Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz viera #97 üzenetére

    Igaz, Note 10 helyett vehetsz akár 3110-es Nokiát is. Azon is van jack :DDD

    Balika911: Bízzuk a kiemelkedően jó jelzőt mindenkinek az egyéni döntéskörére szerintem. Nekem is kiemelkedően jó telefonom volt, sőt, "ennél jobbat ne akarj", de én azért lecseréltem az előzőt. Nekem bántotta a kiemelkedően fos szoftver a szememet azért :K

    Elmondom akkor, hogy amit sokan a mai napig úgy hívnak, hogy piac, meg felhasználói szükség, az ebben a formában régen nem létezik. Mesterségesen van felkorbácsolva az összes igény attól függően éppen az egyes beszállítók mit kavartak ki az üstben vagy éppen, hogy min tudnak nagyobb profitot realizálni.

    Megunhatatlan példám: netbook. Tényleg az emberek kitalálták hirtelen, hogy nekik baromi lassú 10"-os gép kell, ami nem használható tényleg semmire és ezt kiszolgálta a piac? Nem. Emögött az volt, hogy qrva sok Intel chip maradt meg, ami gyakorlatilag már eladhatatlan lett. Az ingyen proci miatt megmaradt árat elverték marketingre, behúzták a Microsoftot, hogy adjon mindegyik géphez Starter wint, nagyjából egyen kasztnikat gyártattak a brandek hozzájuk tejfölös pohárból és kész is vagyunk.
    Ömlöttek az emberek, végre, van egy kicsi cucc, ami mindenre jó lesz, jöttek a plakátok ezerrel, ahogy a fancy csajok és pasik kávézókban pötyögtek a gépeken és közben mennyire jól érezték magukat, osztották a prémiumot az eladások után, csak úgy szakadt a pénz és fogyott kínai raktárból a megmaradt sok alkatrész. Aztán szépen lassan mindenkinek tele lett a töke az akadozó szutykokból, a széthulló kasztnikból és használhatatlanul apró billzetekből meg kijelzőkből és lecsengett a buli, meghalt a dolog. Érdekes módon után 2 hetente 1 ember akart ilyet, nem pedig napi 5.

    Szóval így működik a piac :B

    sfdrakex: Kezdődik a mosdatása a dolognak, haladunk :K

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák