Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btprg

    senior tag

    válasz Vesa #62 üzenetére

    Én érzek némi különbséget két dolog között:

    1. Találkozok véletlenül egy idiótával aki megpróbál kinyírni.
    2. A világ bármely pontjáról bárki szórakozásból kinyírhat bármikor, vagy egy szoftverhiba szintén bármikor.

    A második nekem kevésbé szimpatikus, mert ott esélyem sincs elkerülni a bajt. De elfogadom, ha neked más a véleményed :) (Olvasom másik hozzászólásodban a személyes érintettséget, ez alapján meg tudom érteni hogy így érzel.)

    #66 (Somatom)

    "Ha visszaolvasol, akkor azt is észreveheted, hogy a robotautók ellenzői nem beszélnek tilalomfákról. A támogatók viszont gyakran említenek szükséges kényszerintézkedéseket a humán irányítású magánautókat preferálókkal szemben. Miért kellenének kényszerintézkedések?"

    Többek között engem is ez zavar...

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • Gargouille

    őstag

    válasz Vesa #62 üzenetére

    Ebben igazad, az ember is hibázik, sőt... de ha hibázik felelősségre is vonható.

    Nem az a baj ha lesznek önvezető autók (mert előbb-utóbb lesznek), csak ne kényszerítsék rám. Amíg választhatok magam vezetek, amikor megvonják ezt a jogot tőlem, nos akkor nem tudom mit csinálok. Nyilván valahogy majd igazodom a megváltozott körülményekhez, de remélem ez már nem az én életemben lesz.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák