Hirdetés

2017. január 23., hétfő

Gyorskeresés

(#1) rootkiller

rootkiller
(őstag)

Tetszik ez a Google Pixel, vennék is ilyet de nagyon nagyon drága.

Szóval akkor cserélem le a Nexus 5X-et ha majd tönkrement :D

[ Szerkesztve ]

Cube Agree GTC Race

(#2) HardRic

HardRic
(PH! addikt)

Van arról már bármi infó, hogy itthon szervizelik-e valahol? Elég risky lenne bevállalni egy ilyen drága cuccot support nélkül.

5X

(#3) hallerlaller

hallerlaller
(PH! addikt)

Szakmai hozzáértés nulla, miközben nem is mérhető eladásokat produkál, itt folyamatosan mennek a cikkek hogy milyen jól fogy. Gratulálok.

"virus telefonban incsen.azt számítogépre tervezik nem kell félned érted." - by SuperVerda87

(#4) wesder válasza hallerlaller (#3) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Pàr gyàrtó örülne, ha csak ennyit tudna eladni.

Bring us the girl and wipe away the debt

(#5) hallerlaller válasza wesder (#4) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Mennyit is?

"virus telefonban incsen.azt számítogépre tervezik nem kell félned érted." - by SuperVerda87

(#6) ghiottone

ghiottone
(PH! addikt)

Kamera problémákról olvastam épp a reggel.

Moto Z Play bemutató: https://goo.gl/pWrLlR

(#7) Kasya

Kasya
(PH! nagyúr)

A 36%-on mi a meglepő? Bő fél éves telefon és ilyen jol fogyott, ugy hogy az Edge eredményei fel sincsenek tüntetve (ha jól látom)? Egy szinte új keszulek eladasahoz kepest szvsz eleg jo teljesitmeny.

(#8) darvinya

darvinya
(PH! félisten)

Magyarul a piac belőtte az árat, és ennyiért forgalmazva lenne sikeres.

Xiaomi MI4c Xiaomi EU 8.1.3

(#9) embe válasza hallerlaller (#5) üzenetére

embe
(PH! nagyúr)

Te hogy tudod mennyit adtak el? Te milyen eladási listából meríted az infódat?

[ Szerkesztve ]

"... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni."

(#10) Obyboy válasza rootkiller (#1) üzenetére

Obyboy
(őstag)

Az 5X utódja Pixel helyett lehet egy OnePlus lesz ahol garvesztés nélkül cserélgetheted majd a ROM-okat...

OPO SB-64Gb; Moto G (XT1039); Xperia P (CM12)

(#11) vicze1 válasza hallerlaller (#3) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Apple és Samsungon kívül nagyon kevés gyártó tud szignifikáns darabszámot felmutatni 1db készülék esetén. 4 millóval messze a top 10-ben lenne, ha nem feljebb.
A Nexus sose volt ilyen sikeres 3 milliót se érte el szinte egyik se, a nagyon erős marketing meghozta a gyümölcsét.

(#12) hallerlaller válasza embe (#9) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Innen: [link]

(#11) vicze1

lol, nemhogy 3 milliót, de 1-et sem adtak el belőle. google nem tesz közzé eladási adatokat érthető okokból (elég siralmas lenne) de abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a disztribúciós listából ki lehet következtetni, mivel a pixeleken futó android 7.1 API lvl25 tehát külön meg fog majd jelenni rajta (valamikor jövőre). ~1.5 millárd aktív androidos eszköz van, annak a 0.1%-a kb ~1.5 millió, tehát ha megnézed a fenti linket akkor látod hogy a korábbi években szintén készlethiányos, kezdetekben 'jól fogyó' nexus 6, nexus 6p, nexus 5x összesen 4.5 millió darabszámban értékesítettek. A statisztika amire a cikk hivatkozik 112% növekedést ír, a nulláról ugye nem nehéz, hasonló növekedés korábban a wp telefonok esetén volt.

[ Szerkesztve ]

(#13) rootkiller válasza Obyboy (#10) üzenetére

rootkiller
(őstag)

Sose cseréltem romot, nekem megfelel a teljesen gyári készülék :)

Cube Agree GTC Race

(#14) Obyboy válasza rootkiller (#13) üzenetére

Obyboy
(őstag)

A stock droidhoz igen közel áll az OxygenOS.

OPO SB-64Gb; Moto G (XT1039); Xperia P (CM12)

(#15) vicze1 válasza hallerlaller (#12) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

"4.5 millió darabszámban értékesítettek."
És ez az adat honnan van? Ja hogy ez is spekuláció... :U Ugye ugyan úgy nem lett közreadva semmilyen hivatalos statisztika.

A PlayStore statisztikában messze nem szerepel az összes androidos telefon, mivel teljes Kína kiesik.
Miden adat a tied és az enyém is a spekuláció spekulációjának a spekulációja. A következtetésed pont olyan bullshit mint bárkié.

A felháborodást nagyon nem értem mire fel, de OK.

(#16) hallerlaller válasza vicze1 (#15) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Milyen spekuláció? Ott van a disztribúciós lista 0.3% az android 7.0 ami a nexus 6, 6P és 5X telefonokon fut egyelőre. Nem megy a matek?

A felháborodásom okát már leírtam: mennek a hírek hogy milyen jól fogy, közben pont az ellenkezője történik, ugyanaz mint a korábbi években.

[ Szerkesztve ]

(#17) Juhaszatti válasza hallerlaller (#16) üzenetére

Juhaszatti
(tag)

Csak hogy ebből a statisztikából több mint 1 milliárd ember kiesik.

(#18) hallerlaller válasza Juhaszatti (#17) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Miért esik ki?

(#19) 7etape

7etape
(őstag)

Csodálom, hogy van akinek ez tetszik és meg is veszi. Sok ronda telefont láttam, de ez még azok közül is top3-as ... :F

[ Szerkesztve ]

(#20) vicze1 válasza hallerlaller (#16) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

LOL, és hol a jó fenében látod azt, hogy mennyi készülék van ebben a listában? :U
Itt a probléma, hogy a kiinduló adatod egy elég nagy spekuláció.
"Each snapshot of data represents all the devices that visited the Google Play Store in the prior 7 days"
És még valami: November 7, 2016 A lista havonta frissül 1x minden hónap elején, a 7.1 valószínű csak januárban kerül bele.

A 7.0-ban benne van a N9, Pixel C, Player, az összes CM és egyéb ROM-ok, egyáltalán nem csak a 3db Nexus-t foglalja magában.

(#21) hallerlaller válasza vicze1 (#20) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Igazad van, rosszul emlékeztem. 1.4 millárd aktív android felhasználó, de ebből csak 1 millárd a google play használó. [link] Még ha arányosan növekedett is tavalyi adathoz képest, akkor is túlbecsültem.

N9, Pixel C, Player, az összes CM és egyéb ROM-ok

ezek összesen 0.00001%

[ Szerkesztve ]

(#22) wesder válasza vicze1 (#20) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Ebbe az a MIUI is benne van, amin van GP?

Bring us the girl and wipe away the debt

(#23) vicze1 válasza hallerlaller (#21) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Több mint 1éves cikk semmilyen konkrétummal arról, hogy magában a 7napos PlayStore statisztikában hány készülék van.
"Google Play now has 1 billion active users in the last 30 days"
Ez egy teljen más adat mint a 7nap alapján vett statisztika, különösen olyan országokban, ahol gyér a net, mint India.

"ezek összesen 0.00001%"
Milyen statisztika alapján vagy csak hasra ütöttél? :U

Abba bele se megyek, hogy a 0,3% valóságban, egy 0,25-0,35%-es sáv lesz, tehát 1 milliárddal számolva is 1millió a difi a két véglet között, ami majd 30%-os hibaarány.

Borzasztó dolog, ez a matek mi...

@wesder: Minden amin PlayStore fut, elméletileg.

[ Szerkesztve ]

(#24) hallerlaller válasza vicze1 (#23) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Abba bele se megyek, hogy a 0,3% valóságban, egy 0,25-0,35%-es sáv lesz, tehát 1 milliárddal számolva is 1millió a difi a két véglet között, ami majd 30%-os hibaarány.

Írtam, hogy még így is túlbecsültem. Értem én hogy neked ilyen telefonod van és szeretnéd látni milyen népszerű, de a számok mást mondanak.

(#25) Scholes9

Scholes9
(PH! kedvence)

A jól fogy az nem kicsit relatív. Egy Applehöz viszonyítva pl hogy fogy?

[ Szerkesztve ]

(#26) Kasya válasza Scholes9 (#25) üzenetére

Kasya
(PH! nagyúr)

(#27) Integrale válasza hallerlaller (#24) üzenetére

Integrale
(PH! addikt)

Megforditva, te ilyen telefont szeretnel, nem lehet, ezert irigy vagy, szoval puffogni kell kicsit, ilyen-olyan spekulaciokra tamaszkodva, mondvan, hogy az MA nem ert hozza, bezzeg te!
Aha, szoval a Mobilarena a forrasa a GSMAerenanak, a PhoneArenanak es a Phandroidnak is.

"Valamikor volt a tett, abból lett a gyűlölet, ebből pedig szeretet s a világnak vége lett."

(#28) hallerlaller válasza Kasya (#26) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

lol, ugye nem dőltél be ennek a grafikonnak? ha a korábbi 4 héten eladtak 1000 db pixelt, majd black friday-en eladtak kétszer ennyit attól még köze nincs a milliós eladásokat produkáló alma meg samu számokhoz. Itt komolyan elhitte valaki hogy többet adtak el ebből, mint iphoneból?

(#27) Integrale

Akkor megnyugtatlak: eszem ágában sincs ilyen telefont venni, nem is tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#29) rlaci2 válasza 7etape (#19) üzenetére

rlaci2
(fanatikus tag)

Köszönöm a csodálatot :C

Google Pixel XL+Q Acoustics BT3

(#30) Kasya válasza hallerlaller (#28) üzenetére

Kasya
(PH! nagyúr)

Nem kell meszemeno konkluziot levonni belole, mert rengeteg helyen verzik el a grafikon akkor.

(#31) vicze1 válasza hallerlaller (#24) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Saját biztos nem lesz, ki nem láthatom, a Google féle lebutított Androidot.
A népszerűsége jövő szeptemberre fog eldőlni, nem 1 hónapnyi árusítás után... De ja, ha becslések szerint 3 hónap alatt annyit adnak el belőle, mint 3 Nexus-ból 2év alatt az tényleg szar, nincs itt min vitatkozni...

[ Szerkesztve ]

(#32) hallerlaller válasza vicze1 (#31) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

De most direkt kötekedsz, vagy nem figyelsz 3 hónap alatt annyit adnak el belőle, mint 3 Nexus-ból 2év
hol írtam vagy ki írt ilyent? Nem mérhető eladások vannak, mivel nincs benne a disztribúciós grafikonban.

áh hagyjuk, menj haza, olvasd át újra tiszta fejjel amiket itt írogattunk, és majd rájössz hogy igazam van.

(#33) atike

atike
(PH! kedvence)

Arra van bármi infó, hogy mennyiért adták a BF-en...?

"Előfordul, hogy rossz úton indulunk el, de a jó célba érkezünk."

(#34) RaveForce válasza hallerlaller (#32) üzenetére

RaveForce
(PH! addikt)

Skacok... ekkora vitat nem er ez a tularazott torzszulott vacak...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez” RaveForce's Law

(#35) Ádám16

Ádám16
(őstag)

Ennel meg mindig sokkal szebb a 6P, raadadul az ara is joval baratibb. Ha most vasarolnek, biztosan egy 6Pre neveznek be, es ha észhez ter kicsit a Pixel ara, arra valtanek. Jelenleg szerintem nem éri meg.

(#36) Fejvadi

Fejvadi
(PH! nagyúr)

Szerintem, nem csak a Pixel eladások. Az lenne a ciki, ha ez nem.

(#37) Luck Dragon

Luck Dragon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Maga a kütyü tudása rendben van, d a formavilága az ami egyáltalán nem jön be. :(

[ Szerkesztve ]

♣A káosszal teremtek rendet.♣ Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. Lumia 735,640LTE,LGG2

(#38) feliks

feliks
(senior tag)

Fura állat ez a Pixel. Szerintem rohadt ronda. (kékben egyenesen büntetés a tulajnak) És még az androidot sem szeretem (semmi trollkodás, csak kevésbé vált be). És mégis, valamiért ha félretolnám a teljes Apple vonalat, ilyet vennék, magam sem tudom miért..

[ Szerkesztve ]

[Be Happy] - Kérlek ha írtam neked egy PÜ-t akkor méltass arra, hogy válaszolsz, akkor is, ha a válaszod nemleges.

(#39) rlaci2 válasza feliks (#38) üzenetére

rlaci2
(fanatikus tag)

Tegnap óta használok egy fekete XL-t.Eddig abszolút pozitív az összkép.A kinézet ugye szubjektív,de élőben azért jobbat mutat mint képeken,videókon.Volt HTC 10-em is többek között,érzem a rokonságot.Amúgy nagyon egyben van a telefon.A kamera igen jó,a kijelző is remek.Az akksi szintén kellemes meglepetés.A rendszer nagyon gyors,minden egy pillanat alatt történik.Így elsőre......

Google Pixel XL+Q Acoustics BT3

(#40) Kasya válasza feliks (#38) üzenetére

Kasya
(PH! nagyúr)

+1
Tipik az a keszulek, amit nem a kulcsin ad el szvsz. Tokot ra es felig megoldva a problema :)

(#41) HardRic válasza Kasya (#40) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

Nekem ez a Dbrad skin + bumper kombó jön be nagyon:

5X

(#42) Luck Dragon válasza HardRic (#41) üzenetére

Luck Dragon
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Igaz ez szubjektív ,de szerintem egyáltalán nem szép.

♣A káosszal teremtek rendet.♣ Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. Lumia 735,640LTE,LGG2

(#43) Jerusalem

Jerusalem
(őstag)

Nekem tetszik.
Feketében elfogadnám csak nem ilyen drágán.

"Nem olyan könnyű megnevettetni az embereket,mert kisgyerekkoruk óta megszokták,hogy a sírással sokkal többet el lehet érni,mint nevetéssel...Olyat még nem hallottunk,hogy valaki felment a főnökéhez és kinevetett magának egy fizetésemelést."

(#44) RaveForce válasza Luck Dragon (#42) üzenetére

RaveForce
(PH! addikt)

egy női táskában el tudnám képzelni.. :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez” RaveForce's Law

(#45) vicze1 válasza vicze1 (#20) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Hogy milyen hülye vagyok, az összes Android One is 7.0-án van/lehet, az 1-2 millió készülék, azok előbb frissültek mint a Nexusok.

(#46) Integrale válasza vicze1 (#45) üzenetére

Integrale
(PH! addikt)

Motorola G-k ia frissultek mar oktober vegen.

"Valamikor volt a tett, abból lett a gyűlölet, ebből pedig szeretet s a világnak vége lett."

(#47) hallerlaller válasza Integrale (#46) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

biztos?

meg az összes android one is túlzás, gsmarena-n nagyon panaszkodnak hogy nem frissül, elvileg a GM 4G frissült, de hogy ez mennyi telefont jelent gyanítom nem sokat.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.