Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz Dare2Live #21 üzenetére

    Az s10e és a 9t is veszít az értékéből. Előbbi már vesztett nyitóárhoz képest, utóbbi meg xiaomi, használtpiacon sajnos még mindig nincs ára, de ugye nem egy drága modell szóval alapból nem tud annyit veszíteni csak %-osan.
    Egyébként szerintem meglepő módon a oneplus mobilok tartják jól az árukat.

    Szerk: ja és Huawei-t venni nyitóáron nem bölcs dolog, persze csak ha 1 év múlva el akarod adni.

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • viera

    őstag

    válasz Dare2Live #21 üzenetére

    Én már évek óta nem használom a jack csatlakozók mert AirPods-om van amivel teljesen elégedett vagyok.Ha lemerülne,akkor is fel tudom tölteni telefonnal.De megértem azt is akinek hiányzik.
    Az értékvesztést már én is unom,de most 2 évre tervezek a Note10+ -al. :D Utána meglátjuk mi lesz de ha váltok Samsung-ról akkor csak Pixel vagy iPhone.A többi gyártó enegem nem érdekel. :N

    Soha ne mondd,hogy soha!!!

  • adalbert1

    veterán

    válasz Dare2Live #21 üzenetére

    Én egész sokat nézegettem a P20-at, mikor már viszonylag olcsón el lehetett volna hozni (mint amit te is írtál értékvesztést), viszont ezekkel nem tudtam kibékülni: csak IP53, jack hiánya, csak a pro modell kapott OLED kijelzőt -a P30-tól pedig bejött ezek mellé a saját memóriakártya formátum is.

    Az értékvesztés annyiból engem nem zavar, hogy ha nem pont launchkor veszek telefont, akkor viszonylag hamar meg lehet kapni elviselhetőbb áron, pl. az S10e 257k-n kezdett, és 3-4 hónapra a megjelenésre már voltak rá időszakosan olyan akciók, hogy 180k-ért meg lehetett vásárolni 2 év Samsung garanciával (igaz itt az edigivel küzdenem kellett, negyedjére voltak képesek megfelelő garanciapapírt kiállítani).
    Ugyan ezt is kicsit soknak találom, de ha 2-3 évig meglesz, akkor még mindig jobban járok, mintha évente vennék egy 100k-s telefont.
    Az eladáskori értékével meg nem igazán számolok, eddig általában minden telefon azt az utat járta be, hogy megkapta egy másik családtag (másrészt meg most mennyiért mehet pl. egy S8, amire már nincs garancia, 2 éves az akksija, van rajta jó eséllyel pár mikrokarc?).
    S7 után szerintem jó választás ez a telefon, méretre kb. ugyanakkora, a feature-ök közül talán csak az értesítési led hiányzik (ennek a kivételét is parasztságnak tartom persze, de ezzel még mindig könnyebben együtt tudok élni, mint a jack hiányával, vagy a gyengébb IP ratinggel).

    sfdrakex: az a gond, hogy ha felső kategóriából választanál, akkor egyre ritkábban van benne jack csatlakozó - megértem, hogy valakinek ez egy felesleges feature, és nem zavarja, de ha az olcsóbb kategóriákban, ahol még van jack (vagy lesz a jövőre nézve) meg pont egy olyan feature nincs/nem lesz benne, ami fontos lenne (mondjuk OIS), akkor meg választhat az ember, hogy melyik a fontosabb neki (és akkor ott tartunk, hogy elkölt 2-300k-t egy olyan eszközre, ami nem is szolgálja ki minden igényét, vagy mondjuk 100k-t egy olyanra, ami szintén nem).

Új hozzászólás Aktív témák