Új hozzászólás Aktív témák
-
Raymond
titán
Az osszes jatek minden normalis felbontason VGA limitalt. Ha egy olyan jatekot talalsz amit a hasznalt felbontasodon es beallitasokkal nem a VGA limital akkor feljebb kell huznod a beallitasokat. Ha meg csak 1280x1024 vagy 1440x900 a felbontas es birna a kartya tobbet is de mondjuk hogy CPU limitalt a dolog az olyan esetekben mar szepen 100+ FPS-rol beszelsz ahol egy gyorsabb CPU nem erdekes. Ilyen egyszeru a dolog.
-
dezz
nagyúr
Kisebb VGA-hoz elég kisebb proci is... Tudod, addig nyújtózz, amíg a takaród ér... (De mondom, itt most az Intel szemszögéből próbálom nézni a dolgokat.)
Szerintem nem túl sokan lehetnek, akiknek pont a 2-3, százezres videokártya megvásárlása után ürül ki fullosan a zsebük.
A "nincstelen" tuningosok egyszerűen csak nem fognak tuningolni. A tehetősebbek viszont kiperkálják a magasabb árat.
Ráadásul az Intel (jelenleg, és még legalább egy évig, és talán akkor sem kapásból a csúcsszegmensben) nem érdekelt a diszkrét videokártyák bizniszében, így nem nagyon érdekli, ha a drágább procijai miatt esetleg kevesebb csúcs-VGA kel el.
-
bartucc
addikt
dezz-nek igaza lehet, mert általában nem a proci szokott egy konfignál a korlát lenni, hanem a vga. Másik dolog, hogy jó volt eddig az, hogyha nem kellett annyit cpu-ra szánni gépvásárláskor, mert a tuninggal jóval drágább proci teljesítményét hozta egy kisebb c2d is, igy több jutott vga-ra meg a gép többi részére.
-
bartucc
addikt
Előfordulhat hogy félreérthető voltam. A magokról/órajelekről meg ne kezdjünk vitát, mert ki mire használja a gépét, az a meghatározó. Meg ha nincs alá párhuzamos programnyelv akkor hiába van a 4 meg a 8 mag.
Amiben egyetértünk: a tuning szinte ingyen van (a hűtés hozzá az nem). Én magam is tuningpárti vagyok, de arra gondoltam elsősorban, hogy ma már nehezebb az a szintet hozni tuninggal, mint régen.(a felsőkategória szintjét). De persze ez nem célja a tuningnak. Manapság is ki kell fogni egy jobban sikerült procit és a 100%-ot is el lehet érni, ha kisebb alapórajelű prociról van szó. -
dezz
nagyúr
Akinek tellik több videokártyára, telljen komolyabb procira is. Legalábbis az Intel nyilván ezt gondolja, és végülis jogosan.
A C2D-k (többé-kevésbé) brutális tuningolhatósága az AMD sarokba szorítására volt jó (és nem jótékonykodásból) - most, hogy ez megtörtént, már nem olyan fontos, hogy túl jól járjanak a vevők.
(#43) Abu85: Hacsak az Intel agyon nem reklámozza, hogy az új megoldások mennyivel fejlettebbek a régi FSB-nél. (Amit az Intel hívek kórusa is aláfest majd, hogy messzebbre hallatszon.
) Valahogy rá kell venni az embereket az alaplapcserére, amire szükség van a Nehalemre váltáshoz. (A hírek szerint eleinte igencsak drágák lesznek az új lapok.) Van egy fogadásom, hogy az FSB hamarosan ciki lesz.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Óra topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Philips LCD és LED TV-k
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Linux kezdőknek
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
- Intel I7 14700 - 20mag/28szál - Eladó!
- Intel Core i5 11400F - 4.4 GHz - 6mag/12szál - Eladó!
- Intel Core Ultra 7 265 /// Bontatlan, Teljesen Új // Üzletből, Számlával és Garanciával
- Intel Core i9-14900KF 24-Core 3.2GHz LGA1700 Box (BX8071514900KF) Processzor! BeszámítOK
- Csere-Beszámítás! Intel Core I5 14600K Processzor!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítás
- 127 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080 (ELKELT)
- BESZÁMÍTÁS! HP Victus 16-D0655NG notebook - i5 10400H 16GB DDR4 512GB+1TB SSD RTX 3060 6GB WIN10
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest