Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz fogtunder #33 üzenetére

    "az ipad (vagy bármilyen tablet) szerintem alkalmatlan munkaeszköznek..."

    "Bírom" az ilyen "ex katedra" kijelentéseket, nem sok fantáziára vall. Ezerféle munka van és sok mindenre alkalmas egy tablet. Lássuk csak! Én az iPademen intézem a hivatalos emaileket, használom a céges névjegyzéket, és határidőnaplókat, szinkronizálom mindezeket az alkalmazottakkal, követem a céges kocsik helyzetét, figyelemmel kísérem a raktárkészletet, kapom a memokat rajta, számlákat kezelek és archiválok, tervezeteket kapok bírálatra, jegyzetelek, prezentálok és még egy rakás dolgot csinálok még, ami hirtelen nem jut eszembe, naponta legalább 4-5 órát van a kezemben munkával kapcsolatban... És nem "munkaeszköz"!? Értem :U

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz fogtunder #38 üzenetére

    "akkor most elmondom, miért nem jó munkeszköznek:"

    Akkor most elmondom még egyszer, lassan, hogy te is megértsd! NEKEM tökéletesen JÓ munkaeszköznek az iPad, mióta használom, feleannyiszor sem kell a laptopomhoz nyúlni vagy magammal cipelnem ide-oda, és már ez sokat ér nekem! Az hogy neked ilyen bajaid vannak vele, az egyéni szocprobléma. Neked nem jó, na bumm, pont leszarom, hogy nem tudsz rajta gépelni vagy hogy neked mi az idegesítő... Attól még másoknak, sokféle munkára alkalmas, hiába nyilatkozod ki sokadszorra, hogy nem alkalmas munkaeszköznek. :W

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Romvr

    őstag

    válasz fogtunder #41 üzenetére

    "céges titoknak minősülő állományokat nem tárolhatnak a felhőben"
    RSA Secure ID... nálunk minden iCucc-ra van (amellett hogy céges AppStore is 100 feletti céges célra megírt alkalmazással amik néha jobbak mint Win-es társaik). Beloggolsz vele és akár Dél-Timbuktuban is olyan mintha a BP-i irodában lépnél fel. A sebességet leszámítva :)

    "komoly munkának azokat a dolgokat, amiket végzel rajta"
    Nem tudom ő mit dolgozik, vagy éppen te, de én gyártás területén vagyok. Gyakran ha nem érem el a kellő infót ott és azonnal akkor másodpercenként 1000 selejtet is lehet a kukába dobni. Vagy leáll a gyártósor. Nem légkondis irodában van haszna egy kis és könnyű számítógépnek, valamint arra optimalizált programnak.

    "többen dolgoznak 20 mega feletti állományokkal, gépelnek napi szinten több ezer karaktert"
    Ismerős szitu. De ezek helyhez kötött munkák. Leülsz egy asztalhoz és gépelsz a 20-24"-os monitor előtt egy ergonomikus billentyűzeten. Az ilyeneknek tényleg nem kell iPad.

    "a laptop nem egyenlő azzal, hogy nagy és nehéz"
    Egy profit orientált világban a kicsi és könnyű egyenlő a drágával amit a cég nem vesz meg. Főleg hazánkban. Ha a user otthonról/útközben akar dolgozni akkor a business kategória legolcsóbb laptopját megkapja a maga 4 órás üzemidejével és 3-4 kilójával, aztán dolgozzon. Nálunk még az EU szintű managerek is csak külön és indokolt kérésre kaphatnak "lightweight" laptopot. iPad viszont gyakoribb ha olyan munkát végzel amihez a laptop még nem szükséges, de mégis fontos a mobilitás.
    ------
    Az iPad nem irodistáknak kell munkára, hanem azoknak akik napi 8 órából legalább 4-5 órát folyamatosan mászkálnak, de szükséges a táblázatok/alkalmazások használata, folyamatok ellenőrzése mindeközben.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz fogtunder #41 üzenetére

    Szerencsére cég főnöksége és a hozzám tartozó huszonnégy alkalmazott nem tud arról, hogy te nem tekinted komoly munkának amit én iPaden végzek. :DDD
    Nyilván nem ér fel az én komolytalan munkám a te részecskefizikai kutatásodhoz, amit a Higgs-bozon elmélet témájában, a nagy hadronütközető gyűrűhöz végzel, én csak megpróbálom irányítani az irodámat, hozni a pártízmilliós bevételeket az anyacégnek, és tisztes megélhetést biztosítani a kéttucatnyi emberemnek... :R

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés