Hirdetés

2018. szeptember 26., szerda

Gyorskeresés

(#1) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

"Az biztos, hogy a 2026 / 8234 pontos single, illetve multicore értékek a Geekbenchben megfelelnek az elvártnak és megszokottnak"

Ez konkrétan nem igaz. Egy SD845 ennél jobban szokott teljesíteni, inkább tűnik ez az eredmény egy húzott SD835 eredményének. Esetleg egy throttlingoló SD845.

Szerk.: LG G7 (SD845) vs Xiaomi Poco F1 (SD845):

[ Szerkesztve ]

(#2) Weeman1 válasza Fred23 (#1) üzenetére

Weeman1
(PH! kedvence)

Vagy nem elég jól optimalizálnak.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro 4/64

(#3) Rocket6 válasza Fred23 (#1) üzenetére

Rocket6
(fanatikus tag)

Valószínűleg a kijelző miatt vannak a különbségek. Azért a magas felbontás 120hz-el karöltve eszi a hardvert rendesen...

(#4) Herreløse

Herreløse
(PH! addikt)

Semmi...
Mostani iPhone agyonveri...
:)
Nemsoká jön az új A12 csip

[ Szerkesztve ]

Norsk kriger

(#5) menyasszony válasza Herreløse (#4) üzenetére

menyasszony
(kvázi-tag)

Milyen felbontás mellett is? Mert az sem mindegy. 120hz-t melyik iphone is tud? Köszi ha válaszolsz érdemben.

[ Szerkesztve ]

Pubg mobile: menyasszony

(#6) dilajoska1 válasza Herreløse (#4) üzenetére

dilajoska1
(őstag)

Az lehet hogy cpu-ban agyonveri (bár még mindig azt mondom hogy a különböző Os miatt ezt nem lehet igazán lemérni) de gpu-ban nem és ugye ez gamer telefonnak van kikiáltva. Az hogy a játékok jobban vannak optimalizálva Ios-re az azért van mert Ios-en szinte minden játék kihasználja a Metal API-t, Androidon meg sajnos nagyon kevés játékot fejlesztenek Vulkan API-ra a nagy szórások miatt és a legtöbb játék OpenGl-t használ.

[ Szerkesztve ]

(#7) wesder válasza menyasszony (#5) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

iPad Pro mondjuk.

This is Super Saiyan Rosé Goku Black!

(#8) menyasszony válasza wesder (#7) üzenetére

menyasszony
(kvázi-tag)

És az erősebb mint a razer? Mert itt arról volt szó.

(#9) Tewe013 válasza wesder (#7) üzenetére

Tewe013
(senior tag)

-Melyik iPhone tud 120Hz-et?
-iPad Pro

:F :F

(#10) wesder válasza Tewe013 (#9) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Értem én a problémàt, de abban is A11 van azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#11) UnA válasza menyasszony (#5) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Már csak azt nem értem, hogy egy (nagyobb) tenyérnyi kijelzőn mire kell 120 Hz-es frissítés?

(#12) planbmokus válasza UnA (#11) üzenetére

planbmokus
(senior tag)

Pubg-hez. Számomra egyértelmű...

"A megtett út mögötted van, de ha megfordulsz, hogy szemügyre vedd, már az előtted álló út lesz mögötted. És mivel mögötted van az előtted, olyan logikai ellentmondást hozol létre, mely fekete lyukat szül..." (Oravecz Coelho)

(#13) Stunts666 válasza UnA (#11) üzenetére

Stunts666
(őstag)

Marketing.... Valahogy el kell adni a sz*rt is jó drágán.

Iphone 7 Plus 32Gb Silver — ..::Main Battlelog - WinGab::.. ..::Second Battlelog - W1nG4b::.. ..::World of Tanks: WinGab::..

(#14) joey04 válasza planbmokus (#12) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Ahhoz aztán mindenképpen :D

Bazinga!

(#15) Fitzgerald válasza Rocket6 (#3) üzenetére

Fitzgerald
(PH! addikt)

Játékban valóban, de a Geekbench a proci nyers számítási teljesítményét méri. Nekem az S9+ QHD+ és HD+ felbontáson is 3700 körüli single core-t dob gyíkbencsben.

(#16) Rocket6 válasza Fitzgerald (#15) üzenetére

Rocket6
(fanatikus tag)

Nem a játékokban vált át 120hz-re, hanem az folyamatosan terheli a hardvert. És, ha már Samsung, a Note 8-ason bizony szemmel észrevehető lassulás van a sebességben legnagyobb és legkissebb felbontás között, nem hinném hogy hallucináció. A bencs meg, ha 120hz-en fut le, akkor bizony az kihatással van az eredményre, azt még mindig a hardver hajtja ki nem pedig a friss szellő... :)

(#17) joey04 válasza Rocket6 (#16) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Nem a játékokban vált át 120hz-re, hanem az folyamatosan terheli a hardvert.

Ez biztos? Nem hiszem, mert pl az iPad is csak akkor vált át 120 hz-re ha indokolt: hogy minél több értékes akkumulátor üzemidőt spórolhassunk meg, a frissítési frekvencia automatikusan csökken, amikor a kijelzőn nem történik mozgás, vagy interakció.

Bazinga!

(#18) Fitzgerald válasza Rocket6 (#16) üzenetére

Fitzgerald
(PH! addikt)

Akkor ezek szerint én hallucinálok (nem). Ez a tavalyi Razer Phone Geekbench 4-ben a 120Hz-es kijelzőjével, ez meg az Exynos-os S8 120Hz-es kijelző nélkül.
Majdnem ugyanaz a score.

De tessék, itt az S9+ -om QHD+ score-ja:

És itt van HD+ -ban pár perccel később:

Marginális a különbség. 2 különböző mérés ugyanazon a felbontáson is hozhatja ugyanezt a két eredményt.

A 120Hz-es kijelző leginkább az igp-t terheli, nem a procit. A Geekbench-nek meg ahhoz nem sok köze van.

[ Szerkesztve ]

(#19) balazs1022

balazs1022
(őstag)

En az ilyen gamer telefonokat ugy tudnam elkepzelni, hogy otthon akar konzolkent is lehessen hasznalni. Pl legyen neki hdmi kimenete (mert kb nem sok telefon tud MHL-t vagy Display portot). + Felismerje mondjuk a xbox vagy ps kojtrollereket, vagy a gyartoja is forgalmazzon.

Amugy meg nem sok elonyuk van szerintem. Kb minden mostani felsokategorias (de lehet h még a kozepkategrias is) telefon alkalmas jatekra. Tehat egyeb plusz extrak nelkul nem latom ertelmet a "gamer" telefonoknak.

https://fototrend.hu/foto/balazs1022/

(#20) Rocket6 válasza joey04 (#17) üzenetére

Rocket6
(fanatikus tag)

Igen biztos, lehet választani, hogy 60, 90 vagy 120fps-en üzemeljen. Van egy energiatakarékos beállítás, amikor visszaveszi a felbontást bizonyos akkuszázalék esetén.

(#18) Fitzgerald:

Az IGP-t pont a CPU hajtja meg, egyébként minél alacsonyabb a felbontás annál jobban terhelődik a cpu rész, magasabb felbontáson meg az IGP-t izzasztja meg jobban. Azt én elhiszem, hogy nálad nem 120hz-en közel ugyan azt hozza, de a 120hz az mint ahogyan írtam teljesen más kávéház, lefoglalja a hardvert.
Ha nem így lenne nem lenne a Samsungban sem alacsony felbontású energiatakarékosság, ahol ugyan úgy mint a razer esetében csökkenti a képkocka sebességet a felbontással egyetemben, de biztos tudod, hiszen Samsungod van. :)

egyébként nem akarok kardoskodni a razer mellett soha nem vennék tőlük semmit, hát még telefont :)

[ Szerkesztve ]

(#21) pengwin válasza Rocket6 (#20) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

Az IGP-t nem a CPU "hajtja meg", viszont mind a kettő ugyanabból a TDP keretből dolgozik.
Egyedül ez hathat a CPU teszteredményére, de ez azt feltételezi, hogy az IGP majdhogynem folyamatosan csúcsra van járatva.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#22) Fitzgerald válasza Rocket6 (#20) üzenetére

Fitzgerald
(PH! addikt)

"de a 120hz az mint ahogyan írtam teljesen más kávéház, lefoglalja a hardvert."

De hát pont most linkeltem az előző Razer Phone score-ját...az 120Hz-en pörög szerinted, és ugyanazt az eredményt hozza, mint egy Exynos-os S8 60Hz-en....

Nekem egerem és egérpadom van tőlük, a telefonjuk nem kéne semmi pénzért.

(#23) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Csak egy óvatos kérdés.
Androidon egyátalán van már natív 120hz (120 fps) támogatás?

Mert tudomásom szerint ios-en már van ilyen.

(#24) Szakiii válasza Herreløse (#4) üzenetére

Szakiii
(PH! addikt)

az oszt igen. :R kár hogy cserébe a ram management egy hulladék

S7 black - ASUS ROG 553 VE - 7700 hq - 1050 ti - 512 SSD - 16GB DDR4

(#25) -Skylake- válasza menyasszony (#5) üzenetére

-Skylake-
(őstag)

R3t1n4 x R3t1n4 felobontas mellett :) vicces a srac

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#26) menyasszony válasza UnA (#11) üzenetére

menyasszony
(kvázi-tag)

Ezt én sem értem de valaki biztos ezért fogja megvenni. Bár nem tudom mi haszna van.

(#27) Kasya

Kasya
(PH! nagyúr)

Még a 60 fps sem elérhető sok játék eseten, inkább a 30.

(#28) jonnyjoker01 válasza UnA (#11) üzenetére

jonnyjoker01
(PH! kedvence)

Én fogtam már kezemben az első Razer Phonet, és el kell mondanom, nagyon érezhető még az átlagos felhasználás mellett is a 120hz előnye. Navigálás alkalmazásokban, weboldalakon egy külön élmény. Kellett néhány nap a telefon nyomkodása után hogy visszaszokjon 60hz-re a szemem, annyival jobb élmény a 120hz.

Üdv. Johnny

(#29) joey04 válasza jonnyjoker01 (#28) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Érdekes, nekem ipaden nem adott igazán pluszt

Bazinga!

(#30) wesder válasza balazs1022 (#19) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Bluetooth...

Egyébként Pie-ban màr lesz XO controller tàmogatàs natívan. Így OTG-vel is össze lehet kötni majd.

[ Szerkesztve ]

(#31) spawn21 válasza Herreløse (#4) üzenetére

spawn21
(PH! kedvence)

Kezdődik ....

[ Szerkesztve ]

Unknown....

(#32) joey04 válasza spawn21 (#31) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Off ugyan, de igaza van nem?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33) spawn21 válasza joey04 (#32) üzenetére

spawn21
(PH! kedvence)

Igen, erősebb.
Mégsem érzem sehol sem ....

Unknown....

(#34) joey04 válasza spawn21 (#33) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

A12-t nehezen

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35) spawn21 válasza joey04 (#34) üzenetére

spawn21
(PH! kedvence)

Mostani Iphone agyon veri .......
Erre reagáltam. Nem érdekel mit fog nyújtani az új , ha majd fut rajta egy Full affinitás program esetleg érdekel ki mit mond a mobil procikról :)

Unknown....

(#36) joey04 válasza spawn21 (#35) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Ok.

Bazinga!

(#37) Blizzardking válasza Herreløse (#4) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Le is merül 20 perc alatt...

(#38) joey04 válasza Herreløse (#4) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Tényleg, jó hogy említették. Remélem az új qualcomm cucc is olyan takarékos lesz, mint az a11 legalább, mert a tesztek szerint egy iphone x jóval kisebb aksival is alig marad el a merülős tesztek alapján egy oneplus 6-tól. Az kéne a hírben említett készülékbe, azzal lenne az igazi. Sajna nem így lesz.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#39) moleculez válasza balazs1022 (#19) üzenetére

moleculez
(PH! addikt)

Keress rá mennyi kiegészítő van hozzá, meg fogsz lepődni!

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...a BUGOK átmenetiek de a FÍCS örök!!!" @abusalempictures

(#40) dhstyle

dhstyle
(fanatikus tag)

Már nem azért , de a 120hz kijelző miért terheli jobban a hardvert mint egy 60hz? a 120 hz csak egy megjelenitési lehetőség ha a vas képes 120 képkockát stabilan kitolni a képernyőre akkor az megis tudja jeleníteni.. de teljesítményt meg bench eredményeket miért befolyásolna? hát számitógépen sem lesz se több se kevesebb FPSed attól , hogy egy 144hz monitort rádugsz.. :W

Seat Leon 1.8 20V Turbo :)

(#41) Fred23 válasza Fred23 (#1) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.