Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1stVikman

    senior tag

    Sziasztok!

    Gondolkodom egy ilyen telefon vásárlásán, és érdekelne, hogy milyen ismert hibái/ gyengeségei vannak.
    Tesztet elolvastam, összefoglalót átfutottam, de a személyes tapasztalatok érdekelnének.
    Mennyire "gyenge" a kamera, és a rezgőmotor, gyakorlatban mire elég a 2GB ram és a ~10 GB belső memória?
    Használja -e valaki két sim kártyával, és ha igen, mik a tapasztalatok?
    Root-olása mennyire nehézkes, vagy garanciavesztéssel jár-e?
    Nem vagyok képben az ilyen launcher cserélgetéssekkel, de az érdekelne, hogy lehet-e Sony menü kinézetet varázsolni a telefonra? (Sony-m van most, és eléggé megszoktam :) )

    Olvastam, hogy az értesítési led körül is van valami furcsaság, ez miben merül ki?

    Összességben mennyire ajánlott, vagy nem ajánlott a megvétele? :D

    Előre is köszi, üdv: Vikman

  • 1stVikman

    senior tag

    válasz ANDROID??? #4774 üzenetére

    Szia!

    Mint írtam az összefoglalót csak átfutottam, topikba, mert sajnos a munkámból kifolyólag hétköznap kb. fél órát tudok netezésre szánni. Emiatt akartam kicsit leegyszerűsíteni, és felgyorsítani a dolgot, hogy ne kelljen szétbogarásznom a topikot a számomra releváns információk megszerzéséhez.
    Sony Xperia Ion-om van most, ott a topikban nincs összefoglaló, de ha bárki érdeklődött a telefonról, 3-4 ember 2 mondatban fel tudta vázolni a telefon erősségeit és gyengeségeit. Azt gondoltam itt is kaphatok efféle gesztust.

    (#4775) bubus66
    Sony Ion-nál nem kellett Bootloadert nyitni root-hoz, és bármikor vissza lehetett állítani gyári állapotra. Csak BL nyitása okozott garanciavesztést, mert elvesztek a DRM kulcsok (bár később aztán erre is lett megoldás).
    Sok custom rom-ot lehetett zárt BL-re teleípteni, így nekem nem kellett nyitnom.

    Megközelíteném más aspektusból a kérdéseimet.
    A Sony-n nekem a root csak arra kellett, hogy az értesítési led fényerejét meg tudjam növelni, Titanium Backup-pal tudjam menteni a számomra fontos appok/ játékok adatait, Total commanderben hozzáférjek a telepített alkalmazásokhoz, és a Notification toggle igényelt még az 1 gombos újraindításhoz, bluetooth láthatóság gyorskapcsolójához ilyen engedélyt. Illetve CWM recovery volt még telepítve, a teljes rendszer lementhetősége és gyors újratelepítése végett.
    A telefont két simmel használnám, emiatt érdeklődtem a tárhely elégségessége miatt, és hogy van-e valami negatív tapasztalat a gyárilag dual sim-es telefon két sim-mel történő használatával.

    Szóval ismételten szeretném megkérdezni a személyes tapasztalatok, akár rövid, egyszavas válaszokkal reagálva is, hogy:
    -mennyire vállalható képeket készít a telefon?
    -milyen típushibái (szoftveres/ hardveres), negatív tapasztalatok vannak / nincsenek?
    -mennyire ajánlott/ nem ajánlott a megvétele? Megvennétek újra?(mondjuk a saját topikjában sejtem a választ :D )
    -root csak BL nyitással, és garanciavesztéssel elérhető?
    - lehet -e a telefon lassulás nélkül, lehetőleg ingyenes, reklámmentes megoldással klasszikus menüt varázsolni, választható ikonokkal?
    -dual simes használatnál vannak-e negatív tapasztalatok, anomáliák, hálózatvesztés stb. ?

    Elsőre ennyit szeretnék csak megtudni, válaszokat, segítséget előre is köszönöm. ;)
    Üdv: Vikman

    [ Szerkesztve ]

  • 1stVikman

    senior tag

    válasz dualcore #4889 üzenetére

    :R
    Nagyon köszönöm.
    Mennyire furcsa sony után a felület, beállítások, a rendszer átláthatósága, kinézete stb.?

  • 1stVikman

    senior tag

    válasz bubus66 #4892 üzenetére

    ANDROID???
    bubus66
    dualcore

    Köszi szépen az információkat! :R
    A logout bejegyzések szépen össze vannak szedve, sokat megtudni belőlük. :B

Új hozzászólás Aktív témák