Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    No, kibontottam, elkezdtem belakni, csak néhány szó az újonnan érkezőknek!

    - Van súlya, de nem vészes, akit ez tartott vissza a vásárlástól, szerintem fontolja meg, nem kritikus.

    - Szép, rettentően szép. A szürkét vettem, és még szokni kell a fényes hátlapot (na jó, úgyis megy rá a karbon tok, szóval mindegy), de érezhetően minőségibb, mint az előd matt 6-os, pedig azt is imádom, és soha nem éreztem azt, hogy nem lenne elég masszív, vagy nem lenne elég jó fogni. Ez valahogy mégis másabb, tényleg prémium termék, immáron nem csak teljesítményben, hanem megejelenésében is.

    - Kapcsolódik az előző ponthoz: mocskosul csúszik. Tok nélkül esélytelen, mindenki felejtse el a pőre használatot, vagy vegyen biztosítást. A gyárilag mellé kapott szilikon viszont nem rossz! A karbon hátlap túl van árazva, jobban, mint eddig bármikor, cserébe éppen olyan minőségi és könnyű. Szexi, nem bántam meg.

    - Kicsit vastag. A telefon is. A mai napig emlékszem rá, milyen durva volt az OP3-at először kézben tartani, de azóta egyre híznak. Eddig ez nem volt annyira szembeötlő, de már a közvetlen mellé rakott 6-os mellett is vaskosabbnak hat. Hogy lényeges-e, vagy sem, az egyénfüggő. Engem ez sem zavar, csak meglepő.

    - WARP. Beszarás, még a Dash után is. A kijelző falja az ampereket, de SOT-ról nem nyilatkoznék, még nem használom élesben.

    - Kijelző. Hát, ez beszarás. És nem, nem CSAK abban az értelemben, hogy éles, mint a kés, vagy hogy szépek a színei. Még csak a 90 hertzet sem emelném ki, inkább ezek összessége ez, ami elképesztően meglepő, és szinte azonnal nyugdíjaz mindent, amit eddig jónak hittem. Az OP6 kijelzőjét is szerettem, soha nem éreztem kevésnek. Eddig, és főleg akkor érzi az ember a különbséget, ha néhány órán át nyomkodja a 7 Pro-t, aztán visszatér a hatosra. Rögtön kiszúrja a szem, mennyivel fluidabb az új panel. PWM kérdése. Legalacsonyabb fényerőn sem zavarja a szemet, pedig tartottam attól, hogy megint elkúrnak valamit, mint anno. Ha valaki érzékeny a PWM-re, netán fájt a feje / szeme az 5-nél látott jelly-től, ne aggódjon, itt semmi gond nincs. A DC módot is kipróbálom, ha megtalálom, de egyelőre valamiért nem tudom előcsalni a Laboratory menüt...

    - Rendszersebesség. Brutális. Nincs mit ragozni, a Snapdragon az Snapdragon.

    - Kamera. Elsőre jó, másodikra is. A selfie kamera nem tudom, mennyire lesz tartós, nagyon diszkréten működik mindenesetre. Az viszont tuti, hogy az arcalapú azonosításnak lőttek, nekem legalábbis így lassabbnak tűnik, mint a hatosé.

    - Ujjlenyomat olvasó. Nos, nem leszek népszerű, de szerintem ez még mindig lassabb és pontatlanabb, mint a 6-os szimpla egysége, én azt gondolom, valahol a hármas teljesítménye körül lehet, már ami a sebességet illeti. Pontatlanabb, az viszont biztos. Nem is azzal van a gond, ha pontosan teszed rá az ujjad, hanem azzal, ha kicsit elcsúszva. A hrámas, az ötös, az ötté, és a hatos is simán oldott ennyi differenciától, ez nem. Dealbreaker? Nekem nem, de aki háklis erre, az vegye figyelembe, hogy egy klasszik olvasó még mindig gyorsabb, és leginkább pontosabb, hiába állít mást a gyártó. A labroban lehet, hogy nincs difi, a való életben visziont van, és nem is kell sokáig keresni, néhány feloldás alatt nyilvánvalóvá vált a dolog.

    - Hangszóró. Nagyságrendeket léptünk előre, de volt is honnan. Nem ragoznám túl, f@sza.

    - Notification LED: ja, az nincs. Hát b@sszák meg, de persze ezt tudtam vásárlás előtt is. A Holo, vagy mi a csöcs egyelőre nálam nem megy, vagy nincs rá menü, vagy én nem találom meg, passz. Amúgy több helyen is írják, hogy csak egyet villan. Mi a mákos nudli ez kérem, rettentő ratyi így, kellene egy nyomatékosító saller Petinek, hogy legalább 30 másodpercenként villanjon a kijelző, ha már ez egy funkció! Ami menti a helyzetet, az az ambient display, elég jó kompromisszum, hogy egyet bökök a panelre, és ha van valami notification, már ott is az ujjlenyomathoz szükséges motívum (ezt úgy kellett bekapcsolni külön, ha jól emlékszem az ambient beállításaiban), és már bent is vagyok. Vagy nem.

    - WLAN: elég erősnek tűnik az antenna, bár itthon azért nem sz@rral gurítok. Mindenesetre, nem rosszabb, mint a hatos volt, az meg elég jól teljesített e téren (is).

    - Gyári fólia, gesztus kontroll: elég jó minőségű a fólia, sőt, először néztem, hogy van-e rajta egyáltalán, vagy lemaradt! Mindenesetre, ha valaki gesztusokkal használja, aggatni fog, nekem valahogy kényelmetlenné teszi a visszalépéses mozdulatot. Eleve, rohadtul lentről kell húzni a panelt a gesztushoz, néha azt hittem, nem reagál, de aztán rájöttem, csak nem kezdtem elég lentről a mozdulatot. Ha pedig így teszek, akkor a fólia széle alól indul a mozdulat, ami így kissé bezavar, és szerintem nem sokáig húzza majd így a védelem, fel fog perdülni a széle. Majd meglátjuk.

    - Gombok. Irtó jó a nyomáspont, nincs lötyögés, mint az 5T-nél volt. A slider finoman siklik, mintha puhább lenne most, új korában, mint a hatoson 1 év után.

    Ami a felmerülő "ghost touch" problémát illeti: egyelőre nem tapasztaltam, 90 hertz / auto felbontás kombón használom, kikapcsolt NFC-vel. Utóbbinak úgy tűnik, szerepe van a problémában, legalábbis egyre többen rebesgetik a Community-ben ezt. Letöltöttem a CPU-Z alkalmazást, megpróbáltam NFC-vel és nélküle is, 5 percig néztem a bekapcsolt kijelzőt, nem láttam semmit. Második körös rendelés, ne mtudom, suzámít-e majd ez az infó később.

    Ha kérdés van, írjatok, megpróbálok válaszolni, illetve majd néhány képet is lövök a 6-ossal párban, ha lesz rá idő. Átlag felhasználásra már most látszik, hogy javult a kamera egy szintet a 6-hoz képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák