Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz julius666 #21 üzenetére

    Miért, szerinted kihasználják a 64 bitet? Az op.rendszerek jelentős hányada még mindig 32 bites (csak a Microsoft egy statisztikája - nem épp erre készült, de látszik egy eloszlás), emellett még mindig nem váltotta le visszafelé kompatibilitás nélküli 64 bites chip az x86_64-eseket, mert egy halom programból nem is létezik 64 bites verzió. A Firefox a legjobb példa, egy elég elterjedt böngésző, mégis a mai napig csak 32 bites verziót adnak ki a stabil ágról. Hogy szerveren mi a helyzet nem tudom, amit tudok, hogy az Itanium nem lett épp sikeres termékvonal a Xeonhoz képest.
    Amúgy az architektúra "okosságai" nem a regiszterek max. méretétől és az utasítások hosszúságától függnek, csak több lehetőséget adnak feltéve, hogy valami használja is.
    Én nem vagyok és nem is leszek a fejlesztések ellen, csak nem értem hogy lehet a szoftvereknek ennyire lassan kullogni és látszólag egyre jobban lemaradni a hardverek képességei után.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák