Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz kenand #50 üzenetére

    Nekem az első generációs Ryzen 5 1600 is egész jól teljesít, tunning mentesen tud ennyi pontot.

    Nekem az első Xeonom anno az E5450 volt ami egy Q9650-el produkált azonos teljesítményt.
    Egy E5200 után jelentösen éreztem gyorsabbnak, a több cache magasabb magszám és magasabb órajel érzékelhető volt. Aztán az E5450-et egy i5-3470-es cseréltem, ez 60%-al volt papíron gyorsabb benchmarkokban.

    De játék teljesítménybe ég és föld volt a különbség, ahol az 4 magos Xeon szenvedett és a Fratime elégé kilengett, ott az i5-3470 beton stabilan hozta a 60 fps-t,

    Bár tény és való 2014-ben az E5450-es remek értéket képviselt, ha van hozzá deszka is akkor remek gépet lehet köré építeni.

    Még az 1366-os foglalatnak vannak olcsó Xeonjai, ami budget gamer gépnek elég jó tud lenni.
    X5650-5666

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz kenand #83 üzenetére

    Igen, szerintem is a Xeon procik remek alternatívát jelentenek átlag gépekbe.
    Kevesebb "E-Hulladék" így nem vész kárba a régi legyártott processzor se csak legyen alájuk alaplap. :R

    Én anno az E5 2670-et néztem ki, 8 mag 16 szál. De aztán jött a Ryzen így az AMD-re raktam a voksom. A 3 év garancia azért nem hátrány, de a régi xeonok még mai napig jó teljesítmény nyújtanak.

    Igen ahogy írod a Z690 és a DDR5 árazása már alapvetőjében megér egy misét.
    Nyilván a gyártók is rájöttek, többért is elmegy az alaplap mint amennyiért ők adták.
    Itthon nem olyan rég már 5000-6000 forintért is lehetett vásárolni X5650-et, azt még ki is próbáltam volna. De hát alaplapból volt inkább hiány, túl régi platform és a lapok is drágák alá.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz kenand #85 üzenetére

    6 darab X58-as deszka? :D Szép gyűjtemény, ha van is hozzá olcsó Xeon akkor lesz miből gazdálkodni. .)

    Nekem 2014-be lett elsőnek Xeonom, de szerintem sokat számít a felhasználási környezett is. Budget Gamer Pc-be például elég jó ha az ember jelentősen ár alatt tud hozzá jutni.

    Bár annak idején mikor az AMD 85 dollárért szorta ki a Ryzen 5 1600-at, akkor igen jó áron lehetett olcsón 6/12 szálas számítógépet építeni. Én is akkor váltottam AMD-re, szerintem a 3 év garancia se elhanyagolható tényező. :R

    Utána én leraktam a Xeonrokról, mert elég drága hozzájuk a lap és annyi kockázatot már nem érne meg.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák