két eszköz között. Pedig Sony tv-t akartam venni monitornak is, de pár éve mindenki lebeszél a mostani minőségek miatt. Az Euban minden tele van kínai hulladékkal, hibás termékekkel. Ezen a Dellen is találtam 2 pixelhibát. Fekete alapon 2 apró zöld, ami máshol nem látszik, csak teljes fekete háttérnél. Még nem tudom mi legyen, mert elég körülményes a visszaküldés stb... és ma már szinte képtelenség hibátlan terméket kapni legyen az bármilyen termék. Személyes kipróbálásokra nincs lehetőségem.

    Érdekes dolog nálam ez a szemérzékenység. Fordítva vagyok, mint mások. Köztudott, hogy a kékes, erős fény ártalmas a szemnek és a meleg színek ajánlottak. Viszont olvasás közben a kicsit hidegebb színeknél látom élesebbnek a betűket. Alacsonyabb fényerőn homályosabban látom, amitől aztán a szemem, fejem is megfájdul... Miközben izzók esetén utálom a 3000K felettieket és a délelőtti "hideg" erős napfény is nagyon zavar. D.u., amikor kicsit narancsos naplemente előtt, azt pedig imádom. :U

    Azért most eléggé megijedtem, hogy a normális az a kb 80-100 cd/m2 lenne. :U Régóta többször próbáltam alacsonyabb háttérvilágítást, fényerőt használni, de annyira zavart, hogy kénytelen voltam emelni. Azért most igyekszem alacsonyabbra állítani és hozzászokni.
    "(egyébként bőven lehet javítani a fehér visszaadásán, ha máshogy nem szervizmenüből)"
    Kíváncsi lennék egy hozzáértő emberke milyennek látná ezt a monitort, vagy ezt a típust.
    Elvileg ezen is így jönne be a service menu
    Lehet egy kalibrált színprofil is segítene. Telepítettem a gyári drivert, de nem látok különbséget az alap Win és a Dell színprofil között.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák