Hirdetés

2018. november 15., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) krstf91

krstf91
(újonc)

Szolgáltatós készüléknél (vodafone) mennyit szokott késni a frissítés?

(#2) Stabi83 válasza krstf91 (#1) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

1-3 hónap, T-s készülékeknél elvileg nem lesz késés mert függetled DS készülékeket forgalnaznak.

[ Szerkesztve ]

(#3) mrThomi

mrThomi
(senior tag)

Honor 8X-re van már időpont ?

(#4) Luser2000 válasza Stabi83 (#2) üzenetére

Luser2000
(őstag)

Ehhez képest jelenleg a TeleNORos Mate20 már megkapta a .122-es frissítést, de a TeleKOMos még nem. Pedig ugyan az a készülék,régió, stb.

Huawei Mate 20 Dual, Lenovo X1 Tablet, iMac 21,5

(#5) Crob

Crob
(fanatikus tag)

Fasza lenne, ha az egyik utolso tabletgyàrtoként mondjuk az M5-re is kiadnàk... :U

(#6) batai15

batai15
(PH! félisten)

Kíváncsi leszek p20ra milyen lesz (mivel az van kinézve), és főleg itt a gesztus vezérlésre gondolok, lévén a pie gesztus vezérlési mozdulatok igazodnak az animációhoz, ezáltal fluidabbnak néz ki a felület, ugyan akor p20on meg más mozdulatok vannak.

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 4 eladó!

(#7) Stabi83 válasza Crob (#5) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Az M5 re és a T5-re is érkezik a pite de csak később, talán 3. hullámban.

(#8) Decske válasza Crob (#5) üzenetére

Decske
(tag)

Kínában már elindult a Beta tesztelés mind a három Mediapad M5 verzióra, ahogy a Mate 9 és P10 esetében is. :)

Nokia Lumia 620 -> Lumia 735 -> Lumia 930 -> Microsoft Lumia 950XL + Huawei Mate 9, Lenovo G580, Microsoft Surface Go, iPad mini 3

(#9) Stabi83 válasza batai15 (#6) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Remélem nem nagyon nyúlnak bele. Én az ujjlenyomatolvasót használom a gesztusvezérlésel és baromira bejön, pillanatok alatt megszokható és nincsenek virtuális gombok se amik helyet vennének el. Ebből a szempontból szerintem ez az a plusz szolgáltatás a pitében ami a P20 Pro tulajokat a legkevésbé fogja érinteni. Én inkább a fejlesztett kameraszoftverre vagyok kíváncsi. Ha az ember egy kicsit piszkálgatott a beállításokban eddig is pazar képeket csinált és ezt remélem még reszelgetik egy kicsit.

(#10) batai15 válasza Stabi83 (#9) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

Igazából csak annyit kellene tenni hogy az eddig oldalra suhintast egy felfelé sopres váltaná,es máris sokal jobb összhangba lenne a felülettel.

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 4 eladó!

(#11) Crob válasza Stabi83 (#7) üzenetére

Crob
(fanatikus tag)

na az kiràly lenne, eddig csak pletykaszinten làttam rola bàrmit, volt hivatalos megerösités is?

(#12) tommygunn84 válasza krstf91 (#1) üzenetére

tommygunn84
(újonc)

Vodanal vásárolt Mate 10 Pro eddig a kiadás napján megkapott minden frissítést. Amúgy ha jól tudom ez a készülék is gyári független

Nexus 5X ---> OnePlus 3

(#13) Teal'C

Teal'C
(őstag)

Na ez dicséretes lépés bár minden gyártó ilyen lenne! Bár a napokban az is meglepetés volt hogy a Samu a 2016-os Tab A 10.1 re küldi az Oreo 8.1 et pedig az eredeti listán még hírből sem volt fent.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#14) Stabi83 válasza Crob (#11) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Kínai Beta teszt már indult rá.

Ezek a Huawei készülékek kapnak Pie frissítést még:
Huawei Mate 9, Mate 9 Porsche Design, Mate 9 Pro, P10, P10 Plus, Nova 3, Nova 2S, Honor Note 10, Honor V9, Honor 9, MediaPad M5, MediaPad T5

[ Szerkesztve ]

(#15) batai15 válasza Stabi83 (#14) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

Mate 20 lite nem kap? Pedig igencsak friss készülék.

(#16) Stabi83 válasza batai15 (#15) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Ez a lista a régebbi készülékekre illetve azokra vonatkozik amik nem első hullámban kapják meg a pitét. A Mate 20 Lite biztos megkapja ezek előtt.

(#17) Darksiders84 válasza Stabi83 (#16) üzenetére

Darksiders84
(fanatikus tag)

A cikkben első hullámot ír. Mate 20 lite érdekelne engem is remélem nem utóljára kapja.

(#18) Stabi83 válasza Darksiders84 (#17) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Biztos nem utoljára kapja de ez a hullám ahogy látom a Kirin 970-el szerelt készülékeket érinti. Logika alapján a második hullam érintheti a Kirin 710-el szerelt készülékeket.
Némi logika lenne is a dologba ha az azonos SOC-vel szerelt készülékeket frissítenék egy hullámban. Először az aktuális csúcs, utánna az előző csúcs aztán a jelenlegi közép és utánna esetleg az előző közép osztályba tartozókat.
980->970->710->659
Ahogy olvastam a 960-as készülékek is kapnak feissítést de hogy kikor az már jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#19) Darksiders84 válasza Stabi83 (#18) üzenetére

Darksiders84
(fanatikus tag)

Aha akkor amit senki se tud hogy a hullámok között mennyi különbség lesz kb 2 hónap?

(#20) Stabi83 válasza Darksiders84 (#19) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Szerintem is a 2-3hónap lehet reális de ez tényleg csak találgatás legalábbis a részemről.

(#21) Decske válasza Stabi83 (#18) üzenetére

Decske
(tag)

A 970-esekre jön az első hullám, amiket korábban felsoroltál azok a 960-asok, azok lesznek a második hullám, a középkategória (710, 65X) csak ezután fog következni.

Nokia Lumia 620 -> Lumia 735 -> Lumia 930 -> Microsoft Lumia 950XL + Huawei Mate 9, Lenovo G580, Microsoft Surface Go, iPad mini 3

(#22) Stabi83 válasza Decske (#21) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Én is így értettem mivel a 970-esek most 10.-én kapják meg azért írtam azokra hogy később jönnek de nem tudni mikor. Bocsi ha félreérthetően fogalmaztam.
Azért is írtam hogy 980->970->710-> és vagy 960 vagy 659
Ha így számolunk akkor a most 10.-én induló a második hullám, vagy az első frissítési hullám ( ez már nézőpont kérdése ).

[ Szerkesztve ]

(#23) golyós válasza Stabi83 (#2) üzenetére

golyós
(őstag)

A Mate 10 széria single simes volt a T-nél.

A gesztusvezérlés a 9.0-val jön?
Nem szokott lázba hozni a verzió váltás, de ez jól jönne.
Visszakapcsolnám a fix navibárt és vinném vissza kijelzőcserére az 1 év lejárta elött :K
Ugyanis szépen beég, látni Oled tools progival.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 10 Pro Dual BLA-L29 8.0.0.157 (C432) & Mate 10 Lite

(#24) tuki2200 válasza golyós (#23) üzenetére

tuki2200
(senior tag)

A Verge azt irta, hogy szornyu a gesztusvezerles es boven van meg mit dolgozzanak rajta

(#25) joey04 válasza tuki2200 (#24) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Hát szerintem nem szörnyű, de valóban van még mit javítani rajta.

Bazinga!

(#26) Wucky válasza Luser2000 (#4) üzenetére

Wucky
(senior tag)

Az én mate 20 Pro-m pl nem kapta meg a telenortól a frissítést. Pedig ez is független.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#27) golyós válasza tuki2200 (#24) üzenetére

golyós
(őstag)

Kipróbáltam a Telekomnál, nem volt vészes, nyílván szokni kell a mozdulatokat, hogy ne alul tapogassa az ember.
Xiaomi Mi 8-at is megfogdostam, az mintha gödülékenyebb, egyértelműbb lett volna.
De megmarad opciónak a sima navi bar is nem?

(#28) k3z3w válasza Luser2000 (#4) üzenetére

k3z3w
(senior tag)

Mate 20 pro-nál pont fordítva van. Telekomos már első nap bekapcsolás után megkapta, Telenoros még nem.

(#29) joker1220

joker1220
(őstag)

Telekomtól vásárolt független 64GB P20 nálam augusztus óta nem frissült, pedig jött ki szept-okt-nov frissítés is, mégsem talál semmit...

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#30) Stabi83 válasza joker1220 (#29) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

A GPU turbo frissítést sem kaptad meg? Én is T-s vagyok és elég hamar megkaptam minden frissítést a P 20 Pro-ra.

(#31) ezmivolt

ezmivolt
(tag)

A nagy kérdés csak az hogy az új rendszer fogja e lassítani a telefonokat? Ebben az esetben lehet e halasztani a frissítést?

(#32) batai15 válasza ezmivolt (#31) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

Dehogy fogja lassítani. Felejtsük már el ezt a hülyeséget.
Amiért lassul a rendszer idővel az egyre inkább több erő forrást használó appok miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#33) atala

atala
(PH! addikt)

Itt egy lista, hogy melyik telefonra mikor jön ki.

[link]

(#34) Stabi83 válasza ezmivolt (#31) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Elvileg pont hogy gyorsítani fog a rendszeren. A beta tesztelők is inkább arról beszéltek hogy simábbnlett a futás és az üzemidőre is jótékonyan hatott.

(#35) Stabi83 válasza atala (#33) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Szép hosszú a lista. Ez dícséretes!

(#36) st3v3np3t3r

st3v3np3t3r
(őstag)
LOGOUT blog

nem semmi hogy lassan 1hete cikkeznek a külföldi oldalak az emui9 kiadásról, itthon meg még csak most jelent meg...

azt ugye tudni kell, hogy a huawei imei alapján írja alá minden telefonra a frissítéseket egy zárt rendszerben,amire "nem látnak rá a supportnál"... nekem 3nappal később,november 6.án jött a 8.2.0.132 mint másoknak,november 3.án... nekik is független, nekem is, hivatalos márkakereskedéstől...

most próbálgatom a gesztusvezérlést... nem rossz, de az alkalmazás előzmények előhozatala kicsit nehézkesen akar működni...

a furcsa viszont az, hogy a béta appban jelzett 11.30-ai béta projekt záródátumhoz képest korábban adják ki...

Honor Play(AI)+JBL T110 / HP2530P+KingstonV300 SSD+Win10Pro / Wismec RX2/3+Smok TFV12 V12RBA / Joyetech eVic Primo2.10+Taifun GT(klón) / Keep Calm Vape On

(#37) joker1220 válasza Stabi83 (#30) üzenetére

joker1220
(őstag)

Szia! Azt még megkaptam:

8.1.0.164 (C432 patch01)GPU Turbo
Android biztonsági javítás szint: 2018.Augusztus

(#38) Stabi83 válasza joker1220 (#37) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Nekem időben érkezett. Most a C432patch03 van fent.

[ Szerkesztve ]

(#39) st3v3np3t3r válasza joker1220 (#37) üzenetére

st3v3np3t3r
(őstag)
LOGOUT blog

a google álláspontja az, hogy 3hónapon belül még biztonságos az android... tehát ha augusztusi patch van rajta, akkor az még pont jó, szept-okt... a novemberi patch még csak most jött ki csak 1 hete...

Honor Play(AI)+JBL T110 / HP2530P+KingstonV300 SSD+Win10Pro / Wismec RX2/3+Smok TFV12 V12RBA / Joyetech eVic Primo2.10+Taifun GT(klón) / Keep Calm Vape On

(#40) golyós válasza st3v3np3t3r (#39) üzenetére

golyós
(őstag)

Az király mert a P9 lite 2016 on még mindig 2017 júliusi a bizt.csomag

(#41) joker1220 válasza st3v3np3t3r (#39) üzenetére

joker1220
(őstag)

Az oké, csak nem tudom hogyha eddig menetrend szerint jött, akkor most hol akadt el a dolog :)

(#42) st3v3np3t3r válasza golyós (#40) üzenetére

st3v3np3t3r
(őstag)
LOGOUT blog

középkategóriás modellek csak 1évig támogatnak a gyártók... elég rossz a frissítés politikájuk az tény...

felsőkategória 2év
középkategória 1év

a P9 lite 2016nál normális a 2017.augusztusi javítás, mert minden Lite modell csak középmezőnyös ami 1évig támogatnak...

ez alól kivételt képeznek az Android One projectes rendszert futtató telefonok, azokat kötelezően minimum 2évig havonta kell frissítenie a gyártóknak...

joker1220: nekem is 3napot késett a mostani frissítés a többi tulajhoz képest...mint írtam, imei szám alapján zárt rendszerben írják alá a frissítéseket minden huawei telefonra, ami azt eredményezi, hogy késhet a frissítés

[ Szerkesztve ]

(#43) Stabi83 válasza joker1220 (#41) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Elképzelhető hogy a szombati frissítési hullám fogja azt is tartalmazni

(#44) fojuzer

fojuzer
(senior tag)

Nos tisztelettel.Sokan felháborodtunk,a Huawei cég,Pofátlan nagyklpüségén!Hazánkban vettül.meg aHuawei P20 Lite,tip.telefont.Hm nem vala plcs?! Ennek a Tipusnak semmilyen frissitést nem terveznk.Hazai képviseletül,reagálásokra,nem vagy semmit mondo válaszokat adott.Nem kell soha többé termékük,eladni fenti telot nem érdemes negyed áron tán megveszi valaki.Nem lell ajnározni,isteniteni azt a céget mely.3 Db tipusu ketyerét elad,de ha OS-OP-rendszer vagy MIUI frissitések vannak,Hát Lezsrja a tipus vevöit,Nem méltatja a vásárolt termékét frissiteni??NEM.Na ennyit! :Y :R :o

föolvaso

(#45) Stabi83 válasza fojuzer (#44) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Ki mondta vagy hol olvastad hogy a P20 Lite nem kap frissítést???
A P 20 Lite is megkapja az összes Kirin 710-el szerelt készülékkel együtt.
Mos szombaton a Kirin 970-es telefonok frissülnek.

Szerintem nincs okod emiatt panaszkodni, így is hamarabb fogja megkapni a P20 Lite a Pie frissítést mint sok gyártó csúcskészüléke, az meg hogy először a csúcskategória frissül valamilyen szinten érthető és megszokott

[ Szerkesztve ]

(#46) Stabi83 válasza fojuzer (#44) üzenetére

Stabi83
(kvázi-tag)

Ha nem olvastad amit egy fórumtársunk belinkelt nem sokkal ezelőtt akkor most belinkelem neked megint

https://www.theandroidsoul.com/huawei-honor-android-9-pie-update/

Itt is szerepel a P20 Lite ami 2019 első negyedévében kapja meg a Pie frissítést.

(#47) GSPLR válasza fojuzer (#44) üzenetére

GSPLR
(senior tag)

Szerintem okostelefonok helyett, használj ilyet első körben.

Huawei P20 - [Huawei - Honor, Xiaomi]

(#48) Anonymus95 válasza joker1220 (#41) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Próbáltad már a Legfrisebb teljes csomag letöltése opciót a menüben?

(#49) joker1220 válasza Anonymus95 (#48) üzenetére

joker1220
(őstag)

Szia! Azt nem, mert nem tudom hogy akkor mit csinál :) Újrahúzza az egész rendszert a legfrisebb kiadással? Külföldi oldalon olvastam hogy hiába független a telefon először a szolgáltatónak is tesztelni kell a frissítést mielőtt kiküldik attól függően hogy milyen sim van a telefonban hogy pl a volte szolgáltatás rendesen működjön stb..

(#50) Wucky

Wucky
(senior tag)

Hát én nem tudom mi van a telenornál, de nem akar 108-as emui-ról frissülni a Mate 20 Pro.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.