- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
- Telekom mobilszolgáltatások
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Milyen okostelefont vegyek?
- Google Pixel topik
- Nem fogy a Galaxy S25 Edge?
- iPhone topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
philoxenia #76 üzenetére
Átlagjózsiként annyi előnyöd van, hogy az eszedre hallgathatsz, ha a gép nem tud megvédeni. Például csak olyan pendive-ot csatlakoztatsz a géphez, amiről tudod, hogy biztonságos, stb. Ebből a szempontból viszonylag kicsi az esélye, hogy te áldozat leszel, és ehhez csak gondolkodni kell. De persze mindenki tudja azt a korábbi felmérést, hogy a talált pendrive-ot egy csomóan csatlakoztatták a gépükre. Tehát az általános veszély ebből a szempontból valós.
Az igazi veszély a cégeket érinti. Ők foshatnak, mert a rendszergazdáknak nincs annyi szemük, hogy az összes user mozdulatait figyeljék.Ha az NSA-tól félsz, akkor az jó, de értelmetlen. Nem hiszem, hogy csak ez az egy backdoorjuk lenne.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
[link] - itt írtunk róla. Viszont zéró figyelmet kap, mert sokkal célszerűbb az Intel rendszerét támadni, hiszen a potenciálisan támadható rendszerek száma jóval nagyobb. Az AMD megoldására nem éri meg erőforrást fordítani, így a feltételezett biztonsági rések nem kerülnek felfedezésre.
(#19) Manbal: Jelezték az Intel felé a réseket. Az Intel még meg is köszönte nekik a munkájukat.
Igazából egy hacker a Positive Technologies dokumentációja nélkül is megtalálja a rést, csak nem kürtölik világgá. A Positive Technologies célja kierőszakolni azt, hogy legyen gyárilag olyan megoldás a felhasználók számára, hogy letilthassák az ME-t, vagy hozzák nyilvánosságra a forráskódját. Ezt úgy lehet elérni, ha a nyilvánosság előtt feltárják a biztonsági réseit.
Új hozzászólás Aktív témák
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Milyen légkondit a lakásba?
- Építő/felújító topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Kerékpársportok
- PlayStation 5
- Vezetékes FEJhallgatók
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Formula-1
- További aktív témák...
- Intel Core I9 14900KF - 24mag/32szál - Új, 1 év garancia - Eladó!
- Intel Core i7-7700K (8M Cache, up to 4.50 GHz) OEM Processor! 27% számlával!
- AMD Ryzen 7 5700X processzor eladó /Garanciás/
- Ryzen 9 7900X /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- Ryzen 9 7900 /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- Giant Talon 0 Sport - Hardtail Mountain Bike
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6650XT 8GB Cooler Master MB600L Chieftec 600W
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest